Jak naprawić koło ręczne maszyny do szycia: 2 typowe problemy

Możesz dowiedzieć się, jak naprawić koło ręczne maszyny do szycia, znając dwa typowe problemy. Omówimy, dlaczego niewłaściwe nawlekanie gwintów i niedostateczne czyszczenie mogą mieć wpływ na koło zamachowe.

Ten artykuł zawiera również szczegółowe naprawy zablokowanego pokrętła. A jako bonus przejdziemy przez prawidłowe obracanie pokrętła.

Jak naprawić koło ręczne maszyny do szycia: 2 typowe problemy

Skoro o tym mowa, dlaczego nie poczytać o częściach maszyny do szycia i o tym, co robią. Zawsze warto zapoznać się z podzespołami maszyny.

Jak naprawić koło ręczne maszyny do szycia w domu

Nawlec maszynę do szycia

Dowiedz się, jak nawlekać konkretną maszynę do szycia, ponieważ problemy z tą konfiguracją mogą spowodować zablokowanie pokrętła. Dzieje się tak z powodu powstałej splątanej nici, która następnie zwiększa napięcie pokrętła.

Sprawdź, w jaki sposób nawleczyłeś maszynę lub zlokalizuj wszelkie węzły, które mogły się uformować. Następnie ponownie nawlecz jednostkę zgodnie z instrukcją.

Instrukcja powinna zawierać ilustrację, jak nić powinna przejść przez maszynę do szycia w kolejności. Należy położyć nacisk na przestrzeganie sekwencji przedstawionej w instrukcji, aż dotrzesz do oczka igły.

Wyczyść maszynę do szycia

Czy wiesz, że problemy z kołem zamachowym mogą być spowodowane słabą konserwacją? Na przykład, jeśli twoja maszyna do szycia jest brudna i zatkana kłaczkami i zanieczyszczeniami, możesz doświadczyć zacięcia na pokrętle.

W szczególności sprawdź bębenek, w którym z biegiem czasu mogły gromadzić się kłaczki. Usuń je za pomocą pędzla lub pęsety, ale nigdy za pomocą powietrza w puszce, ponieważ mogłoby to wepchnąć zanieczyszczenia do urządzenia.

Pamiętaj, że kłaczki i inne zanieczyszczenia, które mogą zbierać się na maszynie, mogą zwiększyć napięcie pokrętła. Wyrób sobie nawyk czyszczenia maszyny do szycia po każdym projekcie lub 8 godzinach ciągłej pracy.

Dlaczego koło ręczne mojej maszyny do szycia nie obraca się?

Brak smarowania

Podobnie jak w przypadku innych ruchomych części maszyny do szycia, musisz regularnie sprawdzać koło zamachowe, jeśli wymaga ono smarowania. Brak smarowania może spowodować zablokowanie, ponieważ koła zębate stale podlegają tarciu.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego modelu, aby dowiedzieć się, jak oliwić koło zamachowe i zawsze używaj odpowiedniego oleju do maszyn do szycia, w przeciwnym razie możesz spowodować więcej szkody niż pożytku. Kropla lub dwie powinny wystarczyć, tak jak w przypadku smarowania innych ruchomych elementów maszyny do szycia.

Możesz również przeczytać, jak oliwić maszynę do szycia, aby przestrzegać zaleceń i zakazów tej praktyki konserwacyjnej. Ale oczywiście sprawdź w instrukcji, jakie są wskazania.

Uszkodzony pasek

Maszyny szwalnicze mają wewnątrz pasek, który odpowiada za obracanie koła zamachowego. Jeśli jest uszkodzona, koło zamachowe nie będzie się obracać, a sama igła również się zacięła.

Musisz jednak zanieść maszynę do szycia do autoryzowanego serwisu, jeśli masz do czynienia z zerwanym paskiem. Profesjonalista ma odpowiednie narzędzia do bezpiecznego demontażu i wymiany tej części.

Dobrą praktyką jest również zwrócenie uwagi na oznaki, że Twoja maszyna do szycia wymaga wymiany paska. Na przykład sprawdź, czy nie ma zapachu gumy podczas szycia, a nawet kliknięcia, które występuje, gdy jest zbyt luźna.

Jak odblokować koło zamachowe na maszynie do szycia?

Postaw maszynę

Rozważ wyłączenie maszyny do szycia i odstawienie jej na dwie do trzech godzin. Niektóre maszyny do szycia mają funkcję automatycznego wyłączania, która może zablokować koło zamachowe, jeśli maszyna jest przepracowana, aby uniknąć ryzyka przegrzania.

Po ostygnięciu urządzenia przy odłączonym kablu zasilającym możesz sprawdzić, czy pokrętło nadal się blokuje. Ale co ciekawe, przechowywanie maszyny przez długi czas może również oznaczać, że koło zamachowe wymaga smarowania i użytkowania, aby mogło znów działać płynnie.

Niewłaściwe obracanie pokrętła

Pokrętło może się zaciąć, jeśli nie zwolnisz go podczas nawijania szpulki. W starych maszynach do szycia możesz zwolnić koło zamachowe i zapobiec ruchowi igły, obracając wewnętrzne koło, gdy trzymasz zewnętrzne koło.

Dodatkowo zawsze przejrzyj swoją instrukcję pod kątem przypadków, w których musisz obrócić koło zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli wykonasz zły ruch dla określonej praktyki, koło zamachowe może wydawać się zablokowane.

Zlokalizuj wewnętrzne pokrętło

Czy Twoja maszyna do szycia to starszy model? Przekonasz się, że części zabytkowej maszyny do szycia mają mniejsze koło na środku pokrętła.

Jeśli wewnętrzne koło jest zamocowane, może również uniemożliwić obracanie się pokrętła. Dlatego możesz odpowiednio odblokować koło wewnętrzne, a pokrętło powinno poruszać się płynnie.

Jak obrócić koło zamachowe na maszynie do szycia?

Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, w jakim kierunku należy obracać kołem zamachowym podczas wykonywanej praktyki. Ogólnie rzecz biorąc, kręcisz kołem zamachowym w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara lub do siebie, a nigdy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie silnika maszyny. Istnieje jednak sytuacja, w której może być konieczne przekręcenie pokrętła zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby rozwikłać gwint, jeśli się zaciął.

Jeśli używasz starej lub antycznej, przeczytaj, jak używać starej maszyny do szycia.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, jak naprawić koło ręczne maszyny do szycia i ujawniliśmy dwa typowe problemy.

Może być konieczne ponowne nawleczenie maszyny do szycia lub wyczyszczenie obszaru szpulki. Pokrętło może się również zablokować, jeśli pasek jest zerwany, w maszynie brakuje oleju, maszyna jest przepracowana lub koło wewnętrzne w starszych urządzeniach jest zablokowane.

Zostaw nam komentarz, jeśli nadal masz.