Jak myć siding bez myjki ciśnieniowej? 8 prostych kroków!

Jak myć bocznicę bez myjki ciśnieniowej? Przede wszystkim odłącz przewody podczas zasłaniania wszystkich gniazdek, zamykaj okna, zasłaniaj elementy krajobrazu, usuń pozostałe przeszkody, sprawdź bocznicę i przetestuj detergent lub roztwór.

Usuń brud i pajęczyny, wyszoruj miejsca szczotką drucianą i spłucz. Pamiętaj, że dostępne są różne rodzaje bocznicy domu. Wyczyść każdy z nich dzisiaj lub w dniu okazji w domu. Zastosuj poniższe kroki, które są dobre dla Twojej bocznicy. Nieprawidłowe czyszczenie bocznicy tylko uszkadza ścianę. Więc po prostu czytaj dalej, a jest więcej do nauczenia się.

Jak myć siding bez myjki ciśnieniowej? 8 prostych kroków!

Kroki mycia bocznicy bez myjki ciśnieniowej

Jak więc myć bocznicę bez myjki ciśnieniowej? Oto kroki, aby wygodnie i łatwo myć bocznicę bez myjek ciśnieniowych:

Krok 1. Odłączanie przewodów

Odłącz przewody. Właściciele domów instalują gniazdka elektryczne przy swoich oknach, dlatego woda przez nie przepływa. Zakryj więc gniazdka elektryczne, urządzenia i plastikowe meble. Ubrania również najlepiej wchłaniają wodę, ale nie chronią jej przed zamoczeniem lub zamoczeniem.

Krok 2. Zamykanie okien

Następnie zamknij wszystkie okna i zablokuj je bezpiecznie. Otwarte lub luźne okna powodują przelewanie się wody we wnętrzu domu. W jakiś sposób to nigdy nie jest doskonały pomysł. Więc zamknij okna tak szczelnie, jak to możliwe.

Krok 3. Pokrycie cech krajobrazu

Przykryj elementy krajobrazu zainstalowane na zewnątrz plandeką. Pomaga to uniknąć ich zamoczenia w wodzie i wszelkich innych uszkodzeń. Dodatkowo Twój krajobraz jest chroniony, a tym samym oszczędza energię przed czyszczeniem lub dalszymi zmianami.

Krok 4. Usuwanie przeszkód

Oceń bocznicę w swoim domu. Wyeliminuj wszystkie przeszkody, które opierają się lub opierają o bocznicę domu. Umieść je w przestrzeni lub pomieszczeniu magazynowym. Umieść go daleko od ściany bocznej. Usuń wszystkie krzaki, które uniemożliwiają czyszczenie.

Krok 5. Sprawdzanie bocznicy

Należy pamiętać, że bocznica występuje w różnych rodzajach, takich jak izolowane, winylowe, drewniane, czyste drewno i cement włóknisty. Wyczyść oblicówkę izolowaną i winylową wodą i mydłem. Nie myj go myjką ciśnieniową. Jeśli nadal będziesz używać elektronarzędzia na którejkolwiek z bocznic, może później pęknąć, złamać lub rozerwać. Poznaj możliwości bocznicy, ponieważ jest to niezbędne. Wyszukaj stronę producenta, jeśli znasz bocznicę w domu. Dotyczy to również prawidłowego czyszczenia produktów. Uwzględnij również sprawdzenie uszkodzeń lub dziur, które ukrywają się lub pozostają niezauważone. Uzyskaj oczyszczoną, zabezpieczoną i lepiej wyglądającą bocznicę wolną od uszkodzeń drewnianej ściany. Poćwicz czyszczenie gromadzącego się brudu i kurzu.

Krok 6. Testowanie detergentu lub roztworu

Sprzątanie nigdy nie może być jedynym celem, jaki musisz osiągnąć. Niezbędna jest również ochrona bocznicy. Do tej pory dostępnych jest wiele detergentów lub roztworów. Ale nie wszystkie są wartościowe w użyciu. Jeśli użyjesz ich do czyszczenia po raz pierwszy, najpierw przetestuj je. Oczyść niewielką część w okolicy. Zidentyfikuj możliwe zmiany, które tworzy. Dowiedz się, czy detergent wpływa na kolor lub farbę bocznicy. Wiedz, czy rzeczywiście wygląda oszałamiająco. Jeśli pojawią się niepożądane efekty, należy dokupić inne produkty. Poznaj najlepsze detergenty do myjek ciśnieniowych i dowiedz się, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową.

Krok 7. Eliminacja brudu i pajęczyn

Usuń brud szmatką, szczotką i miotłą. Podrap go, aby nałożyć roztwór czyszczący. Użyj różdżki do czyszczenia na podwyższonym obszarze. Skorzystaj z pędzla i przymocuj go do miotły. W ten sposób dotrze do trudnych obszarów. Dowiedz się, jak pozbyć się pajęczyn kurzu w domu.

Krok 8. Szorowanie za pomocą szczotki drucianej

Użyj konwencjonalnej formy pędzla w miejscach plam na sidingu. Użyj szczotki drucianej, aby je wydrapać. Usuń włóknocement lub silną pleśń na sidingu.

Krok 9. Prawidłowe spłukanie

Po zakończeniu szczotkowania pleśni, pleśni i plam spłucz je. Może się to wydawać ostatnim krokiem, ale czasami płukanie prowadzi do błędów. Zachowaj ostrożność i unikaj uszkodzonych ścian lub bocznic. Woda również dostaje się do twojego domu przez te dziury. We wszystkich tych przypadkach mycie ciśnieniowe bocznicy pomaga poprawić wygląd domu. Jest to coś, na co właściciele domów muszą się spodziewać, zwłaszcza gdy później sprzedasz swoją nieruchomość. Eliminuje pleśń, brud i pleśń. Jeśli nie wyczyścisz bocznicy, spowoduje to jedynie odbarwienie lub blaknięcie. Usuń zabrudzenia, które spowodowałyby jedynie niedogodności w późniejszym remoncie.

Nigdy nie pomijaj tego zalecanego kroku, ponieważ mycie ciśnieniowe jest istotne dla zdejmowania i czyszczenia złuszczających się warstw, które powodują problemy w jeszcze nowszych aplikacjach.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak myć bocznicę bez myjki ciśnieniowej, odłączając przewody, zasłaniając wszystkie wyloty, zamykając okna, zasłaniając elementy krajobrazu, usuwając pozostałe przeszkody, sprawdzając bocznicę i testując detergent lub roztwór . Następnie trzeba usunąć brud i pajęczyny, wyszorować miejsca szczotką drucianą i spłukać. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby osiągnąć czystszy i lepszy wynik. Sprawdź ten artykuł: jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.