Jak montować knoty do świec?

Knoty świecowe to kluczowy element świecy, bez nich świece nie mogłyby się prawidłowo palić i nie wytwarzałyby jasnego światła. Jeśli chcesz, aby Twoje świece dobrze wyglądały i wychodziły zgodnie z oczekiwaniami, knoty są bardzo ważne.

Kroki, jak złożyć knoty do świec

1. Utnij wierzch knota pod kątem

Aby przyciąć wierzchołek knota pod kątem, musisz określić, jak wysoko na świecy ma się znajdować. Możesz to zmierzyć lub po prostu zgadnąć, jeśli to konieczne. Po podjęciu decyzji wytnij 2 kawałki knota o tej samej wysokości i odłóż jeden na bok do późniejszego użycia. Umieść jeden element poziomo w poprzek miejsca, w którym go przymocujesz, a drugi element wyrównaj pionowo nad nim. Za pomocą nożyczek odetnij końce pod kątem, aby uzyskać ostrą końcówkę.

Jak montować knoty do świec?

2. Przymocuj knot za pomocą gumek

Weź oba wcześniej wycięte kawałki i zwiąż je razem za pomocą gumki lub gumki do włosów. Upewnij się, że jest dość ciasny, aby nie rozleciał się łatwo, gdy przymocujesz knot do świecy. Chcesz, aby po przymocowaniu dobrze leżał na swoim miejscu, w przeciwnym razie spowoduje problemy później, gdy spróbujesz zapalić knot i użyć go do jego celu.

3. Odetnij nadmiar knota

Gdy gumki są mocno przymocowane i zaciśnięte na obu końcach, musisz odciąć nadmiar knota, który przykleja się do miejsca, w którym się krzyżują, ponieważ nie będzie wytwarzał żadnego światła. Użyj do tego nożyczek lub możesz to zrobić ręcznie palcami, jeśli chcesz, aby ostre końcówki knota pozostały nienaruszone.

4. Przymocuj knot do świecy za pomocą gorącego kleju

Możesz teraz przymocować knot do świecy za pomocą pistoletu do gorącego kleju, upewnij się, że nakładasz klej w obszarze szerszym niż miejsce, w którym jest zawiązana gumka, aby nie zaczepił się podczas przeciągania.

Po zamocowaniu mocno zaciśnij i ponownie odetnij nadmiar nożyczkami lub palcami, aby odłamać, tak jak poprzednio. Knot powinien być wystarczająco dobrze osadzony na wierzchu świecy, aby nie wypadł z miejsca podczas późniejszego zapalania, ale należy uważać, aby nie pozostawić odsłoniętego nadmiaru knota, ponieważ może się zapalić.

5. Poczekaj, aż gorący klej wyschnie, zanim go użyjesz

Kiedy skończysz, odczekaj około 15 minut przed użyciem świecy, aby gorący klej zdążył ostygnąć i całkowicie wyschnąć na tyle, aby nie mógł się łatwo rozłączyć podczas używania. Jeśli spróbujesz zapalić go zbyt wcześnie, ryzykujesz problemy z wypadnięciem knota lub zapaleniem się.

Postępując zgodnie z tymi krokami, z powodzeniem dowiesz się, jak bez problemu montować knoty do świec! Po kilku ćwiczeniach szybko staniesz się w tym dobry

Jak zrobić ręcznie robione knoty do świec

Istnieje wiele sposobów na domowe knoty do świec. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów materiałów, a sznurek bawełniany to jeden z najlepszych materiałów do tworzenia własnych knotów!

Materiały:

  • Sznurek bawełniany (wybierz odpowiedni rozmiar)
  • Para nożyczek (wystarczająco duże, aby zmieścić około 5-6 cali)
  • Zapalniczka lub pudełko zapałek do zapalenia knota świecy po zakończeniu montażu.

Kroki, jak zrobić ręcznie robione knoty do świec

1. Długość cięcia sznurka

Zacznij od wzięcia nożyczek i przecięcia bawełnianego sznurka na co najmniej 6-calowe kawałki. Możesz wybrać dowolną długość lub rozmiar, jeśli chodzi o wybór długości lub długości. Należy jednak pamiętać, że im dłuższy jest knot, jego całkowite spalenie zajmie trochę więcej czasu.

Jeśli uważasz, że po cięciu pozostało zbyt dużo materiału, po prostu zwiąż go gumką i zachowaj do późniejszego wykorzystania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zawsze dobrze jest mieć pod ręką dodatkowe materiały, aby nigdy nie zabrakło ich niespodziewanie, zwłaszcza podczas pracy z małymi ilościami lub ograniczonymi materiałami.

2. Zawiąż sznurek wokół palca

Chcesz związać wszystkie kawałki sznurka razem prostym węzłem wokół obszaru na palcu. Najlepiej wybrać miejsce, które nie jest zbyt blisko czubka ani w pobliżu stawów. W ten sposób nie zranisz się przypadkowo, wiążąc je ze sobą wystarczająco mocno. Po prostu bądź ostrożny i uważaj, aby nie złamać skóry, jeśli masz skaleczenie lub ranę, ponieważ bakterie rozprzestrzenią się ze sznurka i wywołają infekcję.

3. Trzymaj węzeł na wosku ze świecy

Weź jedną ze swoich świec i trzymaj zawiązany koniec przy jej powierzchni tak blisko, jak to możliwe, nie dotykając jej, a następnie mocno dociśnij do wosku, aż przymocuje się do podstawy świecy bez łatwego rozkręcania. Może to zająć kilka prób, w zależności od tego, jak duża lub mała jest twoja świeca. Jeśli używasz pachnącej, to trudniej będzie zabezpieczyć węzeł ze względu na użyte w nich olejki. Ale jeśli tak się stanie, po prostu nałóż trochę dodatkowego wosku na sznurek w miejscu, w którym jest umieszczony węzeł i dociśnij ponownie, aż wzrośnie bezpieczeństwo, aby się nie rozłączył.

4. Trzymaj sznurek na podstawie świecy zapachowej

Następnie weź kolejny kawałek sznurka i zawiąż go w miejscu, w którym zabezpieczyłeś pierwszy knot, ale upewnij się, że nie jest zbyt ciasny, ponieważ chcesz trochę dać, aby nie było zbyt dużego napięcia podczas zapalania. Możesz zostawić kilka centymetrów dalej, gdzie się krzyżują.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o świecach i knotach do świec, odwiedź naszą stronę, aby uzyskać więcej artykułów. Miłego robienia świec!