Jak naprawić chwiejny podwójny fotel rozkładany?

Gdy chcemy odpocząć w domu, fotele rozkładane dają tak potrzebny komfort. To idealne miejsce do zasypiania, oglądania telewizji, czytania książki, a nawet przytulania zwierzaka. W tym artykule dowiesz się, jak naprawić chwiejny podwójny fotel rozkładany.

Jeśli Twoje krzesło ulegnie uszkodzeniu w wyniku nadmiernego użytkowania, nie wyrzucaj go. Być może uda Ci się naprawić krzesło. Możesz jednak sprowadzić wykwalifikowanego specjalistę od mebli, który ci w tym pomoże.

Jak naprawić chwiejny podwójny fotel rozkładany?

Jeśli jednak jesteś majsterkowiczem, zawiń rękawy i zabierz się do pracy nad poprawką! Oczywiście najpierw musisz być w stanie zidentyfikować przyczynę problemu. Następnie możesz przystąpić do działań naprawczych.

Skrzypiący, uszkodzony lub zablokowany fotel w twoim domu jest bólem i może szybko zmienić krzesło z relaksującego w irytujące. Ale najpierw porozmawiajmy o kilku ważnych tematach, zanim przejdziemy do naprawy chwiejnego podwójnego fotela z rozkładanym fotelem.

Co to jest rozkładany fotel?

Fotel rozkładany to krzesło tapicerowane z metalowym mechanizmem uruchamianym przez użytkownika. Wypycha oparcie i podnosi podnóżek, aby dopasować go do dolnej części nóg użytkownika. Większość foteli rozkładanych to fotele, co oznacza, że ​​mają podłokietniki.

Tapicerowane oparcia i siedziska krzesła sprawiają, że jest to bardzo relaksujący mebel. Ponieważ rozkładane krzesła lub kanapy poruszają się lub zmieniają kształt, określa się je mianem mebli „działania” lub „ruchu”. Na przykład, niektóre rozkładane fotele są uruchamiane przez opiekuna, który z pewnym wysiłkiem odpycha się na krześle.

Co to jest fotel z pojedynczym silnikiem?

Jest wyposażony w pojedynczy silnik, który napędza jednocześnie oparcie i podnóżek. Dzięki temu po opuszczeniu oparcia podnóżek automatycznie się podnosi. Fotele z jednym silnikiem są często tańsze niż wersje z dwoma silnikami, co może wystarczyć, aby przekonać Cię do zakupu.

Co to jest fotel z dwoma silnikami?

Dwa lub więcej silników jest używanych do oddzielnego zasilania oparcia i podnóżka w fotelach rozkładanych z dwoma silnikami. Ponadto w określonych wersjach do zasilania funkcji pionu wykorzystywany jest trzeci silnik. Dzięki temu osoba może wstać po przechyleniu siedziska do przodu.

Ogólnie rzecz biorąc, krzesła z dwoma silnikami są droższe niż krzesła z jednym silnikiem. Zapewniają znacznie więcej możliwości dostosowania, których mogą wymagać, jeśli Twoja ukochana osoba ma problemy z poruszaniem się. A teraz przejdźmy do tego, jak naprawić chwiejący się podwójny fotel rozkładany.

Jak naprawić chwiejny podwójny fotel rozkładany

Określ źródło awarii Twojego rozkładanego fotela.

Czy to skrzypiące drzwi? Czy jest zepsuty lub w jakiś sposób uwięziony? Najpierw dowiedz się, skąd pochodzą dźwięki, jeśli jest piskliwy. Następnie, aby pomóc wyciszyć hałas i poprawić płynność działania fotela, nasmaruj mechanizmy smarem WD-40.

Zbadaj położenie fotela

Sprawdź pozycje fotela, aby sprawdzić, czy wszystkie działają płynnie. Na przykład stopy w górze i oparcie w pozycji leżącej, stopy w górze iz wyprostowanymi plecami itp. Jeśli tak nie jest, mechanizm napinający w krześle może działać nieprawidłowo.

Dokręć śruby.

Za pomocą śrubokręta lub klucza dokręć śruby, nakrętki, śruby i uchwyt, który obsługuje podnóżek. Kiedy stają się luźne lub niestabilne, mogą powodować poważne problemy. Mogą sprawić, że krzesło będzie wyglądało na zepsute, gdy się na nim położysz.

Może ciężar regulacji tarcia może wydać dźwięk trzaskania. Jeśli brakuje jakichkolwiek śrub, nakrętek lub śrub, wymień je na właściwy rozmiar. Upewnij się, że masz odpowiednie śruby lub nakrętki do wymiany.

Spójrz na podstawę fotela.

Naprawa metalu będzie znacznie trudniejsza niż naprawa drewna. Najpierw sprawdź, czy metal nie ma uszkodzonych zawiasów lub nie naciska na inny metalowy pręt. Jeśli na krześle zostanie przyłożony zbyt duży ciężar lub zostanie on potraktowany ostro, podstawa może trwale pęknąć.

Możesz naprawić drewniany fundament za pomocą kleju do drewna i nowych kawałków. Po prostu za pomocą kleju do drewna i zacisku, aby utrzymać ilość na miejscu. Jeśli musisz wymienić cały fundament, wybierz opcję z litego drewna. W przyszłości będzie łatwiejsza konserwacja i naprawa.

Mechanizm klamki

Jeśli podnóżek nie wysuwa się z krzesła, sprawdź mechanizm uchwytu. Upewnij się, że jest mocno i bezpiecznie zamocowany. Jeśli to nie zadziała, ręcznie wyjmij podnóżek i poszukaj pod nim luźnych lub postrzępionych części.

Zalety fotela rozkładanego

Komfort

Chodzi o wygodę; chcesz się zrelaksować bez konieczności ciągłego potrząsania ciałem, aby znaleźć wygodną pozycję. Gardzimy podpieraniem się poduszkami i zmienianiem ich co kilka minut. Chciałbyś móc odpocząć bez konieczności kładzenia się.

Ciśnienie zostaje uwolnione

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z rozkładanego fotela jest odciążenie stawów. Dzieje się tak, ponieważ krzesło można ciągle przesuwać najpierw o jeden przycisk. Dlatego to Ty decydujesz o najwygodniejszej pozycji, a nie projekt krzesła.

Poprawa krążenia.

Krew napływa do twoich nóg i stóp, gdy siedzisz przy biurku przez dłuższy czas, powodując irytację. Zamiast tego podnieś stopy powyżej poziomu serca i pozwól grawitacji naturalnie poprawić krążenie. Ponadto leżenie może zapewnić odprężenie dolnej części ciała.

Wniosek

Jeśli Twój rozkładany fotelik ma kilka problemów, takich jak piszczenie lub chwianie się, rozważ naprawienie go samodzielnie. Naprawianie chwiejnego fotela nie jest trudnym zadaniem, a dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zamiast kupowania nowego fotela lub kłopotów z jego wyrzuceniem.