Jak naprawić migający elektryczny koc Sunbeam

To frustrujące, że nie wiem, jak naprawić miganie elektrycznego koca Sunbeam, więc w tym artykule omówimy najczęstszy powód rozwiązania. Jak przeczytasz później, mruganie oznacza problem z kocem. Ale jak to rozwiązać?

Nauczymy Cię, jak to zresetować! Warto jednak stale przypominać o dbaniu o koc Sunbeam, aby uniknąć takich problemów. Na przykład, czy wiesz, jak prawidłowo prać koc elektryczny Sunbeam?

Jak naprawić migający elektryczny koc Sunbeam

Pomoc! Mój elektryczny koc Sunbeam ciągle miga

Zresetuj, aby naprawić migający znak FF 

Nie jest to wyjątkowy problem, że koce elektryczne Sunbeam mają migające światło na kontroli nachylenia. Powód tego problemu jest taki sam dla tych, którzy zauważą migający znak FF na cyfrowym sterowniku. Kiedy to się stanie, będziesz musiał zresetować koc.

Zresetowanie elektrycznego koca Sunbeam jest proste. Odłącz go od źródła zasilania i podłącz ponownie. Sprawdź, czy przewód jest prawidłowo podłączony do modułu, aby koc zresetował się pomyślnie.

Co się stanie, jeśli sterowanie z jednej strony nie działa?

Ponieważ jesteśmy w temacie naprawy Twojego elektrycznego koca Sunbeam, omówimy kilka innych typowych problemów. Jeśli masz produkt z podwójną kontrolą, możesz zauważyć, że kontrola po jednej stronie nie działa. Nie martw się, ponieważ prawdopodobnie wynika to z niewłaściwej konfiguracji.

Sprawdzenie instrukcji obsługi koca pozwoli omówić obsługę obu stron. Pamiętaj, że każda strona ma wyznaczony główny i pilot zdalnego sterowania. Dodatkowo przewód sterujący powinien być bezpiecznie podłączony do koca, aby upewnić się, że się włączy.

A co, jeśli tylko jedna strona się nagrzewa?

Innym problemem, który może pojawić się na ogrzewanym kocu, jest nagrzewanie się tylko jednej strony. Może się to zdarzyć nawet na kocach z podwójną kontrolą. Możesz tylko sprawdzić, czy podłączenie koca do gniazdka rozwiąże problem.

Korzystanie z adapterów i przedłużaczy zwykle powoduje nierównomierne ogrzewanie. Po podłączeniu koca utrzymuj go w najwyższej temperaturze przez co najmniej 10 minut przed ponownym ustawieniem na preferowane ustawienie. Zawsze możesz skontaktować się z Sunbeam, jeśli te typowe poprawki nie rozwiązały problemu.

Co jeśli koc się nie nagrzewa?

Ale co, jeśli Twój koc Sunbeam w ogóle się nie nagrzewa? Zresetowanie modelu naprawi to, ale poczekaj chwilę, ponieważ podgrzewane koce mają się nie nagrzewać od razu. Według Sunbeam możesz również wykonać test składania, który dokładniej omówimy poniżej.

Jak zresetować elektryczny koc Sunbeam?

Resetowanie koca elektrycznego Sunbeam jest proste i jest tak proste, jak odłączenie i podłączenie przewodu do gniazdka. Połączenie między modułem a sterowaniem powinno być zabezpieczone, aby koc włączał się bez problemów. Ta praktyka zazwyczaj rozwiązuje większość problemów z kocem, ale najlepiej skontaktować się z Sunbeam, jeśli zresetowanie koca nie poprawiło sytuacji.

Test składania koca elektrycznego Sunbeam

Test składania jest rekomendacją Sunbeam dla koców, które nie nagrzewają się prawidłowo.

 • Złóż koc i znajdź elementy sterujące
 • Wysuń je, trzymając złożony koc
 • Podłącz przewód sterujący do modułu połączeniowego za pomocą plastikowej klamry i podłącz przewód zasilający do odpowiedniego gniazdka ściennego
 • Włącz koc i ustaw go na najwyższą temperaturę na 5 minut
 • Powinieneś poczuć trochę ciepła między fałdami, ale pamiętaj, aby nie kontynuować testu dłużej niż 7 minut
 • Co to znaczy, gdy podgrzewany koc miga?

  To zrozumiałe, że martwisz się, jeśli zauważysz, że podgrzewany koc mruga. Jednak zazwyczaj jest to rozwiązywane po prostu przez zresetowanie koca z powodu niewłaściwych połączeń. Być może wystarczy ponownie podłączyć przewód do modułu, a następnie ponownie włączyć koc.

  Oprócz rozłączenia, migające lampki mogą również oznaczać problemy z przewodami grzewczymi wewnątrz. Zresetowanie koca może nic nie zrobić, a sam koc zwykle również się nie nagrzewa. Zawsze skonsultuj się z instrukcją obsługi i obsługą klienta marki przed próbą samodzielnego rozwiązania problemu.

  Jak rozwiązywać problemy z kocem elektrycznym?

  Różne koce elektryczne i podgrzewane mają zalecane testy do rozwiązywania problemów. Na przykład koce elektryczne Sunbeam są kompatybilne z testem składania, ponieważ nie są gorące po dotknięciu ich płasko. Jednak złożenie koca i dotknięcie zagięcia da nam znać, czy się rozgrzewa.

  Musisz wiedzieć, jak rozwiązać problem z konkretnym produktem, zanim wpadniesz w panikę i wyrzucisz go. Najlepiej też sprawdzić gwarancję i skontaktować się z producentem w celu ewentualnej wymiany. Ponadto nigdy nie próbuj samodzielnie naprawiać koca, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia obwodów.

  Co powoduje, że koce elektryczne przestają działać?

  Właściwe użytkowanie i pielęgnacja koców elektrycznych zapobiegnie problemom, o których wspominamy powyżej. Być może nie tylko podłączyłeś go prawidłowo, albo nie przeczytałeś prawidłowej konfiguracji sterowania. Jednak koc może nie działać całkowicie, jeśli kord i struktury wewnętrzne są uszkodzone przez zużycie lub wilgoć.

  Wniosek

  Czy zauważyłeś migające światła lub znaki na kocu Sunbeam? Podsumowując, możesz zrozumieć, jak naprawić miganie elektrycznego koca Sunbeam, po prostu resetując produkt. Ta praktyka działa również w przypadku innych problemów, ale zalecamy sprawdzenie instrukcji i skontaktowanie się z Sunbeam, jeśli to konieczne.