Jak napisać wizytówki na wesele

Łatwo nauczyć się pisać wizytówki na ślub, kiedy wiesz, co umieścić. Omówimy również właściwe zwracanie się do Twoich gości, niezależnie od tego, czy są kawalerami, małżeństwem, czy mają tytuł.

Bardziej niż wizytówki, zadbaj o to, aby stoliki w Twojej recepcji, na których je postawisz, również były atrakcyjnie ustawione. Możesz też szybko przeczytać ten samouczek dotyczący składania serwetek na wesele.

Jak wypisać wizytówki na wesele?

 • Skontaktuj się z dostawcą usług weselnych, aby dowiedzieć się, czy ma określone informacje, których oczekuje na każdej karcie miejsca (np. wybór posiłku dla gości, ograniczenia dietetyczne i inne przydatne informacje przy serwowaniu każdego stołu )
 • Określ różnicę między wizytówką a wizytówką towarzyską; przed każdym nakryciem na stole umieszcza się wizytówkę z nazwiskiem gościa, podczas gdy wizytówka towarzysząca zawiera tylko numer stołu i jest zwykle umieszczana przy wejściu do recepcji
 • Umieść imię i nazwisko gościa, preferencje dotyczące posiłków i numer stolika na wizytówce
 • Możesz ręcznie wpisać informacje na każdej karcie, zatrudnić kaligrafa lub je wydrukować
 • Upewnij się, że informacje są łatwe do odszyfrowania lub wybierz symbol preferencji posiłków, aby ułatwić serwerom ich rozpoznanie
 • Jeśli wizytówka nie jest płaska, napisz imię gościa z przodu i z tyłu
 • Upewnij się, że wszystkie karty miejsc są jednolite pod względem czcionki, koloru i rodzaju papieru
 • Czy umieszczasz nazwiska na wizytówkach ślubnych?

  Sformułowanie wizytówki na wesele będzie zawierać nazwisko każdego gościa. Napisz imię gościa, a następnie jego nazwisko, ponieważ pozwoli to uniknąć nieporozumień w przypadku gości weselnych o podobnych nazwiskach.

  Będzie to również bardziej osobiste ze strony gościa, ponieważ zostanie on dokładnie zaadresowany. Jeśli jednak wpiszesz pełne imię i nazwisko gości w niektórych wizytówkach, musisz zrobić to samo z resztą.

  Czy musisz umieszczać wizytówki „Pani i Pani”?

  Formalne kontra nieformalne

  Formalne okazje weselne będą wykorzystywały Pan i Pani na wizytówkach, gdy zwracają się do par małżeńskich. Możesz napisać je jako Pan i Pani z ich nazwiskiem.

  Pary o tym samym nazwisku

  Pary o tym samym nazwisku mogą być mylące, więc musisz podać imię małżonka z nazwiskiem, z którym są podobni. Inną opcją jest podanie pełnego imienia i nazwiska każdej osoby.

  Pary o różnych nazwiskach

  Należy pamiętać, że niektóre pary mają również różne nazwiska. Więc w tym przypadku usuniesz Pana i Panią, a następnie wpiszesz ich imiona lub zaadresujesz imię każdej osoby z odpowiednimi tytułami.

  Jeśli będziesz organizować mniej formalne wesele, możesz użyć pełnego imienia i nazwiska każdej osoby bez tytułu. Ale co z niezamężnymi parami lub gośćmi z plusem?

  Niezamężni goście

  Goście niezamężni mogą być adresowani na wizytówkach w taki sam sposób, w jaki zwracasz się do małżeństw o ​​różnych nazwiskach. Na przykład możesz pominąć Pana i Panią i wpisać imię każdej osoby z odpowiednim tytułem, z wyjątkiem tego, że Pani staje się Panią.

  Dodatki

  Z drugiej strony, jak wpisać pojedynczego gościa i jego plusa na wizytówce ślubnej? Plus-one można napisać jako gość partnera lub zwrócić się do niego odpowiednio jako Pan lub Pani z pełnym imieniem i nazwiskiem, aby być bardziej formalnym i uprzejmym.

  Możesz sprawdzić RSVP pod kątem pełnego imienia i nazwiska plusa, zamiast zwracać się do niego w mniej osobisty sposób jako gość partnera. A co z pojedynczymi gośćmi bez partnera lub plus-ones?

  Pojedynczy goście

  Jeśli zdecydowałeś się już nadać tytuły żonatym gościom, musisz być konsekwentny i zatytułować wszystkie pozostałe karty miejsc. Na przykład, zwracaj się do swoich samotnych gości jako Pani lub Pan i pomijaj tytuły tylko wtedy, gdy zrobiłeś to samo dla gości w związku małżeńskim.

  A co z dziećmi i młodymi gośćmi? W przypadku gości poniżej 18 roku życia możliwe jest całkowite pominięcie ich tytułów.

  A co z zaimkami?

  Zachowaj ostrożność, umieszczając zaimki na wizytówkach ślubnych. Zwracaj się do gości tylko z ich zaimkami, jeśli masz 100% pewności siebie, lub poproś o ich zaimki podczas zbierania RSVP, aby mieć pewność.

  Jeśli zapomniałeś zapytać, możesz skontaktować się z nimi lub poprosić znajomego o Ciebie. Ale jeśli nie masz pewności, nigdy nie podawaj wymowy i całkowicie pomiń tytuły, aby uniknąć zakładania.

  Czy umieszczasz Dr na kartach nakładek?

  Możesz umieścić doktora na wizytówce gościa, jeśli jest lekarzem. Mogli również napisać się do doktora lub możesz zapytać ich sam, jeśli nie jesteś pewien, jak należy się do nich zwrócić.

  Przeczytaj, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, aby wysłać je na czas i odpowiedzieć na potencjalne pytania swoim gościom.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak pisać wizytówki na wesele, na których należy podać imię i nazwisko gościa, preferencje dotyczące posiłków i numer stolika.

  Pamiętaj, że jeśli zatytułowałeś jedną kartę miejsca, powinieneś zrobić to samo z resztą. Nie wahaj się wyjaśnić swoim gościom, jeśli nie masz pewności, jak się do nich zwrócić.