Jak naprawić koc elektryczny? 3 najlepsze kroki, aby spróbować

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić koc elektryczny, poprowadzimy Cię w trzech prostych krokach. Zauważenie, że Twój koc elektryczny nie działa, może być frustrujące, a nawet przerażające. Nadal zalecamy sprawdzenie go przez osobę znającą się na rzeczy, ale potencjalnie możesz skorzystać z tych trzech kroków, aby zdiagnozować lub rozwiązać problem.

Jak uszkadzają się koce elektryczne? Ponieważ koce elektryczne zużywają mniej energii niż grzejniki, często nadużywamy ich, myśląc, że to w porządku. Mogłeś też przypadkowo go uszkodzić podczas prania i innych czynności.

Jak naprawić koc elektryczny? 3 najlepsze kroki

Jak naprawić koc elektryczny w domu

Koc elektryczny możesz naprawić w domu, sprawdzając przyczynę problemu, testując kabel lub używając innego obwodu. Należy jednak zawsze odwoływać się do instrukcji obsługi produktu, ponieważ różne koce różnią się w zależności od zalecanego rozwiązywania problemów. Jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z obsługą klienta marki.

1. Sprawdź koc

Zanim cokolwiek zrobisz, najpierw sprawdź swój koc, ponieważ problem może nie być poważny. Najczęstszym powodem, dla którego może się nie nagrzewać, jest słabe połączenie. Po prostu odłącz koc i sprawdź wszystkie przewody i części, zwłaszcza na jednostce sterującej.

Możesz spróbować otworzyć jednostkę sterującą, aby sprawdzić, czy wszystkie części w środku są nienaruszone. Termostat może mieć również luźne połączenia, które można po prostu mocno przykręcić. I dodatkowo uważaj, jeśli jakieś przedmioty wystają lub na kocu.

2. Przetestuj kabel

Po sprawdzeniu samego koca nadszedł czas, aby sprawdzić jego kabel. Możesz użyć multimetru przez wtyczkę i przewód, aby sprawdzić, czy kabel ma problemy lub czy koc jest zwarty. Licznik musi wskazywać zero; w przeciwnym razie przewód wymaga wymiany, jeśli odczytuje wysoki.

3. Użyj innego obwodu

Ostatnim potencjalnym powodem, dla którego Twój koc nie działa, jest przepalenie bezpiecznika z powodu przegrzania lub nawet gorących punktów. Jeśli często doświadczasz skoków napięcia, może to prowadzić do przepalenia i musisz umieścić bezpiecznik w skrzynce kontrolnej koca. Pamiętaj, że jest on podłączony do obwodu koca, więc możesz rozwiązać problem, umieszczając koc na innym obwodzie, gdy korzystasz z innego gniazdka ściennego.

Konieczny jest nacisk na zrozumienie, że te testy, przyczyny i rozwiązania mogą nie działać w przypadku niektórych problemów z kocem elektrycznym. Być może będziesz musiał całkowicie wymienić produkt i nigdy nie próbować go naprawiać dla własnego bezpieczeństwa. Możesz również sprawdzić, czy koc jest nadal na gwarancji, dzięki czemu możesz go natychmiast wymienić.

Czy można naprawić koc elektryczny?

Zrozumienie przyczyn, które omówiliśmy i wykonanie sugerowanych działań dla każdego z nich, może naprawić Twój koc. Musisz jednak wiedzieć, że część nauki, jak naprawić koc elektryczny, oznacza, że ​​jesteś otwarty na możliwość wystąpienia niektórych niemożliwych do naprawienia problemów. Musisz wykryć konkretną przyczynę zerwania koca, zanim spróbujesz zrobić coś, co mogłoby go jeszcze bardziej uszkodzić lub postawić w niebezpiecznej sytuacji.

Jeśli nie jesteś w stanie naprawić koca zgodnie z zaleceniami marki, możesz zaoszczędzić więcej kłopotów i czasu na zakup nowego. Ale jeśli problem dotyczy luźnych połączeń lub uszkodzonych przewodów, oto jak możesz naprawić koc.

 • Odłącz koc i sprawdź, czy nie ma kabla, który może być odłączony
 • Napraw odpowiednio luźne części i spróbuj ponownie podłączyć koc, aby sprawdzić, czy zadziała
 • Jeśli nie masz pewności, jak obchodzić się z częściami koca lub naprawa się nie powiodła, skonsultuj się ze specjalistą
 • Jak zresetować koc elektryczny?

  Poza natychmiastowymi naprawami zazwyczaj wystarczy zresetowanie koca, aby znów działał. Ta praktyka może rozwiązać migające światła, a nawet koce, które się nie nagrzewają. Różne koce mogą mieć specyficzną procedurę resetowania, ale ogólny sens jest taki:

 • Odłącz koc od gniazdka ściennego, aby zresetować kontroler
 • Kabel między kocem a kontrolerem może również wymagać odłączenia i ponownego podłączenia, aby uzyskać bezpieczniejsze połączenie
 • Może być również konieczne włączenie i wyłączenie kontrolera, aby zresetować automatyczny minutnik, jeśli Twój koc go ma
 • Podłącz inne urządzenie do gniazdka, aby sprawdzić, czy jego wyłącznik nadal ma zasilanie i nie zadziałał
 • Jeśli te praktyki nie spowodowały zresetowania koca, najlepiej zlecić jego naprawę producentowi lub poprosić o wymianę.

  Jak długo powinien wytrzymać koc elektryczny?

  Możesz oczekiwać, że Twój koc elektryczny przetrwa do 10 lat. Jednak sam koc będzie wspominał o przewidywanej żywotności, więc pamiętaj, aby go wymienić, gdy osiągnie tę liczbę. Możesz upewnić się, że będzie on bezpieczny w użyciu w tym szacowanym okresie, nie martwiąc się o niezadowalającą wydajność lub ryzyko elektryczne i pożarowe.

  Wniosek

  Nie panikuj, jeśli Twój koc elektryczny nie nagrzewa się lub ma migające światła. W tym artykule omówiliśmy, jak naprawić koc elektryczny w domu. Zresetowanie i sprawdzenie jego części i połączeń zazwyczaj rozwiąże problem, ale najlepiej jest postępować zgodnie z instrukcją i skontaktować się z producentem, zanim cokolwiek innego.