Jak myć ciśnieniowo powierzchnię stiuku? 5 najlepszych sposobów!

Zastanawiasz się, jak myć pod ciśnieniem powierzchnię sztukaterii? Nie musisz się martwić, że dotarłeś we właściwe miejsce. Ustaw myjkę elektryczną na 1600 do 2600 PSI, a następnie obejrzyj ją na niezauważalnej części tynku przed nałożeniem jej na całą powierzchnię. Poinformuje Cię, czy PSI należy obniżyć bez powodowania uszkodzeń dostępnych.

Aby zapobiec uszkodzeniom, utrzymuj dyszę myjki elektrycznej o około 2 stopy nieco do tyłu i nachylaj strumień wody tak, aby uderzała w tynk pod kątem około 45 °. Wchodząc w porcje i przechodząc od góry do dołu, zmyj mydło. Obejdź panele, aby uniknąć ich uszkodzenia za pomocą myjki elektrycznej.

Jak myć ciśnieniowo powierzchnię stiuku? 5 najlepszych sposobów!

Środki czyszczące pomogą Ci wyczyścić odrobinę łatwiej. Będą one podawane za pomocą spryskiwacza kompresorowego lub myjki niskociśnieniowej z taką pompką do mydła. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest sztukaterie?

Sztukateria wydaje się być pięknym wykończeniem, które często można zobaczyć w domach. Był to rodzaj tynku cementowego. Dzięki temu jest solidny i trwały. Jednak jest gąbczasty i delikatny po zgięciu.

Oznacza to, że powinniśmy unikać moczenia stiuku lub wpuszczania zbyt dużej ilości wody do szczelin. Powinniśmy również unikać używania nadmiernej siły. Jeśli gleba jest podatna na przesuwanie się, domy tynkowane nie osiadają prawidłowo.

Miej to na uwadze i musisz zachować ostrożność podczas usuwania kurzu, gruzu i brudu z powierzchni sztukatorskich. Możesz uzyskać pęknięcia i pęknięcia, a nie gromadzenie się brudu. Wtedy będzie dużo więcej plagi!

Sposoby mycia ciśnieniowego powierzchni stiukowej

Sztukaterie to delikatny materiał o chropowatości, który może szybko ulec uszkodzeniu w przypadku nieprawidłowego czyszczenia ciśnieniowego. Pęknięte lub łuszczące się obszary są podatne na czyszczenie pod wysokim ciśnieniem, a brud może przedostać się do pęknięć, do których nie miała dostępu woda. Do czyszczenia stiuku potrzeba znacznie prostszej wiedzy, jak używać PSI, ale ustawienie od 1600 do 2600 PSI jest zwykle wystarczające. Tynk można przywrócić do życia przy odrobinie zrozumienia, odpowiednich materiałów i odrobinie smaru. Oto sposoby mycia ciśnieniowego powierzchni stiukowej:

#1. Sprawdź swoją powierzchnię stiuku

Pierwszym krokiem jest poszukiwanie śladów niszczenia na warstwie stiuku. Sprawdź obszar pod kątem pęknięć, pęknięć, a nawet innych dziur. Wilgoć może przedostawać się przez szczeliny, jeśli wyczyścisz je przed sprawdzeniem powierzchni stiuku. W wyniku tego mogą zacząć tworzyć się zarodniki pleśni. Zarodniki pleśni rosną w wilgotnym środowisku, o czym wiele osób zdaje sobie sprawę. W pewnych okolicznościach może to spowodować zalanie ścian.

#2. Wypełnij pęknięcia

Kiedy zobaczysz jakiekolwiek dziury w tynku, musisz je naprawić przed faktycznym czyszczeniem. Drobne rysy można łatwo poprawić samodzielnie. Przykładami tego są mikropęknięcia i drobne odpryski. Używamy zewnętrznego kleju akrylowego, który prawie idealnie pasuje do powierzchni sztukaterii, aby naprawić drobne skazy. Jest to dostępne w większości dużych sklepów domowych i firm sąsiedzkich. Aby pokryć uszkodzony lub odpryskujący obszar, użyj uszczelniacza.

#3. Opłucz powierzchnię stiuku

Niezbędne jest wypolerowanie warstwy stiuku po dokładnym zbadaniu jej pod kątem pęknięć i naprawieniu ich. Musisz zacząć od spłukania terenu wodą. Cały luźny kurz, brud lub pozostałości zostaną usunięte. Możesz to zrobić za pomocą zwykłego węża ogrodowego i adaptera lub skorzystać z myjki elektrycznej. Do ciśnieniowego mycia sztukaterii należy używać dyszy o kącie 30 lub 45 stopni pod ciśnieniem nie większym niż 1600 PSI. Ponieważ sztukaterie są przepuszczalne i wrażliwe, zbyt duży nacisk może spowodować szkody. Odległość między spryskiwaczem a powierzchnią tynku musi wynosić co najmniej dwadzieścia cztery cale. Umyj powierzchnię stałym strumieniem pod kątem 45°, aby zapobiec uszkodzeniom.

#4. Użyj roztworu czyszczącego

Dwa litry gorącej wody, ½ szklanki kwasu borowego i dwie łyżeczki mokrego mydła do naczyń tworzą ten płyn czyszczący. Rzeczywiście nadszedł czas, aby użyć płynu czyszczącego teraz, gdy go masz. Użyj roztworu przy niższym ustawieniu z dyszą 70 stopni do czyszczenia stiuku. Zachowaj odległość 18-24 centymetrów między końcówką dyszy a powierzchnią tynku.

Pozwól, aby roztwór osiadł na 10 minut po podaniu. Upewnij się, że roztwór nie wysycha, ponieważ czyszczenie go będzie trudniejsze. Utrzymuj go w stanie mokrym, delikatnie spryskując go wodą od czasu do czasu.

Oto, co powinieneś wiedzieć, czyszcząc ceglany taras i czyszcząc betonowy taras.

#5. Szoruj ścianę

Aby dokładnie usunąć uporczywe plamy, będziesz potrzebować dodatkowej pielęgnacji w postaci pędzla. Zmyj plamy małą szczoteczką, samodzielnie lub za pomocą obrotowego adaptera do szczoteczki. Umyj miejsca w częściach, stosując delikatny, ale silny nacisk.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o myciu pod ciśnieniem powierzchni stiukowej; zawsze, gdy chcesz wyczyścić tynk, pamiętaj o tych wskazówkach i używaj wspomnianej myjki ciśnieniowej PSI do czyszczenia tynku. Znajdź odpowiedź na swoje pytania, jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić dywanik za pomocą myjki ciśnieniowej.