Jak malować natryskowo piec? 5 prostych kroków!

Piekarniki w kolorze awokado lub migdałów z lat 70. i 80. nie są już potrzebne w Twojej kuchni, więc możesz chcieć wiedzieć, jak malować piec natryskowo. Podczas malowania trzymaj puszkę w odległości co najmniej 300 mm od powierzchni, aby farba nie zbierała się ani nie wysychała, zanim osiągnie pożądany poziom wykończenia. Ponadto zamiast jednej grubej warstwy farby, użyj kilku cienkich, aby uzyskać lepsze wykończenie.

Przed rozpoczęciem dobrze wstrząsaj puszką przez co najmniej dwie minuty. Jest to szczególnie ważne, jeśli malujesz jasnym odcieniem. Jeśli na dworze jest zimno, puszkę trzeba podgrzać. Moczenie puszki przez kilka minut w ciepłej wodzie może szybko ją podgrzać.

Jak malować natryskowo piec? 5 prostych kroków!

Wykończenie urządzenia w taki sposób, aby pasowało do reszty kuchni, można wykonać za pomocą farby w sprayu, która jest bezpieczna dla ciepła i żywności. Uzyskanie pieca ze stali nierdzewnej jest również możliwe przy użyciu farb w sprayu.

Ponownie, całkowicie początkujący może wykonać tę procedurę, chociaż konieczne jest przeniesienie urządzenia i niewielki demontaż. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zamierzasz to zrobić w najprostszy możliwy sposób. Nie trzeba już dłużej czekać, poznasz kroki, które należy wykonać podczas ponownego malowania pieca farbą w sprayu w tej sekcji. Więc przewijaj w dół do końca.

Kroki malowania natryskowego pieca

Masz dość koloru swojego pieca? Nie martw się więcej! Możesz zmienić jego kolor. Musisz tylko wiedzieć, jak pomalować piec. Ale potem, w tym artykule, skupmy się, jak używać farby w sprayu. Oto kroki, jak malować natryskowo piec:

Krok 1. Demontaż elementów pieca

Wyciągnij wtyczkę z gniazdka, aby ją wyjąć. Zapewnij sobie dostęp do wszystkich czterech boków piekarnika, zdejmując go ze ściany tak daleko, jak to możliwe. Następnie otwórz drzwi piekarnika i włóż kołki w wieszaki zawiasów. Upewnij się, że drzwiczki piekarnika są całkowicie zamknięte przed próbą ich podniesienia. Gdy drzwi nie będą się dalej unosić, wyjmij zawiasy z otworów. Aby użyć drugich drzwiczek piekarnika, wykonaj tę samą procedurę, jak opisano powyżej.

Za pomocą płaskiego śrubokręta usuń plastikowe zaślepki przymocowane do poręczy drzwi. Następnie odłącz przewód zasilający piekarnika i zdejmij uchwyt drzwiczek piekarnika, aby wejść do piekarnika. Następnie zdejmij boczną tapicerkę, odkręcając dolne śruby. Kiedy będziesz gotowy do zdjęcia elementu wykończeniowego, wyciągnij go na bok i zsuń w dół.

Zdejmij panel sterowania piekarnika, odkręcając śruby mocujące go na miejscu. Spód panelu można wyrwać i podnieść, wyciągając go. Możesz usunąć górne tylne wsporniki panelu, odciągając je od siebie.

Krok 2. Odłącz przewody elektryczne

Użyj miękkiej powierzchni, aby umieścić panel sterowania, aby był chroniony. Aby zdjąć panele boczne, użyj śrubokręta, aby odkręcić śruby mocujące je na miejscu. Panele są połączone czterema śrubami, po jednym z każdej strony. Aby zdjąć panel, zdejmij go jedną ręką ze ściany.

Krok 3. Zdejmij górną część piekarnika i palniki

Odłóż palniki na bok po ich odłączeniu. Aby zdjąć zawiasy pokrywy piekarnika, odkręć śruby z tyłu piekarnika. Przed zdjęciem górnej części zakresu elektrycznego upewnij się, że wszystkie wiązki przewodów są odłączone. Następnie nadszedł czas na renowację pieca.

Krok 4. Oczyść powierzchnię

Użyj łagodnego roztworu mydła i czyścika do szorowania, aby wyczyścić wszystkie powierzchnie przed dokładnym malowaniem. Używając szlifierki oscylacyjnej i papieru ściernego o ziarnistości 400, usuń resztki połysku z poprzedniej powłoki emaliowanej na pojeździe. Szorstkować należy tylko powierzchnię, a nie sam metal.

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby usunąć kurz. Powtórz proces czyszczenia denaturatem. Ułóż wszystkie elementy tak, aby pomalowana strona była skierowana na zewnątrz na płóciennej ściereczce.

Przykryj szybę drzwi taśmą maskującą i papierem. Przed nałożeniem farby należy ją dobrze wstrząsnąć, aby usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Po usłyszeniu swobodnego ruchu łożyska kulkowego, standardową wytyczną jest gwałtowne potrząsanie przez jedną minutę. Dowiedz się, jak czyścić piec żeliwny.

Krok 5. Rozpylanie farby

Trzymaj puszkę w odległości od 12 do 15 cali od urządzenia i przesuwaj ją na boki, tak jakby przesuwała ją podczas natryskiwania. Po pomalowaniu wszystkiego pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem drugiej warstwy. Po zakończeniu kuracji złóż piekarnik na odwrót. Chyba powinieneś zrozumieć, jak naprawić piekarnik.

Jakiej farby użyć?

Jeśli chodzi o żaroodporną farbę w sprayu, zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest matowa czerń. Wiele osób maluje w sprayu rury kominowe na czarny mat, aby pasowały do ​​ich pieca. Dzięki temu jest odporny na ciepło i świetnie wygląda. Używając naszej żaroodpornej farby w sprayu, byliśmy w stanie osiągnąć temperaturę 600 stopni Celsjusza bez pogorszenia jakości.

To okładka!

Stosując instrukcje dotyczące malowania natryskowego pieca należy pamiętać, aby nie malować przed montażem. Dzieje się tak, ponieważ farba zaczyna całkowicie wysychać zaraz po podgrzaniu. Dlatego malowanie go przed montażem będzie do tego czasu powodowało zadrapania i inne uszkodzenia. Należy dokładnie wyczyścić powierzchnie przed rozpoczęciem malowania, aby upewnić się, że nie ma na nich niczego, co mogłoby wywołać reakcję na farbę, np. smaru lub rdzy. Upewnij się również, że piec lub przewód kominowy nie są gorące przed natryskiwaniem. Możesz chcieć wiedzieć, jak gorący jest piec.