Jak najlepiej przechowywać nakładkę na materac

Aby zrozumieć, jak prawidłowo przechowywać nakładkę na materac, należy wykonać dwa kroki. Omówimy oba szczegółowo, aby pomóc Ci utrzymać nakładkę na materac w jej „najlepszym” kształcie. Ale dlaczego konieczne jest odpowiednie przechowywanie?

Nakładki na materace są tym, co natychmiast odczuwa nacisk, gdy leżysz na łóżku. Dlatego nie należy zapominać o jego przechowywaniu, aby uniknąć deformacji konstrukcji. W ten sposób zachowa formę podtrzymującą do następnego użycia.

Jak najlepiej przechowywać nakładkę na materac

Jak przechowywać nakładkę na materac?

Krok # 1. Najpierw wyczyść

Odkurzanie

Podobnie jak w przypadku przechowywania materaca, należy najpierw wyczyścić nakładkę na materac. Pomoże to przedłużyć jego żywotność podczas przechowywania i zapobiegnie gromadzeniu się szkodników. Jeśli owady, brud lub bakterie zostaną uwięzione w nakładce, może ona ulec uszkodzeniu.

Leczenie punktowe

Usuń wszystko z toppera i odkurz powierzchnię, aby wyeliminować gromadzenie się cząstek. Następnie możesz sprawdzić, czy nie ma plam i usunąć je szmatką namoczoną i wyżętą w łagodnym detergencie. Istnieje wiele domowych odplamiaczy, których możesz użyć do miejscowego czyszczenia toppera, więc sprawdź, który jest idealny dla plam, z którymi masz do czynienia.

Po delikatnym usunięciu plam zmyj nadmiar pozostałości i płyn kolejnym czystym ręcznikiem. Pamiętaj, aby nie moczyć nakładki na materac jakimkolwiek płynem, ponieważ wilgoć może sprzyjać rozwojowi pleśni. Przed przechowywaniem należy go dokładnie wysuszyć.

Dezodoryzuj

Na koniec odświeżyć nakładkę na materac, posypując powierzchnię sodą oczyszczoną. Pozostaw sodę oczyszczoną na godzinę lub dwie, aby wchłonęła wilgoć i zapach pozostały na wierzchu materaca. Odkurz go i pozwól topperowi wyschnąć na zewnątrz w słoneczny dzień.

Możesz przyspieszyć proces suszenia dzięki ustawieniu suszarki na ciepło lub umieścić topper w miejscu wentylowanym za pomocą wentylatorów cyrkulacyjnych. Ten ostatni proces powinien jeszcze bardziej go odświeżyć i zabić wszelkie pozostałe organizmy na czubku. Po zakończeniu zapoznaj się z zaleceniami producenta dotyczącymi zwijania lub składania nakładki.

Krok # 2. Roluj i przechowuj

Większość nakładek na materace umożliwia zwijanie, dzięki czemu jest bardziej kompaktowy i wygodny w przechowywaniu. Należy jednak uważać na składanie, ponieważ może to spowodować deformację i trwałe pęknięcie nakładki. Po zwinięciu umieść go w torbie do przechowywania, która dobrze pasuje do rozmiaru Twojej nakładki na materac.

Idealna torba ochronna jest zamykana próżniowo, aby zapobiec gromadzeniu się płynów i innych zanieczyszczeń w nakładce. Możesz również użyć worka na materac i uszczelnić go wężem próżniowym. Następnie zaklej końce taśmą, aby zabezpieczyć worek.

Na koniec umieść torbę w suchym miejscu, np. W szafie. Nigdy nie używaj piwnicy, ponieważ robi się wilgotna i wilgotna, co może sprzyjać pleśni lub pleśni. Niektórzy użytkownicy otrzymują nawet jednostkę do przechowywania, ponieważ pozwala im ona łatwiej kontrolować wilgotność i temperaturę.

Jak długo należy przechowywać nakładkę na materac?

Możesz przechowywać nakładkę na materac do sześciu miesięcy lub pozwolić jej oddychać dwa razy w roku, aby uniknąć uszkodzenia materiału. W końcu walcowanie przez dłuższy czas może zmienić strukturę każdej pianki. Możesz również zapoznać się z zaleceniami producenta, aby zachować spokój.

Jak długo wystarcza nakładka na materac?

Nakładki różnią się oczekiwaną żywotnością, w zależności od ich jakości. Niektóre mogą trwać do trzech lat, ale niektóre dłużej trwają pięć lat. Musisz wziąć pod uwagę, jak go używasz lub jak gruby jest materiał, ponieważ wpływają one na długowieczność nakładek na materace.

Kiedy wymienić nakładkę na materac

Możesz wymienić nakładkę na materac, jeśli poczujesz utratę komfortu lub wsparcia. Możesz częściej rzucać się i obracać w ciągu nocy lub budzić się z bólem ciała spowodowanym złą pozycją podczas snu. Możesz również sprawdzić, czy cylinder ma łzy i dziury.

Kolejnym znakiem, że nadszedł czas na nową nakładkę na materac, jest pleśń. Nie tylko jest obrzydliwy, ale zarodniki mogą powodować alergie i podrażnienia. I wreszcie, stare i zniszczone nakładki na materace zwykle mają plamy i zapachy, które są trudne do usunięcia, niezależnie od tego, jak dobrze je wyczyścisz.

Czy musisz wypuścić powietrze z nakładki na materac?

Najlepiej byłoby poczekać, aż nakładka na materac dokładnie wywietrzy się przed jej użyciem. Może to mieć zastosowanie do nowych nakładek na materace lub jeśli był przechowywany przez długi czas. Możesz zostawić go w wentylowanym pomieszczeniu i używać po całkowitym rozprężeniu pianki.

Sprawdź zalecany czas przez producenta przed użyciem nakładki na materac. Może to nastąpić po godzinie lub całym dniu. Wietrzenie powinno również pomóc w odgazowaniu, aby zapach szybko się rozproszył.

Materac nawierzchniowy powinien być gotowy do użycia po zakończeniu odgazowywania i osiągnięciu zamierzonych wymiarów.

Wniosek

Prawidłowe przechowywanie nakładek na materace może pomóc im dłużej trwać. Wiedza o tym, jak przechowywać nakładkę na materac, zapobiegnie również zabrudzeniom, pleśni i owadom. Na początek wyczyść nakładkę, odkurzając ją i usuwając plamy.

Posyp powierzchnię sody oczyszczonej i pozostaw na godzinę. Odkurz go ponownie i pozwól materacowi całkowicie wyschnąć przed włożeniem go do torby do przechowywania. Po zakończeniu umieść go w suchym miejscu, ponieważ wilgoć i wilgoć mogą sprzyjać powstawaniu pleśni.