Jak myć części kampera myjką ciśnieniową? Najłatwiejszy sposób!

Jak myć części kampera myjką ciśnieniową? Polega na doborze myjki ciśnieniowej i środków czyszczących, włączeniu wody i ustawieniu maszyny na żądany poziom ciśnienia, zwilżeniu powierzchni pojazdu wodą z wiadra lub węża ogrodowego, spryskaniu powierzchni środkiem czyszczącym , spryskując jego zewnętrzną powierzchnię lekką pianką i ciesząc się czyszczeniem pojazdu.

Przed użyciem postępuj zgodnie z zaleceniami na etykiecie środka czyszczącego. Postępuj zgodnie z niektórymi protokołami również podczas mycia ciśnieniowego różnych części RV. Pamiętaj o różnych częściach RV, które wymagają dodatkowych wskazówek dotyczących czyszczenia i pielęgnacji. Będzie on w dużej mierze zależeć od struktury, trwałości i tendencji do gromadzenia się brudu lub plam.

Jak myć części kampera myjką ciśnieniową? Najłatwiejszy sposób!

Dach kempingowy

Rozpocznij od góry i umyj dach za pomocą niskociśnieniowej dyszy. Po dotarciu na boki kampera użyj niskociśnieniowego opryskiwacza. Celuj w strumień wody pod wysokim ciśnieniem na krawędzie i metalowe szwy dachu kampera. Skoncentruj się na tych rzeczach, ponieważ mogą one powodować wycieki, gdy nie są odpowiednio zabezpieczone lub uszczelnione.

Wnętrze i wnętrze kampera Okna

Umyj wnętrze kampera za pomocą gąbki, mokrego mopa i szmatki. Użyj wody połączonej z płynem do mycia naczyń. Użyj ręcznej i wysokociśnieniowej dyszy przez te uszczelki okienne podczas usuwania brudu i kurzu.

Wygląd zewnętrzny i wyposażenie kampera Boki

Umyj kampera wysokociśnieniową dyszą z boku, stojąc z przodu. Używaj niskociśnieniowego opryskiwacza do usuwania gruzu i brudu z zewnętrznych powierzchni, takich jak koła, okna i inne. Po zakończeniu kroku monitoruj wycieki z mycia ciśnieniowego.

Plomby i Uszczelki

Umyj okna, drzwi zewnętrzne, uszczelki i uszczelki kół za pomocą dyszy wysokociśnieniowej. Usuwa brud pozostający w rowkach.

Felgi i amp; Koła

Umyj felgi i koła tak, jak myjesz dach kampera. Użyj dyszy niskociśnieniowej, aby zmyć brud. Użyj wody połączonej z płynem do mycia naczyń. To od Ciebie zależy, czy to spryskasz.

Powierzchnia z włókna szklanego

Ta powierzchnia z włókna szklanego, którą widzisz, jest w starszym kamperze, ponieważ jest ogólnie niepomalowana z tymi wszystkimi krzykliwymi naklejkami. Myj ciśnieniowo włókno szklane za pomocą mycia RV wraz z produktami woskowymi przeznaczonymi do tego celu. Po umyciu ciśnieniowym zdejmij naklejki. Ta siła zmusi je do szybszego odklejenia. W przypadku nowszych włókien szklanych może mieć przezroczystą powłokę malarską. Idealnie nadaje się do stosowania środków chemicznych do mycia pojazdów kempingowych. W tym sensie lepiej używać produktów samochodowych.

Ciało

Typy trzech ciał są znane z kamperów. Skorzystaj z protokołu mycia ciśnieniowego dla każdego z nich. Gładki metalowy korpus będzie gromadził kurz i brud. Są jakoś najtrudniejsze do czyszczenia, ponieważ wymagają prania wstępnego. Dołącz kilka akcesoriów, takich jak szczotka obrotowa, która uwalnia go od kurzu przed umyciem. Wymaganiem jest większy nacisk niż przeciętny w usuwaniu brudu i brudu z metalowego korpusu.

Postępuj zgodnie z tymi samymi protokołami, jeśli chodzi o pomalowane metalowe nadwozie RV. Użyj armatki piankowej podczas spryskiwania mydłem. Następnie umyj go niskim i średnim ciśnieniem, w tym dyszą szerokokątną. Korpus z włókna szklanego wymaga delikatnego prowadzenia i lekkiego nacisku ze względu na jego lekką konstrukcję, co zapewnia oszczędność paliwa. Niskociśnieniowa armatka piankowa jest niezbędna podczas mycia ciśnieniowego karoserii kampera.

Wskazówki dotyczące mycia części kampera za pomocą myjki ciśnieniowej

Jak więc myć części kampera myjką ciśnieniową? Używaj płynu do mycia naczyń podczas mycia kampera myjką ciśnieniową. Po prostu ustaw go na ustawienie niskiego ciśnienia. Usuń luźny brud, spłukując go wodą. Rozpyl płyn do mycia naczyń na przyczepę i powierzchnię kampera. Użyj niskociśnieniowego węża myjącego. Usuń resztę brudu i ponownie spłucz wodą. Wytrzyj go do sucha ubraniami, które zapewnią, że nie pozostaną na nim żadne resztki. To wszystko, kiedy skończysz. Uzyskaj strumień wody o wyższym ciśnieniu na krawędziach i metalowych szwach na zewnętrznej stronie kampera. Zapobiegaj ponownemu istnieniu wycieków. Dowiedz się, jak myć kampera myjką ciśnieniową.

Błędy, których należy unikać podczas mycia samochodu kempingowego myjką ciśnieniową

Unikaj następujących błędów, ponieważ zamierzasz myć kampera myjką ciśnieniową.

  • Nigdy nie wybieraj niewłaściwego ustawienia ciśnienia, jak w przypadku węża myjącego. Jeśli jest zbyt niski, nie jest możliwe wygenerowanie odpowiedniego przepływu wody. Woda do mycia ciśnieniowego może uszkodzić powłokę ochronną RV tylko wtedy, gdy jest zbyt wysoka.
  • Nigdy nie używaj niewłaściwego rozmiaru dyszy, ponieważ jest to największy błąd, jaki kiedykolwiek popełnisz.
  • Nigdy nie używaj dyszy wysokociśnieniowej, ponieważ myje ona tylko wszystko, tak jak powłoka ochronna RV. W przeciwnym razie spowoduje to niezabezpieczoną powierzchnię i skorodowany metal.
  • Nigdy nie używaj roztworu mydła do czyszczenia pojazdów kempingowych za pomocą myjki ciśnieniowej. Mydło przenika przez powierzchnię dopiero po umyciu ciśnieniowym. Później przyciąga tylko więcej brudu. Płyn do mycia naczyń jest jeszcze delikatniejszym środkiem czyszczącym, który zmywa zanieczyszczenia i brud.

Możesz przeczytać o 5 niesamowicie prostych przepisach na sprzątanie samochodów kempingowych.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak myć części kampera myjką ciśnieniową. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wymienionymi przy myciu dachu kampera, uszczelek kampera, koła kampera, felg i kół kampera, nadwozia i boków kampera, wnętrza i okien kampera i nie tylko. Unikaj nieuniknionych błędów, które tylko jeszcze bardziej go pogorszą. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Honda i jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazową.