Jak naprawić nierówny koc szydełkowy? 4 najlepsze rozwiązania

Jeśli jesteś sfrustrowany tym, że nie wiesz, jak naprawić nierówny koc szydełkowy, mamy dla Ciebie cztery rozwiązania. Porozmawiamy nie tylko o tym, jak możesz ulepszyć swój projekt, ale także omówimy, dlaczego ten problem może się zdarzyć. Zdziwisz się, że twoje ściegi, grubość, wzór i przędza są potencjalnymi winowajcami nierównego szydełkowania.

Zablokowanie szydełkowego koca może zapewnić, że jego kształt będzie płaski. Jednak w zależności od wody lub pary może nie wystarczyć do naprawienia niektórych problemów. Zamiast tego sprawdź te cztery czynniki podczas pracy nad projektem.

Jak naprawić nierówny koc szydełkowy? 4 najlepsze rozwiązania

Jak naprawić nierówny koc szydełkowy: powody i rozwiązania

Sprawdź swoje szwy

Najczęstszym powodem, dla którego twój koc szydełkowy jest nierówny, jest to, że twoje krawędzie są postrzępione i mają wybrzuszenia. Możesz uniknąć tego problemu, sprawdzając jedną rzecz, upewniając się, że wiesz, gdzie musisz mieć swój pierwszy i ostatni szew. Możesz również nie używać odpowiedniej liczby obracających się łańcuchów podczas rozpoczynania rzędów, dlatego twoje krawędzie są nierówne.

Użycie markera rozwiąże te problemy, ponieważ szybko zorientujesz się, gdzie należy umieścić pierwsze i ostatnie oczko kolejnego rzędu i zachować prostą krawędź. Możesz nawet użyć markera do zliczania szwów w odstępach. Nie daj się przytłoczyć dużą liczbą szwów w kocu.

A co z wypukłymi krawędziami? Oprócz upewnienia się, że masz odpowiednią liczbę ściegów dla każdego rzędu, może być również konieczne zmniejszenie łańcucha toczenia. Dotyczy to treble i podwójnego szydełka, aby zmniejszyć wybrzuszenie.

Poznaj swój miernik

Czy wiesz, że oprócz numeru i rozmieszczenia ściegów sposób szydełkowania może mieć wpływ na wykończenie koca? Jeśli twoje napięcie lub miernik jest zbyt ciasny lub zbyt luźny, koc nie będzie leżał płasko i równo. Jeśli więc nie wiesz jeszcze, jak kontrolować napięcie podczas szydełkowania, możesz zrobić próbkę i porównać ją ze wskaźnikiem wzoru.

W ten sposób możesz dostosować swoje napięcie zgodnie ze wzorem. Możesz również użyć miernika, aby poznać właściwy rozmiar haczyka dla rozmiaru szytego koca. A mówiąc o wzorze, czy na pewno przeczytałeś go dokładnie?

Sprawdź swój wzór

Internet oferuje szereg wzorów koców szydełkowych. Musisz jednak sprawdzić, czy masz go w warunkach amerykańskich lub brytyjskich. Skończysz z innym wykończeniem ze względu na kontrastujące terminologie. Nigdy nie zaniedbuj czytania wzoru przed rozpoczęciem pracy na szydełku, ponieważ sama ta jedna rzecz wpłynie na rozmiar, ściegi i rozmieszczenie ściegów, które mogą prowadzić do nierównego koca.

Jeśli jesteś początkującym, zapoznaj się z różnymi skrótami i terminami zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i USA. Niektórzy projektanci mają również notatki, o których musisz pamiętać podczas tworzenia ich wzoru. Włączając tę ​​praktykę przed szydełkowaniem, zaoszczędzisz zmarnowany czas i wysiłek, gdy będziesz musiał powtarzać koc.

Użyj odpowiedniej przędzy

Poza rozmiarem haczyka, błędem, który może prowadzić do nierównego koca szydełkowego i innych projektów, jest użycie niezgodnej włóczki. Może to oznaczać niewłaściwy typ lub wagę wzoru. Pamiętaj, aby podążać za odpowiednią włóczką do wykonywanego koca, a jeśli jej nie masz, zdobądź podobny rodzaj.

W jaki sposób możesz zapewnić sobie najlepszy zamiennik włóczki? Możesz owinąć go wokół haczyka, aby zmierzyć stojaki na cal lub owinąć na cal. Powinieneś otrzymać podobną liczbę z oryginalną przędzą wzoru, aby uniknąć problemów z rozmiarem i grubością.

Jak wykończyć szydełkowy koc?

Skoro mówimy o nierównych kocach szydełkowych, najlepiej byłoby, abyś nauczył się najlepszego sposobu na obszycie koca szydełkowego. W ten sposób możesz zapobiec wybrzuszeniom i postrzępionym krawędziom. Ale jaki jest najłatwiejszy sposób na obicie koca dla początkującego?

Pojedyncze szydełkowe brzegi

Najprostszą metodą jest użycie pojedynczych ściegów szydełkowych. Szydełkuj pojedyncze ściegi szydełkowe w każdym ściegu wokół koca. Jest bardzo uniwersalny dla różnych rozmiarów koców, ponieważ sprawdzi się przy projektach szydełkowych kwadratowych i prostokątnych.

Aby uporać się z rogiem, przerobisz dwa oczka łańcuszka do obrócenia, a następnie kontynuujesz przerabianie jednego oczka szydełkowego w każde oczko, jak wcześniej. Następnie połącz ścieg poślizgowy z łańcuszkiem pięści lub pierwszym pojedynczym ściegiem szydełkowym. Zrobisz to samo w drugiej rundzie, z wyjątkiem tego, że przerobisz jedno oczko szydełkowe w łańcuszek dwa miejsca od rzędu poniżej.

Wykonać w nim jeszcze jedno szydełko i szydełkować dookoła, a następnie zsunąć ścieg do pierwszego łańcuszka. I to wszystko! Powtórzysz proces tylko w zależności od tego, jak duży będzie twój brzeg.

Inne obramowania szydełkowe na koce

Oprócz pojedynczego ściegu szydełkowego, możesz również obramować koc szydełkowy z muszelką, muszlą, odwróconą skorupą, ściegiem tulipanowym, falbaną, koronkową krawędzią i bobble obrzeżem, aby wymienić tylko kilka. Istnieją różne brzegi szydełka odpowiednie na koc, więc powinieneś szybko odkryć to, które najlepiej wykańcza wzór.

Wniosek

Czy twój koc szydełkowy ma wybrzuszone krawędzie lub nie będzie leżał płasko. Podsumowując ten artykuł o tym, jak naprawić nierówny koc szydełkowy, musisz sprawdzić ściegi, napięcie, wzór i włóczkę. A jeśli dopiero zaczynasz szydełkować, zalecamy obszycie koca pojedynczymi ściegami szydełkowymi, ponieważ jest to najłatwiejsze.