Jak naprawić cykl wirowania w pralce? 6 najlepszych sposobów!

Czy chcesz wiedzieć, jak naprawić cykl wirowania w pralce? W tym artykule pokażemy Ci różne sposoby naprawy cyklu wirowania pralki w ciągu kilku minut. Omówimy również proces efektywnego robienia prania za pomocą pralki.

Ważne jest, aby nasze ubrania były czyste i odkażone w jak największym stopniu, szczególnie w przypadku protokołów bezpieczeństwa, które przyniósł nam ten wirus. Nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy na naprawę pralki, gdy przeczytasz o tym, jak łatwo możesz to zrobić sam. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak naprawić cykl wirowania w pralce? 6 najlepszych sposobów!

Jaki jest proces korzystania z pralki?

Jak prać ubrania w pralce? To dość proste, ale każdy musi nauczyć się podstaw. Możesz dostosować sposób, w jaki radzisz sobie z pralką i ubraniami, gdy już to opanujesz. Oto kilka niezbędnych kroków, jak naprawić cykl wirowania w pralce:

Krok 1. Sortuj ubrania

Podczas sortowania ubrań musisz oddzielić białe od kolorowych. Zapobiega to przeciekaniu kolorów i zabrudzeniu białych ubrań. Jeśli nie ma przecieków, nadal istnieje szansa na uzyskanie przez biel delikatnego odcienia innego koloru. Może się to zdarzyć na etapie wybielania, ponieważ używa silnych środków czyszczących.

Krok 2. Cykle prania

Pierz je zgodnie z wymaganymi cyklami prania, ponownie pamiętaj, aby prać oddzielnie bieliznę i bieliznę. Pierwsze płukanie odbywa się tylko wodą, co zmiękcza brud i uwalnia go z ubrań. Spuść brudną wodę z pierwszego płukania. Następnie zrób kolejny z detergentem. Następny cykl będzie dotyczył wybielania, co jest szczególnie dobre dla białych, ponieważ zachowują nowy wygląd. W celu ostatniego płukania upewnij się, że wszystkie chemikalia zostały wypłukane, a cykl ten można powtarzać w dowolnej ilości. Przeczytaj o prawidłowym cyklu prania i sposobie korzystania z pralki.

Krok 3. Usuń ubrania

Ostatni cykl wirowania to ten, który ma najwyższe obroty, ponieważ musi wydobyć z ubrań jak najwięcej wody i wilgoci. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z mokrą odzieżą, ponieważ nie należy jej tak bardzo rozciągać. Następnie można delikatnie wycisnąć, aby usunąć więcej nadmiaru wody.

Krok 4. Suszenie

Pralka nie może całkowicie wysuszyć ubrań, ponieważ znajduje się w zamkniętej przestrzeni, która była wcześniej wypełniona wodą. Nie jest również dobrym pomysłem przepracowywanie pralki, aby całkowicie wysuszyć ubrania. Znajdź otwartą przestrzeń, najlepiej na zewnątrz domu, gdzie możesz je później powiesić. Rozłóż ubrania równomiernie i upewnij się, że powietrze przepływa obficie.

Dlaczego i jak można naprawić cykl wirowania w pralce

Istnieje kilka powodów, dla których pralka nie wiruje. Może to być częste doświadczenie dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia w obsłudze urządzenia. Oto kilka wskazówek, jak naprawić cykl wirowania w pralce.

Powód nr 1. Źródło zasilania

Sprawdź źródło zasilania. Może być poluzowany lub podłączony do martwego gniazdka. Spróbuj odłączyć go na 2 minuty, a następnie podłączyć ponownie. Upewnij się, że przewód zasilający nie jest uszkodzony i zabezpieczony.

Powód 2. Zablokuj w odpływie

Może wystąpić zablokowanie w rurze odpływowej, przez co pralka nie będzie mogła się obracać. Sprawdź, czy w wężu nie było niczego, co mogło utknąć. Może to być jakiś luźny drobiazg lub mały kawałek garderoby. Przeczytaj o tym, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Powód nr 3. Niezrównoważone pranie

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas ładowania pralki musi być ona wyważona. Ciężar może zrzucić maszynę i spowodować nieprawidłowe działanie jej cykli wirowania. Kiedy zauważysz, że pralka przestała się wirować lub odmawia wykonania ostatniego cyklu, spróbuj przesunąć pranie w taki sposób, aby zrównoważyć wagę. Dowiedz się, jak wypoziomować podkładkę.

Powód nr 4. Poziom wody

Czasami to nie niezrównoważona waga prania jest przyczyną problemu. Nie może się prawidłowo obracać z powodu zbyt dużego obciążenia, na przykład zbyt dużej ilości wody. Możesz ręcznie opróżnić wannę, aby obniżyć poziom wody. Pralki mają funkcję, która wykrywa, kiedy waga jest zbyt duża, dzięki czemu pralka nie zniszczy się przepracowana ponad swoje możliwości na dłuższą metę.

Powód nr 5. Pasek napędowy

Czas ocenić twój pasek napędowy. Może być uszkodzony, co wyjaśnia, dlaczego pralka już się nie obraca. Możesz spróbować go wyczyścić, aby działał płynnie. Gdy pasek napędowy jest zepsuty, najlepiej kupić nowy i zlecić jego instalację profesjonaliście.

Powód 6. Naprawa pralki

Jeśli uważasz, że w Twojej pralce mogą znajdować się uszkodzone elementy, najlepiej poszukaj pomocy w profesjonalnej naprawie. Zapytaj o pomoc w najbliższym sklepie z narzędziami. Pozwól technikom zajrzeć do Twojej pralki, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i rozwiązać problem.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak naprawić cykl wirowania w pralce, możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy na swoim urządzeniu. Ważne jest, aby nadążać za jego konserwacją, aby móc z niego korzystać jeszcze przez wiele lat. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu!