Jak leczyć mączniaka prawdziwego na drewnie magnolii: 3 proste sposoby

Ogrodnik z pewnością musi wiedzieć, jak leczyć mączniaka prawdziwego na drewnie magnolii. Kolejne akapity poprowadzą Cię przez ten proces.

Co to jest mączniak prawdziwy?

Mączniak prawdziwy ma postać białego lub szarawobiałego pyłu na górnej warstwie liści magnolii, ale może również uszkadzać łodygi i kwiaty. Chociaż można go łatwo odrzucić, szybko staje się tak powszechny, że nie jest to już możliwe.

Liście drzewa magnolii wyginają się i zniekształcają w miarę rozprzestrzeniania się mączniaka prawdziwego, stając się żółtym lub brązowym. Poważna infekcja mączniakiem prawdziwym może spowodować utratę liści i uniemożliwić rozwój pąków.

Pod koniec lata i wczesną jesienią najbardziej zauważalny jest mączniak prawdziwy. Mączniak prawdziwy pojawia się zimą w postaci maleńkich czarnych kulek, które skupiają się w łodygach, ukrytych pąkach i opadłych liściach na ziemi.

Zaczynają się zanieczyszczać i rozmnażać w całej magnolii, gdy dni stają się cieplejsze, ale noce pozostają chłodne.

Leczenie mączniaka prawdziwego na drewnie magnolii

Magnolie mogą być wiecznie zielone lub liściaste, oświetlając podwórko kwiatami, które pojawiają się, zanim liście rozwiną się wczesną wiosną. Mogą również nosić kwiaty w kształcie spodka na ciemnozielonym tle liści od późnej wiosny do lata, w zależności od gatunku.

Dostojna i stara magnolia to drzewo, które podziwiają ludzie na całym świecie, nie tylko z południa. Magnolie występują pod powierzchnią i mają tendencję do rozwijania się w pełnym lub częściowym oświetleniu w neutralnej lub kwaśnej, dobrze przepuszczalnej glebie.

Magnolie są tak odporne, że wielu właścicieli drzew może nigdy nie wykryć żadnych poważnych problemów ze swoimi drzewami w ciągu swojego życia. Jednak w przypadku odkrycia chorego drzewa magnolii przyczyna może być katastrofalna.

1. Traktowanie organiczne

Zarodniki mączniaka prawdziwego nie żyją w wodzie, w przeciwieństwie do wielu innych chorób grzybowych. Kilka zarodników na magnolii można zmyć przez zraszanie z góry, niszcząc je.

Podlewaj wystarczająco wcześnie w ciągu dnia, aby przed zachodem słońca liście były całkowicie suche. Aby zmniejszyć ilość zarodników na drzewie, przycinaj i usuwaj dotknięte części magnolii.

Jeśli to konieczne, przytnij lub usuń sąsiednie rośliny, aby zmniejszyć ilość cienia, który pada na magnolię.

W miesiącach zimowych przycinaj drzewo magnolii, aby wpuścić więcej światła na górę i poprawić przepływ powietrza. Przycinać tylko przez cały okres wegetacji, aby wyeliminować poważnie dotknięte pędy.

W sezonie sadzenia odradzamy agresywne przycinanie chorych roślin. Przycinanie może spowodować, że drzewo wytworzy nowe pędy podatne na mączniaka prawdziwego.

2. Używanie chemikaliów

Fungicydy powstrzymują mączniaka przed infekowaniem żywych zielonych liści i pędów. Muszą być używane, zanim stan się rozwinie.

Środki eradykacyjne i ochronne to dwa rodzaje fungicydów, które można stosować na roślinach ozdobnych, takich jak magnolie. Mączniak prawdziwy jest trudny do wyeliminowania, gdy zawładnie magnolią.

Środki eradykacyjne obejmują oleje ogrodnicze, neem i jojoba. Chociaż te fungicydy mogą nie wyeliminować całkowicie mączniaka prawdziwego, mogą pomóc w zapobieganiu przenoszeniu infekcji.

Używaj olejków na drzewach magnolii, zanim dzienna temperatura osiągnie 90 stopni Fahrenheita i unikaj stosowania olejków na drzewach, które wykazują oznaki stresu wodnego.

Zawsze czytaj i rozumiej wytyczne dotyczące etykiet pestycydów na butelce pestycydów. Sprawdź opakowanie pestycydu, którego chcesz użyć, aby zobaczyć, czy wspomniano o roślinie, którą chcesz potraktować.

3. Korzystanie z domowych zabiegów

Połącz jeden galon wody z jedną łyżką sody oczyszczonej i pół łyżeczki płynnego mydła bez detergentów, a następnie rozpyl miksturę równomiernie na rośliny.

Wodorowęglan potasu, który jest częstym substytutem sody oczyszczonej, można kupić w kilku miejscach. Sprawdź ten przewodnik, gdzie kupić wodorowęglan potasu na mączniaka prawdziwego, aby zobaczyć, które sklepy pasują do Twojej lokalizacji.

Zarodniki mączniaka prawdziwego można również zabić za pomocą tego samego płynu do płukania ust, którego regularnie używasz do zabijania bakterii w jamie ustnej.

Jeśli zdarzy ci się mieć ten sam problem z pąkami, zapoznaj się z tym samouczkiem, jak usunąć mączniaka prawdziwego z pąków.

Zapobieganie pleśni na drewnie magnolii

Mączniaka prawdziwego łatwiej zapobiegać niż leczyć. Trzymaj chwasty, opadłe liście i inne resztki roślin z dala od przestrzeni wokół magnolii.

Aby zapobiec przenoszeniu zarodników, zgrabić i usunąć resztki roślinne. Upewnij się, że magnolia ma odpowiednią cyrkulację powietrza.

W razie potrzeby przyciąć, aby zwiększyć cyrkulację powietrza, a jeśli to konieczne, wczesną wiosną zastosować środek przeciwgrzybiczy.

Przykładami są siarka i miedź. Jako spray do eradykacji lub ochrony można zastosować syntetyczny fungicyd zawierający Myclobutanil.

Środki ochronne należy zastosować przed wystąpieniem choroby. Aby uzyskać optymalne wykorzystanie, postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie i dokładnie spryskaj spód liści.

Aby pomóc przetrwać magnolii i wyzdrowieć z infekcji mączniakiem, należy podać jej wystarczającą ilość wody i nawozu. Co ciekawe, regularne spryskiwanie liści roślin wodą z węża to skuteczna metoda zapobiegania i leczenia mączniaka prawdziwego.

Mączniak prawdziwy gardzi wodą, dlatego stosuj ją wcześnie rano, aby zapewnić całkowite wyschnięcie liści przed nadejściem chłodniejszych nocnych temperatur.

Wniosek

Aby być najlepszym ogrodnikiem, musisz przechytrzyć innych, ucząc się leczenia mączniaka prawdziwego na drewnie magnolii. Ulepsz swoje życie w ogrodzie!