Jak naprawić kuchenkę elektryczną? 5 ostatecznych problemów i ich rozwiązanie!

Jeśli jeden lub więcej palników na Twojej kuchence elektrycznej przestanie działać, może to utrudnić codzienne gotowanie, więc musisz wiedzieć, jak naprawić kuchenkę elektryczną? Możesz samodzielnie rozwiązać problem z kuchenką elektryczną i zaoszczędzić trochę pieniędzy, unikając kosztownego wezwania serwisu.

Nawet jeśli nie jesteś zapalonym kucharzem, kuchenka jest nadal niezbędnym urządzeniem, którego potrzebujesz na co dzień. Elektryczne płyty kuchenne są popularne wśród właścicieli domów, ponieważ są nieskomplikowane w instalacji i łatwe w zarządzaniu.

Jak naprawić kuchenkę elektryczną? 5 ostatecznych problemów i ich rozwiązanie!

Kuchenki elektryczne są łatwiejsze do włączania i wyłączania, a ponadto mają bardziej płaską powierzchnię, która jest bardziej stabilna dla garnka i łatwiejsza do czyszczenia. Ponadto piece te zapewniają określoną kontrolę temperatury i równomiernie podgrzewają garnek ze wszystkich stron.

Podobnie jak każde inne urządzenie, również kuchenki elektryczne wymagają pielęgnacji, konserwacji i regulacji. Ten artykuł pomoże Ci rozwiązać problem z płytą grzejną, musisz zrozumieć, jak działają palniki i gniazdka, a być może Twój piec znów zacznie działać w mgnieniu oka.

Częste problemy z piecami elektrycznymi

Jeśli Twój piec nie działa, może występować kilka problemów. Możesz naprawić kuchenkę elektryczną za pomocą poniższych wskazówek. Jak więc naprawić kuchenkę elektryczną?

Problem #1. Wadliwe gniazdko elektryczne

Przed zbadaniem innych problemów, pierwszą i najłatwiejszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że kuchenka elektryczna jest podłączona do gniazdka. Jeśli piec jest podłączony, może to oznaczać usterkę wylotu. Gniazdko można przetestować za pomocą multimetru lub sprawdzić podłączając do niego inne urządzenie, na przykład suszarkę lub ładowarkę.

Jeśli gniazdko nie działa, wezwij elektryka, aby to naprawił, a jeśli gniazdko zapewnia prąd, a kuchenka nie działa, rozsądnie jest wykluczyć problem z wewnętrznym elementem urządzenia.

Problem nr 2. Luźne połączenie między palnikiem a gniazdem

Częstą przyczyną niedziałania palników jest luźne połączenie palnika z gniazdem. Jeśli jeden z palników elektrycznej płyty kuchennej nie grzeje, może to być spowodowane brakiem połączenia między palnikiem a elektryczną płytą kuchenną. Niezbędne jest bezpieczne połączenie palnika z piecem.

Jeśli poluzowany palnik wysunie się na swoim miejscu, połączenie między palnikiem a gniazdem zostanie utracone.

Aby przywrócić połączenie między palnikiem a gniazdem, chwyć palnik i wyciągnij go z gniazdka. Następnie mocno dopasuj zaciski i wsuń palnik z powrotem do gniazda.

Problem nr 3. Brudny palnik i przełącznik

Kuchenkę elektryczną należy regularnie czyścić, ponieważ palniki gromadzą kurz i ukrywają go w kolorze i fakturze. Jeśli smar spłynie na palnik, w końcu trafi na cewki na zaciski. Jeśli terminal zostanie zabrudzony, nie będzie mógł się połączyć, a palniki nie będą działać.

Wyciągnij palnik, wyszoruj go dokładnie i odłóż na ręcznik, aby rozwiązać ten problem. Następnie całkowicie oczyść gniazda, aby nie pozostały żadne zanieczyszczenia na tym końcu. Na koniec osusz palnik i gniazdo i ponownie mocno je podłącz i włącz piec. Zwróć uwagę, czy piec znów działa dzięki tej szybkiej naprawie czyszczenia i ponownego podłączania. Aby uzyskać pełniejszy pomysł, dowiedz się, jak wyczyścić kuchenkę elektryczną.

Problem nr 4. Luźny terminal

Uważnie obserwuj, jak końcówki palnika spoczywają na gnieździe. Jeśli zaciski palnika wydają się luźne, może się zdarzyć, że zaciski są wygięte do wewnątrz. Zagięcie końcówki wewnątrz gniazda tworzy zbyt dużo miejsca, co prowadzi do poluzowania połączenia i powoduje drżenie palnika.

Możesz rozwiązać ten problem, lekko odsuwając dwa terminale od siebie, aby były nieco bardziej od siebie oddalone. Teraz wepchnij zaciski z powrotem na swoje miejsce. Uważnie obserwuj, czy teraz zaciski pasują ciaśniej i zachowaj odpowiednią przestrzeń wewnątrz gniazda.

Problem nr 5. Wadliwy palnik lub gniazdo

Po wypróbowaniu wszystkich wyżej wymienionych sztuczek, jeśli piec nadal nie działa, prawdopodobnie jest to uszkodzony palnik lub gniazdo. Spróbuj zamienić palnik, włóż niedziałający palnik do innego gniazda pracującego palnika. Upewnij się, że palnik ma prawie taki sam rozmiar jak ten, który testujesz.

Włącz piec i jeśli cewka świeci na czerwono, oznacza to, że palnik działa, ale jest problem z gniazdem. Jeśli palnik nie działa w nowym gnieździe, będziesz potrzebować zamiennika.

Możesz łatwo wymienić palnik; dokonaj prawidłowego pomiaru średnicy palnika i zanotuj model swojego pieca. Zamów go online lub kup w najbliższym sklepie z narzędziami. Wymień nowy palnik na stary i przetestuj go włączając urządzenie. Aby wymienić przełącznik na kuchence elektrycznej, możesz zadzwonić do technika, aby wykonał pracę. Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedz się, jak naprawić palniki kuchenek gazowych.

Problem #6. Problem z przełącznikiem

Jeśli zastosujesz powyższe sztuczki, palniki na Twojej kuchence zaczynają działać, ale nie możesz regulować temperatury, co potwierdza problem z przełącznikiem. Przełącznik na kuchence elektrycznej reguluje poziom mocy palnika, a uszkodzony przełącznik może spowodować nagrzewanie się palników do określonej temperatury.

Aby wymienić przełącznik elektryczny, będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy, ponieważ wymaga to odcięcia zasilania Twojego pieca. Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny podczas naprawy uszkodzonego przełącznika elektrycznego, może to spowodować potencjalnie niebezpieczne porażenie prądem. Gdybym był tobą, przeczytaj, jak wymienić włącznik palnika kuchenki elektrycznej.

Wniosek

Wyjaśnienie, jak naprawić kuchenkę elektryczną, zostało szczegółowo opisane powyżej. W większości przypadków możesz sobie z tym poradzić, ale jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, sugeruj, aby wezwać profesjonalistę, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Aż tutaj moi przyjaciele! Dlatego po więcej artykułów kuchennych sprawdź, jak czyścić szklany blat za pomocą sody oczyszczonej. Dziękuję za przeczytanie!