Jak naprawić minilodówkę, która nie będzie zimna? 7 prostych kroków, które każdy może wypróbować!

Jak naprawić minilodówkę, która nie wystygnie? Minilodówka jest jak mniejsza wersja twojej lodówki. Może być przenośny i nie zajmuje dużo miejsca. Możesz go znaleźć w sypialniach, akademikach lub na szafce. Możesz umieścić go w dowolnym miejscu, o ile miejsce jest bezpieczne dla ustawienia minilodówki.

Mini lodówka ma zwykle wielkość od 1,7 stopy sześciennej do 4,5 stopy sześciennej. Może to być lodówka jednodrzwiowa lub dwudrzwiowa minilodówka z zamrażarką.

Im większy jest jego rozmiar, tym wyższa jest jego cena. Jest to również doskonała alternatywa dla osób z skromnym budżetem na zakup średniej wielkości lodówki. Są idealne dla studentów do wykorzystania w akademikach. Bardzo przyda im się przechowywanie żywności i utrzymywanie jej w chłodzie. Świetnie nadają się również do przechowywania żywności, którą należy przechowywać w temperaturze poniżej 40 stopni Fahrenheita i powyżej 32 stopni Fahrenheita.

Sposoby naprawy minilodówki, która się nie ochładza

Jak naprawić minilodówkę, która nie wystygnie? Pomimo wygody minilodówka może być zepsuta lub mieć problemy. Na przykład Twoja lodówka nadal działa, ale nie robi się już zimniej. Istnieją jednak sposoby na to, co możesz zrobić i jak rozwiązać ten problem. Oto kroki, które należy wykonać, aby ulepszyć swoją minilodówkę, która już nie będzie zimna:

Krok 1. Źródło zasilania

Sprawdź, czy przewód zasilający jest prawidłowo podłączony lub czy przewód linii jest uszkodzony. Następnie sprawdź, czy gniazdko elektryczne działa, a wyłącznik automatyczny jest włączony. To może być prosty krok, ale ma kluczowe znaczenie, ponieważ minilodówka pobiera energię elektryczną do pracy. Zawsze pamiętaj, aby wyjąć wtyczkę suchymi rękami, aby uniknąć porażenia prądem.

Krok 2. Termostat

Jeśli Twoja mini lodówka nie była zimna, sprawdź termostat i zresetuj temperaturę do pożądanego zakresu; zamknij i odstaw na chwilę. Odstaw na kilka godzin, a następnie wróć i sprawdź, czy znowu zaczął działać. Bądź cierpliwy i nie naciskaj niczego, ponieważ nie przyspieszy to procesu.

Krok 3. Kompresor

Po włączeniu posłuchaj kompresora. Jest to brzęczący dźwięk, który wyda lodówka i kliknięcie. Jeśli Twoja minilodówka nie wydaje dźwięku, termostat może być uszkodzony lub odłączony. Jeśli wiesz, jak to zrobić, możesz samodzielnie naprawić przewody lub w razie potrzeby wymienić je na nowe.

Jeśli jednak nie masz pewności co do tego kroku, sugeruję skontaktowanie się z profesjonalnymi usługami w celu rozwiązania problemu.

Krok 4. Uszczelka drzwi

Załóżmy, że termostat i sprężarka działają dobrze, ale nadal nie są całkowicie chłodne. Sprawdź uszczelkę drzwi; może należy wymienić uszczelkę drzwi, jeśli nie zamyka się szczelnie. Może to być przyczyną wycieku chłodnego powietrza i zatrzymania lodówki. Wypróbuj test papierowy, wciągnij papier do lodówki. Jeśli się ześlizgnie, to nie jest ciasno blisko; jeśli nie, to w porządku. Dowiedz się, jak naprawić uszczelkę w lodówce, jeśli uszczelka drzwi zostanie złamana.

Krok 5. Cewki skraplacza

Sprawdź cewki skraplacza znajdujące się z tyłu lodówki i sprawdź, czy cewki nie są brudne. Może gromadzić się kurz i inne rzeczy. Nagromadzony brud i kurz może zakłócić procesy w cewce. Wyrób więc nawyk czyszczenia od czasu do czasu, przynajmniej co sześć miesięcy.

Cewki skraplacza powinny znajdować się w odległości co najmniej 3 cali od ściany.

Krok 6. Otwory wentylacyjne

Kolejny krok będzie miał miejsce w wywietrznikach. Teraz upewnij się, że każda część Twojej minilodówki działa dobrze. Po zakończeniu i upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, naucz się czyścić otwory wentylacyjne lodówki, jeśli nagromadził się kurz lub jest brudny. W przypadku lodu, który gromadzi się w otworach wentylacyjnych, można go rozmrozić za pomocą suszarki do włosów.

Krok 7. Fani

Wyczyściłeś otwory wentylacyjne i usunąłeś wszelkie blokady. Jeśli jednak nadal nie działa, sprawdź, czy wentylator się kręci i powinien mieć doskonały nawiew powietrza. Jeśli tak nie jest, musiałbyś wymienić tę część lodówki lub lepiej zadzwonić do profesjonalnego serwisu, który naprawi to za Ciebie. Jest to również powód, dla którego lodówka nie chłodzi, więc musisz to naprawić.

Pamiętaj!

Jest mniejsza od standardowej lodówki, więc będzie też zużywać mniej energii elektrycznej o co najmniej 12 kilowatów na godzinę. Jednak minilodówki muszą być włączone przez cały czas, więc nadal będą zużywać dużo energii elektrycznej w zależności od ich zużycia. Ludzie używają minilodówek jako kompaktowego miejsca do przechowywania produktów do pielęgnacji skóry lub napojów. Może się bardzo przydać, ale pamiętaj, że nie działa tak samo jak przeciętna lodówka.

Wniosek

I to wszystko na temat „Jak naprawić minilodówkę, która nie będzie zimna?” Minilodówka jest niezbędna na różne sposoby. Podobnie jak lodówka normalnej wielkości, może mieć pewne problemy i być zepsuta. Tak więc, aby uniknąć wydawania oszczędności na wzywanie technika lub konserwację, należy regularnie czyścić i sprawdzać lodówkę pod kątem problemów, aby uniknąć ich pogorszenia.

Jednak jeśli po prostu nie możesz uniknąć takich problemów, najlepiej jest również zadzwonić po profesjonalną usługę, niż zrobić to samodzielnie. Pozwól im rozwiązać problem i nie zostawiaj Ci stresu.