Jak naprawić małe przypalenie papierosa na skórzanej kanapie?

Nic nie przebije rozczarowania związanego z odkryciem oparzenia w skórzanym foteliku. Może to twoja wina, a może to wina bezmyślnego kumpla, który zostawił nieusuwalną plamę na twoim fotelu. Jak więc naprawić małe wypalenie papierosa na skórzanym foteliku?

Czy skórzane foteliki dwuosobowe są trwałe? Tak, prawdziwa skóra należy do najtrwalszych na rynku. Przy należytej staranności i dbałości może trwać całe życie.

Jak naprawić małe przypalenie papierosa na skórzanej kanapie?

Jeśli coś na nią rozlejesz, znacznie łatwiej będzie ją wyczyścić, niż jeśli upuścisz coś na tkaninę. Skóra jest trwałym i wytrzymałym materiałem na kanapę. Jednak innym faktem dotyczącym skóry jest to, że nie jest niezniszczalna.

Skórzany fotelik to drogi zakup do Twojego domu. Aby w pełni wykorzystać swój zakup, trzymaj go z dala od wszystkiego, co mogłoby uszkodzić tapicerkę. Oszczędzaj czas, pieniądze i wysiłek, ostrożnie podchodząc do skórzanego fotelika.

Na przykład, jeśli twój fotelik zostanie wystawiony na działanie zapalonego papierosa, może wypalić dziurę w skórze. Ten widok byłby bardzo nieatrakcyjny i kosztowny. Rozmiar uszkodzenia determinuje koszt naprawy fotelika.

Jak naprawić małe przypalenie papierosa na skórzanej kanapie?

Jeśli oparzenie nie wniknęło całkowicie w skórę, możesz je częściowo wyciąć, aby usunąć brzydki ślad. Na początek wyciąć krzyż w oparzeniu na około połowę głębokości skóry. Następnie za pomocą skalpela wytnij wypalenie wokół krawędzi.

Przetnij całą drogę, jeśli przepalenie przeszło przez całą drogę, tworząc w procesie dziurę. Za pomocą pęsety umieść płótno pod skórą, aby zamknąć otwór. Upewnij się, że materiał jest całkowicie płaski, z około 1/2 cala zakładką pod wszystkimi granicami otworu.

Nałóż klej na jedną stronę otworu za pomocą skalpela, mieszadła do farb lub innych cienkich narzędzi. Zrób to, naciskając jedną stronę w dół, aby podnieść drugą. Następnie nałóż klej na dolne krawędzie otworu i dociśnij je.

Tę procedurę należy przeprowadzić w najdrobniejszych szczegółach. Pozwól na 20-minutowy okres odpoczynku. Uważnie oceń sytuację, aby uniknąć jej powtórki.

Następnie nałóż cztery małe warstwy szpachlówki do skóry. Odczekaj trzy minuty, aż pierwsza warstwa wyschnie za pomocą suszarki do włosów. Następnie kontynuuj w ten sam sposób kolejne dwa poziomy.

Uzupełnij kolor skóry za pomocą zestawu do retuszu skóry. Za pomocą bawełnianego wacika nałóż farbę na wypełniacz i osusz suszarką do włosów. Odczekaj minutę, zanim dodasz więcej koloru, aż będzie dobrze wymieszany.

Czy skórzane fotele dwuosobowe pochłaniają dym?

Ponieważ jest wytwarzana ze skór i skór zwierzęcych, skóra jest substancją porowatą. W rezultacie zapach dymu zostanie wchłonięty przez Twoje skórzane foteliki. Pal jak najwięcej na zewnątrz, aby uniknąć zapachu dymu na skórzanych przedmiotach.

Aby ułatwić cyrkulację powietrza, otwórz okna i włącz wentylator. Posiadanie filtra powietrza w pomieszczeniu może również pomóc w przyspieszeniu procesu dezodoryzacji. Aby dowiedzieć się, jak usunąć zapach dymu ze skórzanego fotelika w domu, wykonaj te dwa kroki.

Krok 1 Jak zwykle wyczyść skórzany fotelik.

Kontynuuj czyszczenie skórzanej kanapy, jak zwykle, aby jeszcze bardziej ją odświeżyć. Przygotuj środek do czyszczenia skóry i nałóż go zgodnie z zaleceniami. Możesz również wyczyścić skórę, mieszając ciepłą wodę z kilkoma kroplami mydła do naczyń.

Przetestuj roztwór czyszczący przed nałożeniem go na fotelik. Ale jeśli znasz jakość skórzanej sofy, powinieneś być w stanie szybko wybrać najlepszy produkt. Różne rodzaje materiałów skórzanych będą wymagały innych rozwiązań czyszczących, więc wybieraj mądrze.

Następnie gąbką zebrać mydliny i wycisnąć nadmiar płynu. Delikatnie potrzyj skórzany fotelik, upewniając się, że dostanie się w pęknięcia i szczeliny. Aby wyeliminować nadmiar wilgoci, wytrzyj fotelik suchym ręcznikiem.

Pozwól fotelikowi wyschnąć na powietrzu, zanim zmontujesz go z poduszkami i innymi tkaninami, które wyprałeś i wysuszyłeś. Musisz najpierw wysuszyć fotelik. Nie chcesz montować go na mokro z innymi częściami.

Krok 2 Czyszczenie skórzanej kanapy dwuosobowej za pomocą sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona to doskonały sposób na odświeżenie mebli skórzanych. Ponieważ soda oczyszczona pochłania resztki wilgoci, co powoduje wilgotne zapachy i aromaty. Z drugiej strony możesz użyć sody oczyszczonej, aby wyeliminować zapach papierosów na skórzanej kanapie.

Możesz go użyć po wyczyszczeniu fotelika swoim środkiem czyszczącym. Całe siedzisko posyp sodą oczyszczoną. Pozostaw na noc przed odkurzeniem następnego dnia.

Korzystne może być również napowietrzenie skórzanego fotelika na zewnątrz. Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego, albo będziesz musiał nauczyć się przywracać wyblakłą skórę spowodowaną promieniowaniem UV. Upewnij się, że wyczyściłeś wszystkie inne rzeczy na sofie, ponieważ mogły przejąć smród papierosów.

Wniosek

Prawdopodobnie znasz już wszystkie alternatywy, jak naprawić małe wypalenie papierosa na skórzanym foteliku. Zawsze pamiętaj, że priorytetem powinno być jak najszybsze przywrócenie szkód. Nie masz tu dużo czasu.

Poza tym nie chcesz, aby dziura stała się bardziej widoczna, a nadzienie wypadło z twojej kanapy. Ostrożnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć wpadek podczas procesu. Nigdy nie jest za późno, aby naprawić swój fotelik, więc ruszaj i zacznij!