Jak mieszać i dopasowywać kanapę i kanapę?

Na początek nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o mieszanie i dopasowywanie mebli. Projektując swój idealny salon, możesz być tak kreatywny, jak tylko chcesz. Możesz wyrazić swojego wewnętrznego projektanta, dodając swój gust, jak łączyć i dopasowywać kanapę i fotelik.

Jednak prawdziwą sztuczką jest znalezienie sposobu, aby wszystkie twoje wybory dobrze ze sobą współgrały. Pomożemy Ci dopasować kanapę i fotelik w Twojej okolicy. Te pomysły mogą być również podstawą Twojego pasującego stylu.

Jak mieszać i dopasowywać kanapę i kanapę?

Dopasowanie starych i nowych mebli

Zestawienie tak polaryzujących mebli to świadectwo XXI wieku. To połączenie starego i nowego jest nieustannie eksperymentowane przez magazyny wnętrzarskie i projektantów. Prowadzi nas do zastanowienia się, jak ewoluował styl i meble.

Możesz dobrze łączyć stare i nowe meble, eksponując i podkreślając charakter mebli. Subtelne odcienie pomieszczenia sugerują doświadczenie i dojrzałość. Na przykład, naturalnie postarzana sofa dwuosobowa z patynowanej skóry z dwuosobową kanapą z tkaniny w kolorze złamanej bieli tworzy mieszankę szykownej nowoczesności.

Nie skupia się wyłącznie na wizualnym czy fizycznym wyglądzie mebli. To szczególne połączenie starego i nowego bada również historię i funkcjonalność wybranych przez Ciebie mebli. Dodanie starych i nowych stylów mebli w salonie tworzy poczucie ciągłości.

Tekstura, wzory i materiał

Fotel miłosny można skoordynować z kanapą w różny sposób w zależności od użytego materiału. Na przykład możesz zdecydować się na dwa meble winylowe w stylu vintage lub klasyczną skórzaną sofę. Nawet jeśli są w różnych kolorach i stylach, fotelik miłosny i kanapa wykonane z tego samego materiału łączą się.

Podobnie pasujące wzory, takie jak paisley w dopełniających się kolorach, mogą pomóc w koordynacji, nawet jeśli ich style są bardzo różne. Tekstura to kolejny sposób na związanie dwóch kawałków. Możesz stwierdzić, czy oba są przykryte dużymi guzikami, czy mają pluszową tapicerkę, po sposobie, w jaki są oba pikowane.

Łączenie stylu tradycyjnego i obecnego

Połączenie tradycyjnych ze współczesnymi kanapami i kanapami to świetny sposób na sprawienie, by pomieszczenie było bardziej ujednolicone w stylu. Istnieje jednak cienka granica między tradycją a nowoczesnością i ważne jest, aby jedno nie przyćmiło drugiego. Na przykład, nowoczesne fotele dwuosobowe łączą czyste linie współczesnych projektów z rustykalną użytecznością tradycyjnych stylów.

Daje Twojej przestrzeni życiowej idealną równowagę między czystym i prostym wyglądem nowoczesnych projektów. Znajduje również zastosowanie w wiejskiej użyteczności i komforcie klasycznych stylów. Aby dodać energii w pomieszczeniu, tworzy to również widoczne pchanie i ciągnięcie między przedmiotami.

Wypełnianie luki

Zastanów się nad wykorzystaniem pozostałej części pokoju do połączenia eklektycznej sofy i miejsca do siedzenia. Na przykład możliwe jest połączenie dwóch odważnych wzorów lub kolorów o wspólnym wpływie. Możesz skorzystać z dywanu lub ściany akcentującej.

Czy to możliwe, na przykład, że połączenie Twoich mebli stworzyło niezrównoważoną dynamikę w pomieszczeniu? To doskonały przykład wykorzystania kreatywności do wypełnienia luki. Jeśli chcesz promować wspólnotę w swoim domu, ściana galerii lub świeża warstwa farby będą rzeczywiście działać.

Puste białe płótno może być idealnym rozwiązaniem, które odwróci uwagę od Twojej sofy i zbiorowej kreatywności fotela. Tak jest w przypadku, gdy obaj są ze sobą w ciągłej sprzeczności. Jedną standardową bronią, która jest łatwa w użyciu do łączenia i dopasowywania kanapy i fotelika, jest kolor.

Pomoże Ci zdecydować, które sofy i kanapy wraz z akcesoriami najlepiej sprawdzą się w Twoim pokoju. Możesz jednak użyć kolorów, aby uspokoić atmosferę. Reguła wiadra przypisuje trzy rodzaje plam do różnych ról w pomieszczeniu.

Ta zasada odnosi się do trzech kolorów: kolorów dominujących, drugorzędnych i akcentujących. Korzystając z tej reguły, możesz określić, których schematów kolorów użyć i ile kolorów użyć w przestrzeni. Załóżmy na przykład, że masz sofę w tradycyjnym stylu i sofę w nowoczesnym stylu.

W takim przypadku możesz użyć uzupełniającego schematu kolorów, takiego jak 75% kanapa i 25% dwuosobowa kanapa. Ale znowu jest to stworzenie relacji między nimi. Podobnie zastosuj tę samą zasadę z poduszkami, kocami, dywanikami, a nawet kolorami ścian.

Możliwe jest również uproszczenie zadania dzięki zastosowaniu schematu monochromatycznego. Na przykład jasnoniebieskie i ciemnoniebieskie lub biele i kremy to przykłady monochromatyczności. Bez względu na to, co robisz, nie ignoruj ​​swoich twórczych instynktów.

Zawsze, gdy remontujesz swój salon lub mieszasz i dopasowujesz sofy i fotele dwuosobowe, kieruj się instynktem. Ty i Twoja rodzina powinniście cieszyć się swoim salonem bez względu na zalecenia branżowe i interwencje magazynu projektowego. Za każdym razem, gdy wchodzisz do pokoju, powinieneś czuć się komfortowo.

Wniosek

Często w salonie znajduje się zarówno kanapa, jak i fotelik. Rozważ zmieszanie i dopasowanie dwóch kawałków, jeśli ten format będzie używany. To świetny sposób, aby pokazać swoją osobowość i nadać pomieszczeniu odrobinę charakteru.

Używanie którejkolwiek z powyższych sztuczek, jak mieszać i dopasowywać kanapę i fotelik, jest satysfakcjonujące. Jednak najlepszą częścią przebudowy pomieszczeń w domu jest to, że możesz robić, co chcesz. Bez względu na to, co robisz, nie ignoruj ​​swoich twórczych instynktów.