Jak naprawić czas maszyny do szycia: 2 typowe powody

Możesz dowiedzieć się, jak naprawić czas maszyny do szycia, sprawdzając dwa obszary. Najpierw w tym artykule omówimy problemy z igłą, nitką i haczykiem. Po drugie, poznasz również objawy problemów z synchronizacją na maszynie do szycia.

Czy posiadasz określoną markę maszyny do szycia? Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak naprawić czas na maszynie do szycia Singer. Poza tym zachęcamy do przeglądania naszego bloga w celu zapoznania się z innymi poprawkami do maszyn do szycia.

Jak naprawić czas maszyny do szycia: 2 typowe powody

Jak samemu naprawić czas na maszynie do szycia

Sprawdź igłę i nić

Uszkodzenie igły może mieć wpływ na czas pracy maszyny do szycia. Powinna być ostra, prosta, a dodatkowo obie strony igły muszą być pewnie i ciasno zamocowane. A jeśli nie ma problemów z tymi czynnikami, spróbuj sprawdzić wysokość igielnicy i postępuj zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi maszyny do szycia.

Aby naprawić synchronizację maszyny do szycia za pomocą igły i nici, wymień igłę w razie potrzeby i upewnij się, że używasz właściwej dla materiału i jest ona kompatybilna z nitką. Aby ustawić wysokość igielnicy, postępuj zgodnie z instrukcją, aby dostosować ją do zalecanej wysokości. Możesz również przeczytać ten przewodnik, jak umieścić igłę w maszynie do szycia we wszystkim, co wiąże się z instalacją igły.

Sprawdź hak

Problemy z taktowaniem maszyny do szycia mogą wynikać z niezsynchronizowanych mechanizmów wewnętrznych. Aby przetestować ten problem, możesz otworzyć płytkę przełącznika i przesunąć koło zamachowe, aby sprawdzić, czy nić bez problemu zahacza się o tkaninę. Co więcej, nie zobaczysz, że haczyk przechodzi przez ucho igły lub synchronizacja jest zła. I na koniec, chcesz zobaczyć obrót haczyka maszyny do szycia, ponieważ zgodnie z ruchem wskazówek zegara oznacza to, że należy ustawić igłę na skrajnie prawą stronę i skrajnie lewą stronę, jeśli obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego modelu i ustaw igielnicę na najniższym poziomie, aby rozwiązać problem z synchronizacją maszyny do szycia za pomocą haczyka. Pokrętła użyjesz również do poluzowania kół zębatych. Mając te mechanizmy na swoim miejscu, możesz ustawić igłę i haczyk we właściwej odległości.

Jak dostosować synchronizację maszyny do szycia

Musisz wyregulować synchronizację maszyny do szycia, jeśli igła zawsze zaczepia o chwytacz lub bębenek. Występuje również błąd w synchronizacji czasu maszyny do szycia, jeśli ma ona tendencję do pomijania ściegów. Oto, co możesz zrobić, aby zresetować czas maszyny do szycia:

 • Wymień igłę maszyny do szycia na nową
 • Zdejmij nić, bębenek, płytkę ściegową i transporter, aby uzyskać łatwiejszy dostęp
 • Ustaw jednostkę na ścieg prosty z igłą pośrodku
 • Obróć koło zamachowe, aby wyregulować igłę i zatrzymaj się, gdy jest o około cal wyżej niż najniższa pozycja
 • Poluzuj mechanizm chwytacza i obróć chwytacz w tym samym kierunku, w jakim pracowałaby maszyna do szycia
 • Igła musi być dalej z ostrzem haczyka, a jej oczko znajduje się tuż pod nim
 • Dostosuj czas podawania po zresetowaniu czasu podawania igły
 • Jeśli chcesz więcej sposobów na konserwację jednostki, zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat serwisowania maszyny do szycia. Powinno to zapewnić płynną pracę maszyny i zapobiegać przedwczesnemu pogorszeniu.

  Skąd mam wiedzieć, że moja maszyna do szycia nie mierzy czasu?

  Odmierzanie czasu jest wyłączone na Twojej maszynie do szycia, gdy ściegi nie wyglądają jednolicie, a maszyna nie może podnieść nici dolnej. Możesz również przetestować swoją maszynę do szycia, aby sprawdzić, czy czas jest wyłączony. W tym teście sprawdzisz wyrównanie igły i haka czółenka:

 • Zdejmij pokrywę dolną, płytkę przełącznika i bębenek
 • Trzymaj nawleczoną igłę i obracaj kołem zamachowym
 • Sprawdź, czy czółenko chwyta nić bez problemów
 • Inną metodą jest opuszczenie igły do ​​najniższej pozycji i podniesienie jej do 3/32 cala
 • Sprawdź, czy hak czółenka znajduje się nad okiem igły
 • Ile kosztuje naprawa rozrządu na maszynie do szycia?

  Możesz spodziewać się wydania ponad 50 USD, gdy Twoja maszyna do szycia będzie serwisowana przez profesjonalistę. Obejmuje to dostrajanie, takie jak ustalanie czasu, jeśli omówione metody nie działały, gdy robiłeś je sam. Jeśli nie masz pewności co do naprawy urządzenia, najlepiej oddać je profesjonaliście, aby uniknąć pogorszenia innych uszkodzeń.

  Co powoduje, że maszyna do szycia traci czas?

  Twoja maszyna do szycia może mieć problemy z synchronizacją z powodu źle ustawionych lub źle zainstalowanych części. Nagromadzenie gruzu wpłynie również na maszynę do szycia. Dlatego prosimy o wyrobienie sobie nawyku, aby zawsze sprawdzać swoje urządzenie.

  Niektóre problemy mogą nawet nie uzasadniać wizyty w sklepie. Zamiast tego rozważ poddanie swojej maszynie dokładnej kontroli i ponownej instalacji niektórych części. Dokładne czyszczenie i olejowanie w oparciu o instrukcję obsługi może również pomóc w przywróceniu jego wydajności.

  Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, jak naprawić synchronizację maszyny do szycia za pomocą igły i nici oraz haczyka. Sprawdzenie tych obszarów może ujawnić problemy z synchronizacją, a dostosowanie ich może naprawić synchronizację.

  Możesz również przeczytać ten artykuł o tym, jak działa maszyna do szycia. Pomoże Ci zrozumieć mechanizm urządzenia i zdiagnozować problemy.