Jak naprawić nierówną poduszkę. 3 najlepsze techniki do zrobienia

Istnieją trzy sposoby, aby dowiedzieć się, jak naprawić nierówną poduszkę. Prawdopodobnie znasz puchanie poduszek z pianki memory i innych rodzajów poduszek. Takie praktyki pomogą piance przywrócić jej formę.

Trzeba jednak nauczyć się, co zrobić z nierówną poduszką, aby była wygodna i podparta podczas snu. Z biegiem czasu zauważysz grudki w wypełnieniu, a poduszka stanie się niezadowalająca. Możesz rozwiązać ten problem ręcznie, używając suszarki lub na zewnątrz.

Jak naprawić nierówną poduszkę. 3 najlepsze techniki do zrobienia

Jak przywrócić guzowatą poduszkę

Technika nr 1. Praca ręczna

Masaż

Pierwszym sposobem przywrócenia grudkowatej poduszki jest ręczny masaż. Pamiętaj, że poduszka ma kluczowe znaczenie dla wyrównania kręgosłupa podczas snu, ale nie byłaby pomocna i wygodna, gdyby była nierówna. Jeśli zauważysz grudki farszu, możesz je rozprostować, ściskając je palcami.

Wciśnij

Rozprowadź grudki, aby rozprowadzić nadzienie i masuj je w trakcie. Możesz również naśladować podobne techniki podczas puchu poduszki, aby pomóc w rozłożeniu farszu. Przytrzymaj przeciwległe końce poduszki po bokach oraz na górze i na dole, a następnie dociśnij je do siebie, aby upewnić się, że wszystkie grudki zostały rozbite.

Możesz również odsłonić grudki, dokładnie wyczuwając poduszkę, a następnie celuj w poszczególne grudki. Jednak ręczne mocowanie nierównej poduszki może być skuteczne tylko w przypadku materiałów puchowych i pierza, które kompresują się pod wpływem nacisku i wilgoci. Masaże i pchnięcia stworzą kieszenie powietrzne, aby puchnąć poduszkę, a także dokładnie ją wysuszyć.

Technika nr 2. Wynieś to na zewnątrz

Drugą techniką mocowania nierównej poduszki jest wyniesienie jej na zewnątrz, skorzystanie ze słońca i umieszczenie poduszki na zewnątrz. Upewnij się, że stan jest ciepły i nigdy wilgotny, aby pomóc odświeżyć poduszkę i ją puchnąć. Ciepło może również wyeliminować zapachy i wysuszyć wilgoć uwięzioną w środku.

Pamiętaj, aby od czasu do czasu odwracać poduszkę, aby zapewnić, że wszystkie strony będą dokładnie wystawione na działanie słońca. Możesz również powiesić go na sznurku do bielizny, jeśli nie masz do niego powierzchni. W przeciwnym razie inną przydatną sztuczką jest umieszczenie poduszki na ruszcie do pieczenia, aby uzyskać wentylację.

Technika nr 3. Użyj suszarki

Wreszcie, czy wiesz, że możesz użyć suszarki do odklejenia poduszki? Konieczne jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na sprawdzenie etykiety poduszki, jeśli pozwala ona na użycie suszarki. Co więcej, ta technika ma zastosowanie tylko do suszarek z ustawieniem bez ogrzewania lub z niską temperaturą, ponieważ ekstremalne ciepło może uszkodzić poduszkę.

Po sprawdzeniu wymienionych wymagań możesz umieścić nierówną poduszkę w suszarce wraz z piłeczkami tenisowymi. Będą ubijać grudki poduszki, aby przywrócić jej kształt. Możesz zdjąć poduszkę po 10 minutach lub jeśli wróciła do swojej puszystej formy.

Dlaczego poduszki stają się nierówne i jak ich unikać

Użytkowanie i jakość materiałów

Pamiętaj, że poduszki różnią się wypełnieniem, którego używają, a przy konkretnym rodzaju wypełnienia będą również miały inną jakość. Niektóre materiały będą się zbrylały szybciej niż inne wypełnienia, a może Twoja poduszka jest w pobliżu przez długi czas. Zawsze sprawdzaj przewidywaną żywotność materiału, z którego korzysta Twoja poduszka i wymieniaj go w razie potrzeby.

Możesz również wydłużyć żywotność wypełnienia poduszki, potrząsając i uderzając, aby rozprowadzić grudki. Puszyste materiały, takie jak pianka z pamięcią kształtu, sprawią, że poduszka nie straci szybko swojej struktury. Możesz również umieścić w suszarce kilka poduszek puchowych, aby je napowietrzać i naprawić grudki.

Wilgoć

Drugim częstym powodem, dla którego poduszki stają się nierówne, jest to, że nie wysychają dokładnie. Pamiętaj, że pleśń nie jest jedynym możliwym skutkiem, jeśli poduszka jest wilgotna lub wilgotna. Niektóre materiały również zbrylają się i tworzą grudki, jeśli zostaną wystawione na działanie wilgoci.

Zawsze sprawdź, czy możesz umyć poduszkę i użyj odpowiedniego pokrowca, aby chronić ją przed rozlaniem i innymi źródłami wilgoci. Podczas snu mokre włosy po kąpieli, naturalne olejki, pot i ślinka – wszystko to może przedostać się do poduszki. Możesz upewnić się, że poduszka nie pozostała wilgoci, wieszając ją na zewnątrz, aby umożliwić wyschnięcie.

Znaczenie poduszki bez grudek

Szybka odpowiedź na pytanie, dlaczego tak ważne jest, abyśmy nauczyli się naprawiać nierówną poduszkę, jest taka, że ​​nasza poduszka ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu. Jeśli poduszka jest zdeformowana, nie utrzyma kręgosłupa w neutralnej pozycji. Najlepiej mieć poduszkę, która będzie wspierać naturalne krzywizny ciała i utrzymywać ciało w jednej linii, aby uniknąć bólu ciała, dyskomfortu, złej jakości snu i problemów zdrowotnych.

Wniosek

Z biegiem czasu zauważysz, że wypełnienie poduszki będzie się zbrylało i wpływać na ogólne wrażenia ze snu. Nie martw się, ponieważ możesz nauczyć się naprawiać nierówną poduszkę za pomocą trzech technik. Najpierw zetrzyj grudki poduszki i wykonaj kilka masaży i popchnięć.

Możesz również napowietrzać ją na zewnątrz, aby przywrócić jej puszystość i wysuszyć wilgoć, która może powodować grudki. Jeśli obie techniki zawiodły, sprawdź etykietę poduszki, czy można ją umieścić w suszarce. Wybierz ustawienie bez lub na małym ogniu i włóż poduszkę z piłeczkami tenisowymi do suszarki, aby pozbyć się grudek.