Jak naprawić drzwi suszarki, które się nie zamykają? 3 proste kroki!

Czy wiesz, jak naprawić drzwi suszarki, które się nie zamykają? Jeśli jeszcze nie. Wtedy trafisz we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Możesz rozwiązać ten problem, czyszcząc zanieczyszczenia na drzwiach, sprawdzając zatrzask drzwi, zawias lub sprężynę.

Ilekroć pojawia się potrzeba konserwacji suszarki, drzwi suszarki są zawsze ostatnią rzeczą, która przychodzi do głowy. Jednak pomimo wielu zastosowań, zatrzask drzwi suszarki jest typowy dla wielu elementów wyposażenia, które z czasem ulegają degradacji.

Jak naprawić drzwi suszarki

Podczas tego procesu może być trudno zamknąć drzwi suszarki lub zamknąć lub otworzyć je. Na szczęście naprawa drzwi suszarki jest prostym zadaniem. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł na końcu. Poniżej omówiliśmy przyczyny i rozwiązania tego problemu. Przyjrzyjmy się bliżej, jak naprawić drzwi suszarki, które się nie zamykają.

Kroki naprawy drzwi suszarki, które się nie zamykają

Przestań myśleć więcej o tym, jak naprawić drzwi suszarki, które się nie zamykają. Poniżej szczegółowo omówiliśmy, jak rozwiązać ten problem. Poniżej wymieniliśmy powody, dla których drzwi nie zamykają się poprawnie i jak rozwiązać te problemy. Zaczynajmy!

Krok 1. Zatrzask na drzwiach

Jakiś mały haczyk na środku drzwi nazywa się zatrzaskiem drzwiczek suszarki. Wsuwa się ona w haczykowatą część przymocowaną do maszyny z przodu otworu i zamyka jej drzwi. Takie dwa elementy muszą być odpowiednio zablokowane, aby drzwi suszarki były zamknięte podczas pracy suszarki. Ponadto niektóre lub wszystkie te sekcje mogą się wyginać lub rozciągać, umożliwiając zamknięcie lub otwarcie drzwi suszarki z powodu utraty przyczepności.

Otwórz przez chwilę, aby zobaczyć, czy zatrzask drzwi nie jest uszkodzony, sprawdzając, czy zatrzaskuje się z pozycji, w której jest całkowicie zamknięty. Jeśli to się nie powiedzie, możesz po prostu wymienić części. Poluzuj nakrętki wzdłuż krawędzi drzwi i zmień każdą sekcję. Aby przejść przez zatrzask, odłącz panel tylny lub przedni.

Wciśnij i odczep złamaną zapadkę drzwi, następnie wymień ją na nowszą. Upewnij się, że wszystkie nakrętki są dokręcone na całym obwodzie drzwi.

Krok 2. Uszkodzone zawiasy

Suszarka wypchana ciężkimi, jaskrawymi ubraniami również jest powodem tego problemu. Nadużywanie może spowodować wygięcie zawiasów drzwi suszarki z miejsca. Umieszczenie większego obciążenia na otwartych drzwiach wejściowych powoduje, że zawiasy Twojej suszarki zwykle wyginają się z naszej formy, dlatego mądre jest przestrzeganie instrukcji starszego i unikanie siedzenia na tych drzwiach suszarki.

Nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy zawias suszarki wydaje się być winny. Spróbuj podnieść drzwiczki i skoncentruj się na punkcie, w którym drzwi suszarki stają się naprężone. Kontynuuj technikę, gdy ją zamykasz, nawet jeśli łatwo się odblokuje.

Czasami tarcie jest odczuwalne przez chwilę, gdy drzwi suszarki mają się zamknąć lub całkowicie zamknąć; jednak otwór nadal nie pozostanie zamknięty. Usuń kilka nakrętek, jeśli czujesz, że zawiasy powodują problemy. Twój zawias może być bardzo elastyczny, gdy nakrętka jest poluzowana. Zawias został prawdopodobnie wyregulowany, jeśli drzwi nagle się otwierają i zamykają odpowiednio.

Ostrożnie odłącz maszynę przed wymianą zawiasów. Późniejsza procedura różni się w zależności od typu suszarki. To tak proste, jak poluzowanie zawiasów z drzwi i zamontowanie ich z nowym, szczególnie tymi, które otwierają się do przodu. Po obu stronach drzwi będą zawiasy, które obracają się u góry. Aby się do nich dostać, musisz zdjąć górny panel suszarki i odczepić kable przycisku drzwi. Następnie odłącz przedni panel suszarki. Następnie zdejmij przednie drzwi suszarki ze wspornika.

Wyjmij wszystkie problematyczne zawiasy suszarki, a po wyjęciu wymień je dobrze na nowe. Ponownie zmontuj suszarki w przeciwnym kierunku, zaczynając od ponownego zamocowania drzwi obok panelu przedniego, a na końcu podłączając przewód przycisku drzwiowego i zakładając jego pokrywę.

Krok 3. Sprężyna drzwi

Innym powodem tego problemu jest sprężyna drzwi suszarki. Powtórz podobną procedurę z zawiasami drzwi suszarki, aby sprawdzić, czy wszystkie są zużyte lub uszkodzone. Te sprężyny są połączone w kierunku zawiasów i mogą powodować problemy. Spróbuj zdemontować sprężyny, a następnie wymienić uszkodzoną sprężynę na markową, gdy są one odpowiedzialne.

Jednak drzwi suszarki mogą się zawiesić z różnych powodów. Debugowanie może ogólnie wskazać problem. Korzystając z prostego sprzętu, możesz samodzielnie rozwiązać ten problem w domu. Możesz również przeczytać o 5 najczęstszych problemach z suszarkami i ich rozwiązaniach.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy nauczycie się, jak naprawić drzwi suszarki, które się nie zamykają. Wspomnieliśmy powyżej o trzech typowych przyczynach występowania tego problemu. Również z tych powodów napisaliśmy lekarstwo. Przeczytaj uważnie wszystkie wiersze. Znajdź odpowiedź na swoje pytania: jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa i jak wyjąć kredki z suszarki.