Jak naprawić lodówkę, która nie chłodzi? 6 prostych kroków tylko dla Ciebie!

Zastanawiasz się „jak naprawić lodówkę, która się nie chłodzi?” Cóż, ten artykuł będzie idealny dla twojego zapytania. Zwykle lodówka, która nie chłodzi, ma uszkodzony wentylator skraplacza lub parownika. Dzięki temu podzielę się sześcioma krokami, które możesz wykonać, aby naprawić wadliwą lodówkę. Ale przede wszystkim skup się na bezpieczeństwie.

Kroki naprawy lodówki, która nie chłodzi

Ta sekcja będzie odpowiedzią na proste pytanie „jak naprawić lodówkę, która nie chłodzi?” w sześciu prostych krokach. Znowu musisz zebrać te materiały:

Jak naprawić lodówkę
  • Zestaw grzechotek
  • Przecinak do drutu
  • Wymiana wentylatora

Wiem, że jesteś bardzo podekscytowany naprawą lodówki. Po prostu bądź uważny i ostrożny na każdym etapie tego procesu. Zanim zaczniemy, należy sprawdzić, czy lodówka jest podłączona i czy ma wystarczającą moc z gniazdka.

Niektóre lodówki nie chłodzą, jeśli nie otrzymują wystarczającej mocy. Kolejną rzeczą jest ocena ustawienia termostatu. Na przykład może się zdarzyć, że Twoja lodówka nie chłodzi sama, gdy termostat jest wyłączony. Sprawdź również otwory wentylacyjne lodówki i zobacz, czy jakiekolwiek zanieczyszczenia lub schowki nie blokują zimnego powietrza.

Jeśli lodówka nie chłodzi sama, może to oznaczać, że przegrody i cewki pod lodówką zostały zatkane kurzem. Możesz rozwiązać ten problem, czyszcząc bazę. Na koniec musisz sprawdzić, czy wentylatory skraplacza nie są zablokowane. Jeśli tak, możesz jak zwykle wyczyścić i przywieźć lodówkę.

W przeciwnym razie te kroki mogą pomóc w wymianie wadliwych wentylatorów lodówki, które powodują problem. Objawem uszkodzonego wentylatora parownika jest hałas. Podczas pracy lodówki mogą się słyszeć piski.

Tak więc, zanim zaczniesz wymieniać uszkodzony wentylator w lodówce, musisz go wyłączyć na około dzień lub dwa, roztapiając cały lód i pozostałości. Ponadto najlepiej jest wyczyścić wszystkie powierzchnie do procesu naprawy. Dzięki temu możesz teraz naprawić swoją lodówkę.

Krok 1. Zdejmowanie pokrywy

Z częściami, które zebrałeś razem z zamiennym wentylatorem, powinieneś zdjąć pokrywę lodówki, aby zobaczyć wadliwą część. Zazwyczaj wentylatory parownika znajdują się w części zamrażarki lodówki.

Więc, przechodząc przez to, będziesz musiał zobaczyć okładkę za nim. Możesz zdjąć pokrywę, pociągając plastikowe osłony śrub zamrażarki. Następnie odkręć wszystko i odłóż pokrywę w bezpieczne miejsce razem ze śrubami.

Krok 2. Zdejmowanie osłony wentylatora

Po podważeniu plastikowej osłony zobaczysz cewki i wentylator wewnątrz zamrażarki. Wejdź do wentylatora i zdejmij pokrywę. Wykręć je wszystkie ostrożnie i odłóż na bok. Musisz być delikatny w tym procesie, aby uniknąć uszkodzeń lodówki, które możesz zrobić.

Krok 3. Demontaż wentylatora parownika

Po zdjęciu osłony wentylatora powinieneś już usuwać uszkodzony wentylator parownika. Usuń wszystkie dołączone do niego śruby, a następnie odłóż uszkodzony wentylator na bok. Pamiętaj, aby wyłączyć lodówkę przed wykonaniem wszystkich tych czynności.

Krok 4. Wymiana

Wymień uszkodzony wentylator na nowszy, który kupiłeś. Wystarczy zdjąć wspornik, który jest przymocowany do starego wentylatora i podłączyć go do nowszego. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie napięcia, ampery i opisy produkcyjne wentylatora zastępczego. Po zamontowaniu nowego wentylatora załóż osłony i kontynuuj.

Krok 5. Wentylatory skraplacza

Załóżmy, że wymieniłeś już wentylatory parownika, a lodówka nadal się nie chłodzi. W takim przypadku przyczyną awarii mogą być wentylatory skraplacza. Możesz łatwo znaleźć wadliwy wentylator skraplacza. Aby to zrobić, będziesz potrzebować suszarki do włosów.

Następnie, przy najniższym ustawieniu suszarki lub bez grzania, skieruj ją w stronę kompresora lodówki. Jeśli sprężarka lodówki działa, a wentylator skraplacza nie, może być konieczna jego wymiana.

Krok 6. Wymiana wentylatorów skraplacza

Instalacja wentylatora skraplacza będzie łatwa, jeśli będziesz zwracać uwagę na wszystkie te kroki. Jeśli tak, zbierz wszystkie wymagane materiały wraz z odpowiednią wymianą wentylatora skraplacza. Zlokalizuj wentylator skraplacza. Zazwyczaj wentylatory skraplacza znajdują się z tyłu lodówki.

Odkręć osłony i poszukaj metalowego wentylatora skraplacza. Odetnij przewody i podłącz je do nowego wentylatora. Pamiętaj, aby skierować całą elektronikę we właściwe miejsce. Przykręć nowy wentylator skraplacza we właściwe miejsce i załóż z powrotem pokrywę.

Możesz teraz sprawdzić, czy lodówka będzie działać prawidłowo. Jeśli wszystkie te kroki nie są dla Ciebie, najlepiej wezwać profesjonalnego specjalistę ds. konserwacji, aby wykonał pracę bez ryzyka uszkodzenia.

Wniosek

Świetny! Wiesz już, jak naprawić lodówkę, która się nie chłodzi. Proces naprawy zajmie Ci sześć prostych kroków, które możesz wykonać powyżej. Jeśli chcesz przeczytać więcej, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie tego pouczającego artykułu!