Jak mogę zwiększyć poziom białka w celu oddania osocza? Przeczytaj te niesamowite wskazówki!

Czy wiesz, jak mogę zwiększyć poziom białka w celu oddania osocza? Jeśli jeszcze nie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Tutaj omówiliśmy odpowiedź na twoje pytanie. Cóż, w tym artykule piszemy wskazówki, jak zwiększyć poziom oddawania osocza. Możesz zwiększyć poziom białka jedząc coś bogatego w białko.

Osocze to płynna substancja zawierająca białko i jest niezbędnym składnikiem krwi. Albumina i globina to białka, które zawiera osocze, a te białka pomagają w formatowaniu krzepnięcia krwi i mogą walczyć z chorobami.

Jak mogę zwiększyć poziom białka w celu oddania osocza? Przeczytaj te niesamowite wskazówki!

Donacja osocza jest stosowana u tych pacjentów, których ciała nie wykonują prawidłowo funkcji z powodu nieprawidłowości w osoczu lub mniejszej ilości osocza niż średnia w ich ciele. Tak więc dawca musi zwiększyć poziom białka w celu oddawania osocza. Czytaj dalej ten artykuł, jeśli chcesz poznać kilka ekscytujących sposobów na zwiększenie poziomu białka do oddawania osocza.

Proces oddawania osocza

Proces oddawania osocza jest taki sam jak oddawania krwi. Proces, w którym dawcy oddają osocze, nazywa się plazmaferezą i w tym procesie z ciałem dawcy połączone są urządzenia, przez które z ciała dawcy pobierana jest krew. Następnie osocze jest pobierane z krwi, a niekontrolowana część krwi, taka jak czerwone krwinki, białe krwinki i płytki krwi, jest zwracana do ciała dawcy za pomocą małej igły. Jak więc zwiększyć poziom białka w celu oddania osocza?

Poziomy białka w donacji osocza

Jeśli planujesz oddać osocze, pamiętaj o kilku podstawowych wymaganiach dotyczących dawstwa osocza. W przypadku dawstwa osocza ilość poziomów białka wynosi około 6-9 gramów.

Jedząc wysokobiałkowe owoce lub warzywa w swoim zwykłym posiłku, oszczędzasz na niskopoziomowych testach białka.

Twoje dzienne spożycie białka wynosi osiem gramów białka w zależności od masy ciała dawcy w kilogramach, aby zwiększyć poziom białka. Na przykład, jeśli dawca waży 150 funtów, oznacza to, że całkowity poziom białka u tej osoby wynosi 54 kilogramy. Oznacza to, że poziom białka dawcy w osoczu zależy od masy ciała dawcy.

4 sposoby na zwiększenie poziomu białka w celu oddawania osocza

Martwisz się, jak zwiększyć poziom białek do dawstwa osocza? Tutaj omawiamy cztery unikalne sposoby, które pomogą Ci podnieść poziom białka, jeśli nie zgodnie z kryteriami wspomagania osocza.

#1. Spożycie białek zwierzęcych

Najlepszym sposobem na zwiększenie poziomu białka w celu oddawania osocza jest spożywanie źródeł białka zwierzęcego. Jednym z najlepszych źródeł białka zwierzęcego w celu zwiększenia poziomu białka jest baranina i wołowina. Jednak spożywanie białek zwierzęcych jest również szkodliwe dla zdrowia, jeśli jesz w dużych ilościach, powoduje choroby związane z sercem.

Baranina lub wołowina zawiera odpowiednio około 23-22 gramów białka na porcję o wadze 3 uncji. Podobnie jak czerwone mięso, inne mięso, w tym krewetki, kurczak i ryby, również zawiera białka. Około 23 gramów białka na 100 gramową porcję znajduje się w krewetkach, kurczak zawiera około 24 gramów białka na 100 gramową porcję, a mięso rybne zawiera 17 gramów białka na 100 gramową porcję. Aby uzyskać jasną perspektywę, sprawdź, jakie są najzdrowsze źródła białka zwierzęcego.

#2. Spożywaj nabiał i jajka

Innymi alternatywami zwiększającymi poziomy białka w celu oddawania osocza są produkty mleczne i jaja; około 6 gramów białka znajduje się w 1 dużym jajku. Ponadto niskotłuszczowe sery ricotta i mleczne zawierają dużo białka, przy niskiej zawartości tłuszczu w porównaniu z innymi serami o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości białka.

Miska niskotłuszczowej ricotty zawiera 20 gramów białka, a duża puszka twarogu zawiera około 23 gramów białka. Dlatego lepiej jest jeść niskotłuszczowe produkty mleczne przed oddaniem osocza.

#3. Białka roślinne

Jeśli dawca nie lubi kurczaka, produktów zwierzęcych, produktów mlecznych lub jaj, przed oddaniem osocza chcesz zwiększyć poziom białka. Możesz wyrównać białka, biorąc białka produktów roślinnych.

Jeśli jesz czerwoną fasolę, pamiętaj, że filiżanka soi zawiera 22 gramy białka. Oprócz tego można jeść orzechy włoskie, fasolę, orzeszki ziemne, nasiona, ziemniaki oraz zielone warzywa pochodzące z drzew. Dodatkowe informacje dla Ciebie, przeczytaj piętnaście najlepszych pokarmów białkowych pochodzenia roślinnego.

#4. Inne produkty białkowe

Istnieją również produkty białkowe pochodzenia roślinnego, które zwiększają poziom białka. Jednak najwygodniejszą i niezawodną opcją jest zjedzenie batonu proteinowego lub shake’a zawierającego pakowane białko. Możesz kupić koktajle proteinowe na rynku lub dawca może je przygotować w domu, używając białka w proszku.

Zawsze używaj produktów zrobionych z mleka, ale jeśli dawca nie lubi produktów mlecznych, takich jak mleko, użyj białek roślinnych, jak wspomniano powyżej.

Wszystkie sposoby są bardzo skuteczne w zwiększaniu poziomu białka. Pamiętaj, że kiedy wychodzisz, oddaj osocze; przed oddaniem osocza sprawdź poziom białka. Historia białka zależy od masy ciała dawcy.

To okładka!

Szukasz odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób mogę zwiększyć poziom białka w celu oddania osocza? Jeśli tak, przeczytaj dokładnie ten artykuł, aby zrozumieć sposoby, o których wspomnieliśmy w tym artykule. Aby uzyskać więcej artykułów na temat dawstwa, przeczytaj, jak działa dawstwo zarodków i jaki jest proces dawstwa narządów. Dziękuję, przyjaciele, za trzymanie się z nami na końcu tego tematu!