Jak naprawić luźną przegrodę suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak naprawić luźną przegrodę suszarki? Nie martw się, a trafisz na właściwą stronę. Przegrody to do czterech żeberek, które biegną po wewnętrznej stronie bębna suszarki. Są one odpowiedzialne za poprawę cyrkulacji powietrza i puchnięcie ubrań podczas wirowania.

Z drugiej strony luźna przegroda może powodować hałas i potencjalnie zaczepiać i uszkodzić odzież. Chociaż poluzowana przegroda nie jest istotnym problemem z punktu widzenia działania, należy ją wymienić, aby uniknąć szorstkiego otworu wejściowego, który może zaczepić o ubranie.

Jak naprawić luźną przegrodę suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Zakładając, że przegroda jest po prostu luźna i nie jest uszkodzona, ponowne zamocowanie śrub lub wymiana uszkodzonych śrub może być wszystkim, co jest wymagane. Jeśli jednak zmieniasz przegrodę, musisz wyrównać ją z otworami na śruby, co może być trudne. Pozwól nam zagłębić się w głębiny, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak naprawić luźną przegrodę suszarki!

Co to są przegrody suszarki?

Przegrody we wnętrzu bębna suszarki służą nie tylko do dekoracji; pomagają również wysuszyć ubrania. Przegrody puszą ubrania podczas obracania się bębna suszarki. Chociaż luźna przegroda nie jest poważnym problemem, może powodować irytujące skutki, takie jak głośny grzechoczący dźwięk lub zaczepienie ubrania. Z powodu zużytych otworów na śruby, przegroda często zostaje wyrwana.

Wskazówki, jak naprawić luźną przegrodę suszarki

Jeśli czujesz, że przegrody suszarki się poluzowują, musisz je naprawić, zanim wpadniesz w kłopoty. Czasami poluzowanie przegrody suszarki nie stwarza problemu, ale może być niebezpieczne, jeśli przegrody zostaną uszkodzone z powodu ciągłego poluzowania. Sprawdź poniższe wskazówki, jak naprawić luźną przegrodę suszarki.

#1. Odłącz zasilanie

Odłączyć przewód zasilający od gniazda suszarki. Odepchnij suszarkę od ściany, aby można było podnieść jej górną część bez szkody dla ściany, a także może być niebezpieczne dla Ciebie. Oto pobór mocy pralki.

#2. Wyeliminuj części, aby dostać się do bębna

Umieść mały śrubokręt w odległości 30 cm od prawego dolnego rogu, między panelem przednim i górnym, z przodu suszarki. Podnosząc róg płyty wolną ręką, naciśnij śrubokręt, aby usunąć zaciski mocujące, które ją zabezpieczają.

Podnieś panel, aby uwolnić przeciwległy róg, a następnie odwróć go, aby spoczął na zawiasach. Obracaj bęben, aż przegroda w bębnie znajdzie się na górze bębna, otwierając drzwi suszarki.

Znajdź śruby mocujące przegrodę na bębnie. Sięgnij do wnętrza bębna i przy pomocy swojego pomocnika dociśnij przegrodę płasko do bębna. Dokręć śruby mocujące śrubokrętem. Jeśli Twoja suszarka ma dwie przegrody, obróć ją jeszcze raz, aż przegroda w bębnie znajdzie się na górze.

#3. Sprawdź przegrodę bębna

Musisz obracać bęben suszarki, aż poluzowana przegroda znajdzie się na „szczycie” suszarki, teraz, gdy główna góra została podniesiona. Śruby utrzymujące przegrodę na miejscu można wyjąć z zewnętrznej strony bębna. Jeśli przegroda się poluzowała, wystarczy dokręcić śruby. Jeśli przegroda jest uszkodzona lub całkowicie odłamana, będą musieli ją naprawić.

#4. Wymień uszkodzone przegrody

Odłącz suszarkę, aby rozpocząć tę wymianę. Następnie otwórz drzwi suszarki i zacznij wykręcać śruby otaczające panel przedni oraz śruby, które utrzymują właściwy wlot na miejscu. Aby prawidłowo zdjąć panel przedni, należy go odsunąć od zaczepów, które również pomagają utrzymać go na miejscu. Kilka śrub mocujących górną część do przedniej grodzi należy teraz usunąć. Musi być teraz usunięty.

Po podniesieniu głównej nakładki należy fizycznie obrócić bęben suszarki, aby ustawić go w miejscu, w którym należy wymienić przegrodę na górze bębna suszarki.

Zdaliśmy sobie sprawę, że otwory na śruby w naszej przegrodzie zostały usunięte i nie będziemy w stanie dokręcić jej do bębna. Podczas wymiany przegrody przytrzymaj ją na miejscu w suszarce jedną ręką, aby zapobiec jej upuszczeniu i potencjalnemu uszkodzeniu bębna, podczas gdy drugą odkręcaj dwie śruby z zewnętrznego bębna.

W tym momencie należy sprawdzić inne przegrody suszarki pod kątem uszkodzeń lub dokręcić je. Jeśli otwory w bębnie są uszkodzone, będziesz musiał użyć większej podkładki, aby były dobrze dopasowane podczas ich wymiany.

#5. Zmontuj suszarkę po zamocowaniu

Po sprawdzeniu, wymianie i dokręceniu każdej z przegród nadszedł czas na ponowne złożenie suszarki. Ostrożnie opuść główny blat, upewniając się, że zatrzasnął się na swoim miejscu. Ponownie zamocuj drzwi do zawiasów i ponownie zainstaluj wsporniki montażowe i panele przednie. Miej oko na przegrody i trzymaj się luźnych, aby uniknąć rozdarcia ubrań lub uszkodzenia suszarki. Nie należy suszyć dużych, nieporęcznych przedmiotów, takich jak trampki, ponieważ przegrody mogą pęknąć lub pęknąć. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić cykl wirowania w pralce i jak naprawić pralkę, która nie spływa.

To okładka!

Cieszymy się, że lepiej rozumiesz, jak naprawić luźną przegrodę suszarki. Po przeczytaniu tego artykułu możesz teraz wyznaczyć otwartą suszarkę, aby się zbić z tropu, i po prostu musisz uważnie przestrzegać tych wskazówek.