Jak myć ciśnieniowo dom z pleśnią w 7 prostych krokach

Pleśń to zdecydowanie nieprzyjemny widok, dlatego przyda się nauka mycia domu pod ciśnieniem pleśnią. Są nie tylko brzydkie na ścianach i drogach, ale mogą również stanowić zagrożenie dla dobrego samopoczucia i stylu życia ludzi.

Jeśli pleśń i pleśń stanowią problem w twoim domu, możesz zrobić kilka rzeczy, aby rozwiązać ten problem. W szczególności jedna metoda okazała się szybka, niedroga i skuteczna.

Jak myć ciśnieniowo dom z pleśnią w 7 prostych krokach

Korzystanie z mycia ciśnieniowego podczas usuwania pleśni

Pleśń i pleśń można z powodzeniem usunąć z domu myjką ciśnieniową. Używaj go na ścianach, ogrodzeniach, tarasach, szopach, chodnikach i podjazdach do swojej posesji.

Prawidłowo używana myjka ciśnieniowa powinna być w stanie usunąć wszelką pleśń i pleśń, które wyrosły na zewnątrz domu, niezależnie od tego, czy jest to drewno, winyl, cegła czy beton.

Krok 1. Szoruj roztworem

Zacznij od wyszorowania dotkniętego obszaru łagodnym detergentem. Następnie zdobądź koncentrat pleśni i pleśni.

Aby rozcieńczyć roztwór koncentratu, połącz go z wymaganą ilością wody. Następnie włóż go do zbiornika detergentu swojej myjki.

Jeśli chcesz ulepszyć swoją grę, zapoznaj się z tym artykułem na temat najlepszego środka czyszczącego do myjki ciśnieniowej.

Krok 2. Chwyć dyszę

Następnie wybierz dyszę w kolorze czarnym. Jest to niskociśnieniowa dysza do detergentu, która nadaje się do zadań związanych z czyszczeniem.

Ta dysza do detergentu może czasami być różowa, ale nigdy nie należy używać dyszy w kolorze czerwonym. Zamocuj dyszę za pomocą myjki ciśnieniowej.

Krok 3. Pracuj poziomo

Rozpocznij natryskiwanie powierzchni wzdłużnie pociągnięciami w przód iw tył, zaczynając od dołu i kierując się ku górze. Ta metoda pozwala uniknąć smug, które w przeciwnym razie pojawiłyby się, gdybyś pracował od góry do dołu.

Zacznij od stania około stopy od powierzchni i w razie potrzeby zwiększ odległość. Uważaj na możliwość odrzutu myjki ciśnieniowej, trzymając różdżkę w obu rękach.

Krok 4. Maksymalizuj zasoby

Jeśli czyścisz bocznicę dwupiętrowego domu, użyj różdżki przedłużającej myjki ciśnieniowej. Mycie ciśnieniowe z drabiny nie jest zalecane, ponieważ istnieje możliwość utraty kontroli i upadku z powodu siły emitowanej przez myjkę.

Kup różdżkę przedłużającą. Przyda się na trudno dostępnych terenach górskich.

Krok 5. Niech formuła zostanie wchłonięta

Odczekaj 5 do 10 minut, aż detergent wchłonie się i osiądzie na powierzchni. Całkowite wyschnięcie powierzchni nie jest dobrym pomysłem.

Krok 6. Przełącz dysze

Zmień na dyszę w kolorze białym, która wytwarza szerszy strumień wody i nieco większe ciśnienie wody niż dysza w kolorze czarnym.

Podczas mycia musisz uważać na to, której dyszy używasz. Ponieważ niektóre powierzchnie, takie jak cegła, są bardziej miękkie niż inne, dobrym sposobem jest sprawdzenie niewielkiej plamki przed zwiększeniem ciśnienia wody za pomocą końcówki dyszy oznaczonej kolorem.

Wybierz dyszę w kolorze żółtym, jeśli Twoja powierzchnia bez problemu toleruje białą dyszę. Brud, pleśń i farbę można usunąć za pomocą żółtych dysz.

Krok 7. Pranie końcowe

Spłucz całą powierzchnię od góry do dołu. Dobrym pomysłem jest praca w małych częściach ruchami poziomymi, tak jakbyś myła detergentem.

Kilka profesjonalnych porad

Przed rozpoczęciem takiego zadania należy pamiętać o kilku rzeczach.

Musisz zrozumieć, jakiego rodzaju myjki ciśnieniowej użyć, być świadomym powierzchni, na której będziesz pracować, zwracać uwagę na nacisk wytwarzany przez myjkę i bezpiecznie używać środka czyszczącego.

Czy zdajesz sobie sprawę, że istnieją myjki wykorzystujące gorącą wodę i myjki z zimną wodą, oprócz konwencjonalnego wyboru myjek ciśnieniowych gazowych lub elektrycznych? Którą konkretnie należy użyć, aby pozbyć się pleśni i pleśni?

Obaj wykonają zadanie, ale myjka ciśnieniowa z gorącą wodą tak. Ciepła woda skuteczniej zabija zarodniki pleśni.

W połączeniu z silnym strumieniem wody, będziesz w stanie wyeliminować pleśń i pleśń z każdej powierzchni w mgnieniu oka. Mycie ciśnieniowe to proces mycia ciśnieniowego gorącą wodą.

Ponieważ jesteśmy przy temacie specyfikacji myjek ciśnieniowych, zapoznaj się z tym artykułem „Jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu”.

Oprócz tego możesz wykonać pewne prace przygotowawcze, aby poprawić czystość obszaru zaatakowanego przez pleśń. Środki dezynfekujące, takie jak wybielacz i ocet, są popularne do zabijania bakterii, grzybów i wirusów.

Odczekaj 5-10 minut, aby roztwór wybielacza lub octu usiadł przed myciem ciśnieniowym, aby zakończyć ciężką pracę mycia i płukania. Myjka ciśnieniowa będzie lepiej usuwać nagromadzony brud i brud.

Upewnij się, że nie używasz żadnego z tych rozwiązań w swojej myjce ciśnieniowej. Zrobią spustoszenie w twojej myjce ciśnieniowej.

Na metalach i rurociągach wybielacz jest bardzo żrący. Najpierw wykonaj prace przygotowawcze ręcznie, a następnie użyj myjki ciśnieniowej do umycia i spłukania.

Wniosek

Nauka mycia domu pod ciśnieniem pleśnią to wiedza przydatna dla właścicieli domów. Trzymaj pleśń na dystans, mając przy sobie moc prania!