Jak naprawić grzejnik samochodowy? 4 najlepsze sposoby!

Zastanawiasz się, jak naprawić grzejnik samochodowy? Cóż, żadnych więcej cudów, bo trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Za 90% tych awarii grzałki odpowiada jeden z następujących czynników: układ przełączników grzałki może być uszkodzony.

Uniemożliwiający przepływ powietrza do rdzenia nagrzewnicy, filtr powietrza kabiny może być zatkany, Zawór termostatu może być uszkodzony. Rdzeń grzejnika może być zablokowany.

Jak naprawić grzejnik samochodowy? 4 najlepsze sposoby!

Teraz przyjrzymy się, jak naprawić niedziałający grzejnik samochodowy. W tym artykule omówiliśmy najczęstszą przyczynę i przeanalizowaliśmy listę. Pod koniec tego artykułu całkowicie zrozumiesz, jak naprawić zepsuty grzejnik samochodowy, niezależnie od przyczyny. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak naprawić niedziałający podgrzewacz samochodowy?

Nie martw się, jeśli zawiedzie ogrzewanie Twojego samochodu. Naprawa zajmie co najmniej dwadzieścia minut, a ogrzewanie pojazdu będzie w pełni sprawne. Jasne, możesz grać bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu w domu. W tym artykule zrozumiesz, jak naprawić grzejnik samochodowy i wykorzystać zaoszczędzoną gotówkę, aby pozwolić sobie na coś miłego. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak działa nagrzewnica samochodowa, która nadmuchuje zimne powietrze, zanim zaczniesz ją naprawiać. Możesz jednak przejść do sekcji dotyczącej naprawy, jeśli wolisz!

#1. Awaria systemu przełączania grzałek

Przed przystąpieniem do naprawy musimy najpierw upewnić się, że grzałka jest włączona, ale najpierw należy pamiętać, że w całej skrzynce nie ma ani jednego przepalonego bezpiecznika. Zapala się kontrolka ogrzewania (która zwykle znajduje się na przycisku nagrzewnicy samochodowej). Za każdym razem, gdy włączasz ogrzewanie, z deski rozdzielczej powinien słyszeć lekki trzask. Jeśli pojazd jest wyposażony w zautomatyzowany system zarządzania temperaturą, sprawdź, czy regulator temperatury jest przekręcony. Zacznij się upewnić, że klimatyzator jest wyłączony. Po prostu negują się nawzajem, gdy oba są przełączane razem w dokładnym momencie. Jeśli jednak grzejnik jest włączony, ale nie wydobywa się gorące powietrze, spróbuj wykonać poniższe czynności.

#2. Zablokowany filtr powietrza

Systemy ogrzewania i klimatyzacji samochodu, takie jak przestrzeń mieszkalna, są wyposażone w układ wydechowy lub filtr powietrza. Ten filtr powietrza służy do dostarczania użytkownikom czystego powietrza, jednocześnie zapobiegając zatykaniu się grzałek lub wymiennika ciepła klimatyzatora. Jeśli taki filtr zostanie zatkany z powodu zaniedbania, nagrzewnica i klimatyzacja przestaną działać. To, z drugiej strony, jest najłatwiejsze do wyleczenia i zajmie nie i ponad 10 do 15 minut.

W swoim samochodzie poszukaj filtra powietrza w kabinie. Zwykle jest schowany pod schowkiem na rękawiczki. Dokładną pozycję można znaleźć w podręczniku właściciela lub nawet w google. Wyjmij filtr i sprawdź, czy nie jest uszkodzony. Sprawdź stan filtra, wyjmując go. Powinieneś to zmienić, jeśli w środku są gruzy i gałązki. Wymień filtr na filtr zakupiony w pobliskim sklepie z częściami.

#3. Wadliwy termostat

Zawór termostatu nie działa prawidłowo; jeśli filtr powietrza w kabinie samochodu jest w dobrym stanie, nagrzewnica nadal nie włącza się i nie wytwarza gorącego powietrza, w następnej kolejności należy sprawdzić zawór termostatu. Oto jak: Użyj hamulca elektrycznego i zaparkuj pojazd na poziomej powierzchni. Sprawdź, czy samochód jest ciepły. Poczekaj, aż silnik całkowicie ostygnie, jeśli właśnie wróciłeś z jazdy lub jeśli działa. Podnieś maskę i znajdź chłodnicę, gdy silnik samochodu jest zimny. Na górnej krawędzi nagrzewnicy znajduje się duża rura prowadząca do silnika. Pamiętaj, że samochód jest chłodzony. Sprawdź zawór termostatu. Zawór jest uszkodzony, jeśli sprężyna jest odkręcona i można ją łatwo ścisnąć.

Napraw zawór na taki, który ma taką samą szybkość termiczną jak oryginalny. Jeśli rozlałeś płyn chłodzący, uzupełnij go wodą destylowaną. Te wskazówki rozwiążą większość problemów z ogrzewaniem samochodu. Chociaż nagrzewnica samochodowa nadal pompuje zimne powietrze, mimo że termostat jest już w dobrym stanie, możesz mieć problem z wadliwym rdzeniem nagrzewnicy. Możesz również przeczytać o objawach złego termostatu samochodowego.

#4. Wadliwy rdzeń grzejnika

Wymiennik ciepła, który ogrzewa powietrze w kabinie, nazywany jest rdzeniem nagrzewnicy. Sól i rdza płynu chłodzącego mogą zatkać cienkie rurki wewnątrz. Jeśli tak się stanie, rdzeń nie będzie w stanie pompować wystarczająco gorącej wody, co prowadzi do niewystarczającego lub nawet zerowego ciepła. Ponieważ sprawa ta wiąże się z koniecznością demontażu całego auta w środku, najlepiej pozostawić to specjalistom.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością i po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, jak naprawić grzejnik samochodowy. Powyżej omówiliśmy cztery najczęstsze powody, dla których nagrzewnica samochodowa działa prawidłowo, oraz sposób ich naprawy. Przeczytaj uważnie artykuł, aby dobrze go zrozumieć. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak sprawić, by nagrzewnica samochodowa szybciej się nagrzewała i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!