Jak naprawić niezrównoważoną podkładkę? 6 prostych kroków!

Ten poradnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak naprawić niewyważoną podkładkę? Podkładki muszą być wyważone, aby działały skutecznie. Jeśli Twoja pralka nie jest wyważona, najprawdopodobniej nie będzie wirować ani prać tak skutecznie, jak to robi.

Niezrównoważona pralka często generuje problem, powodując zakłócenie cyklu prania, a czasami sprawia, że ​​pralka jest bezużyteczna, dopóki nie zostanie wyregulowana. Tak więc, gdy podkładka jest niewyważona, bardziej prawdopodobne są problemy z drenażem i wyciekami.

Jak naprawić niezrównoważoną podkładkę? 6 prostych kroków!

Pralka, która straciła równowagę, może zacząć nienormalnie wibrować. Wibracje mogą szybko powodować przyczyny; dlatego jest to problem, który należy rozwiązać raz. Redystrybucja wagi może zazwyczaj rozwiązać problem; ciężki przedmiot przy małym obciążeniu może spowodować niezrównoważenie bębna. Jeśli to nie zadziała, może być możliwe zidentyfikowanie i naprawienie problemu bez demontażu czegokolwiek. Na szczęście wyważenie podkładki jest zazwyczaj stosunkowo proste.

Kroki naprawy niewyważonej podkładki

Podczas cyklu wirowania niezrównoważona podkładka wytwarza wiele dźwięków. Ponadto niezrównoważone obciążenia mogą spowodować awarię sprzętu; dlatego musisz zrozumieć, jak naprawić niewyważoną podkładkę:

Krok 1. Zwiększ lub zmniejsz pranie w pralce

Bardzo ważne jest, aby podczas ładowania pralki odzież była odpowiednio wyważona w bębnie. Używając pralki ładowanej od góry, upewnij się, że odzież jest równomiernie rozłożona na mieszadle. Wiele pralek umożliwia zatrzymanie operacji i ponowne rozłożenie ładunku, jeśli maszyna zostanie niezrównoważona podczas cyklu. Wskazówki dotyczące równoważenia wsadu: Może to działać w przeciwnym kierunku, jeśli wsad prania jest niezrównoważony.

Gdy pralka traci równowagę, dodanie i usunięcie kilku przedmiotów zwykle rozwiązuje problem. Rozważ użycie torby na pranie do prania rzeczy z nitkami lub wstążkami, które mogą szybko zaplątać się podczas prania. Upewnij się, że używasz odpowiednich cykli lub ustawień dla obciążenia, którego się podejmujesz. Ustawienie pralki na „zwykły” proces podczas prania dużego wsadu arkuszy może spowodować utratę równowagi pralki.

Krok 2. Zbadaj podłogę

Pralki, aby działały prawidłowo, muszą być umieszczone na płaskiej powierzchni. Pralka spoczywająca na szorstkiej powierzchni jest podatna na problemy, w tym komunikaty o błędach i niemożność skutecznego odwirowania odzieży. Jeśli pralka stoi na nierównej podłodze, jej nogi będą musiały zostać wyregulowane lub pod pralką zostanie umieszczony pasek wykładziny, aby ją ustabilizować. Inną alternatywą jest umieszczenie pod podkładkami elastycznych amortyzatorów drgań, aby pomóc je zrównoważyć i zapobiec drganiom podczas pracy. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o typowych problemach z pralką.

Krok 3. Nóżki podkładki powinny być wyregulowane

Aby upewnić się, że pralka jest wypoziomowana, należy użyć poziomicy. Będziesz mógł zobaczyć, czy nóżki pralki muszą być ustawione, gdy wybierzesz poziom na górze. Należy również upewnić się, że podkładka jest wypoziomowana od przodu do tyłu po potwierdzeniu jej wypoziomowania od lewej do prawej.

Nóżki podkładki można regulować, jeśli podkładka jest niewyważona. W zależności od modelu, tylne nóżki niektórych podkładek dopasowują się, gdy przednie nóżki są wyważone. Nakrętka blokująca na nóżkach pralki najprawdopodobniej będzie musiała zostać usunięta za pomocą narzędzia, zanim opuszki palców będą mogły zrównoważyć nóżki suszarki. Jeśli nakrętka blokująca wydaje się zablokowana, winna jest rdza. Rdza jest zwykle usuwana przez wbicie nakrętki zabezpieczającej za pomocą śrubokręta.

Obracanie nóżki poziomującej w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara na większości podkładek wydłuży nóżkę i uniesie róg podkładki. Noga zostanie zmniejszona, gdy obrócisz ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zbliżając podkładki do podłoża. Użyj śrubokręta, aby zabezpieczyć nakrętki blokujące, które utrzymują nóżki na miejscu po ustawieniu nóżek w celu zrównoważenia podkładki. Posiadanie kogoś w pobliżu jest często korzystne.

Krok 4. Amortyzatory

Amortyzatory W przypadku zużycia amortyzatora podkładka może stracić równowagę. Amortyzatory znajdują się między zewnętrzną wanną pralki a ramą podstawy. Jeśli zauważysz, że amortyzator również nie jest przymocowany do niego z obu stron lub przecieka woda, należy go jak najszybciej wymienić lub wyregulować.

Krok 5. Łożyska kulkowe kierowcy

Pomiędzy wrzecionem wanny a wałem silnika podkładki ładowane od przodu zwykle mają łożyska kulkowe, które stabilizują podkładkę. Łożyska napędowe mogą wymagać wymiany, gdy się zużywają. Wymiana łożyska kulkowego to trudne zadanie, które prawie na pewno będzie wymagało pomocy innych.

Krok 6. Sprężyny zawieszenia

Zarówno podkładki ładowane od góry, jak i od przodu wykorzystują sprężyny zawieszenia w celu zmniejszenia hałasu i utrzymania prawidłowego działania. Podkładka może stać się niewyważona, jeśli sprężyny zawieszenia ulegną poluzowaniu lub zużyciu. Sprężyny zawieszenia można znaleźć pod lub nawet nad wanną, utrzymując wannę w miejscu nad fundamentem. Możesz być w stanie wyregulować luz sprężyny, ale prawie na pewno będzie trzeba to naprawić.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy nauczycie się, jak naprawić niewyważoną podkładkę. Jeśli Twoja pralka jest niewyważona, nigdy tego nie ignoruj! Ponieważ może to uszkodzić pralkę i zmniejszyć jej wydajność. Przeczytaj uważnie artykuł, aby ustabilizować swoją pralkę. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak wypoziomować pralkę i kiedy włożyć płyn zmiękczający do pralki.