Jak leczyć drewno uszkodzone przez wodę: 3 łatwe do opanowania kroki

Jeśli zauważysz gnijące drewno, jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jest to, jak traktujesz drewno uszkodzone przez wodę, ponieważ wilgoć może powodować jego usychanie. Lepiej przygotuj papier ścierny i szpachlę – między innymi narzędzia i środki chemiczne – ponieważ przydadzą się do tego, co musisz wiedzieć.

Jak naprawić uszkodzenie drewna przez wodę?

Krok 1. Oceń szkody

Pierwsze zlecenie, musisz oszacować szkody. Drewno uszkodzone przez wodę może spowodować inne komplikacje.

Jak leczyć drewno uszkodzone przez wodę: 3 łatwe do opanowania kroki

Istnieje wiele sposobów na zidentyfikowanie i zlokalizowanie drewna uszkodzonego przez wodę. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto artykuł informacyjny na temat wykrywania drewna uszkodzonego przez wodę.

Co więcej, jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jest to, że wilgoć stwarza idealne warunki do rozwoju pleśni. Wycieki, których nie usuniesz na czas, mogą sprawić, że obszar ten stanie się wylęgarnią.

Krok 2. Chroń się

Sprawdzając obecność pleśni lub pleśni, upewnij się, że podejmujesz kroki, aby się chronić. Narażenie na pleśń lub pleśń może powodować komplikacje zdrowotne i wywoływać alergie.

Jeśli jest to drobny problem, możesz samodzielnie dokładnie wyczyścić dotknięty obszar i odpowiednio go zutylizować. Jeśli sytuacja stanie się poważna, musisz opuścić witrynę, odciąć witrynę od przepływu powietrza, aby zapobiec zanieczyszczeniu, i skontaktować się z profesjonalnymi usługami.

Pomożemy Ci, jeśli potrzebujesz wskazówek, jak zapobiegać powstawaniu pleśni w wyniku zalania wodą. Oto pomocny przewodnik, jak zapobiegać pleśni po wycieku.

Krok 3. Sprawdź, czy nie ma plam

Następnie będziesz musiał sprawdzić plamy na drewnianej powierzchni.

Jeśli plama wydaje się być możliwa do uratowania, możesz z łatwością zająć się plamą. Będziesz musiał wyjąć swoje narzędzia, jeśli bardzo się gnije.

Oto podsumowanie dwóch sposobów podejścia do tego.

Jeśli uszkodzenie jest minimalne

Dzięki łatwej do usunięcia bejcy nie będziesz musiał rozkładać drewna. Wystarczy kilka chemikaliów.

Zacznij od oczyszczenia powierzchni dwoma różnymi płynami: spirytusem mineralnym lub rozcieńczalnikiem do farb oraz łagodnym płynem do mycia naczyń i wodą.

Spirytus mineralny może usunąć wszelkie tłuste pozostałości, takie jak pasta do polerowania lub stary wosk. Mieszanka do mycia naczyń poradzi sobie z każdym rozpuszczalnym w wodzie brudem.

Jeśli na dotkniętej powierzchni są wypukłe ziarna, użyj papieru ściernego i delikatnie zeszlifuj, aż powierzchnia będzie równa.

Jest więcej do nauczenia się na temat wyżej wymienionych spirytusów mineralnych i ich działania. Jednym ze sposobów jest tworzenie czarnych pierścieni przed uszkodzeniem przez wodę. Jeśli pierścienie ciemnieją, możesz stworzyć mieszankę za pomocą kwasu szczawiowego.

Wlej kryształki kwasu szczawiowego do ciepłej wody w słoiku z plastikową łyżeczką. Plastikowa część jest niezbędna, ponieważ kwas może reagować z metalem.

Dodawaj łyżki, aż kryształy się nie rozpuszczą. Pamiętaj, że podczas kontaktu z kwasem szczawiowym należy nosić rękawiczki i okulary ochronne.

Za pomocą szmatki lub gąbki można obmyć całą powierzchnię – nie tylko ciemne obszary – mieszaniną kwasu szczawiowego. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pozostaw do wyschnięcia na pięć minut.

Kwas może natychmiast sprawić, że plamy znikną, ale na wszelki wypadek może być konieczne nałożenie drugiej warstwy. Poczekaj, aż pierwsza aplikacja wyschnie, zanim nałożysz drugą warstwę.

Jeśli plamy nie znikają po kilku warstwach, możesz użyć ich zeszlifowania. Pamiętaj jednak, aby dokładnie spłukać przed szlifowaniem.

Spłucz dokładnie czystą wodą, aby zmyć wszelkie pozostałości kwasu. Będziesz musiał wielokrotnie spłukiwać i osuszać ręcznikiem papierowym lub czystą szmatką po każdym płukaniu.

Po wyschnięciu załóż respirator, jeśli go masz. Użyj papieru o ziarnistości 400, aby lekko przeszlifować cały obszar, aby poradzić sobie z podniesionym ziarnem z kwasu szczawiowego.

Jeśli drewno wyraźnie gnije

Kiedy szkody odbijają się na drewnie, nadszedł czas na bardziej drastyczne środki.

Będziesz potrzebował dłuta, aby wyjąć wszystkie uszkodzone części drewna, których nie da się naprawić. Upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś obszar po zakończeniu usuwania zgniłych części.

Następnie będziesz potrzebować wypełniacza automatycznego. Wypełnij otwory wypełniaczem, aby wyrównać resztę drewna.

Będziesz musiał powtórzyć proces, aby poradzić sobie ze wszystkimi obszarami z mocno uszkodzonym drewnem.

Po wyschnięciu całej masy szpachlowej można rozpocząć jej szlifowanie, aby była równa z resztą powierzchni.

Na koniec musisz zagruntować naprawiony obszar i pomalować go. Nie trzeba dodawać, że należy upewnić się, że farba pasuje do otoczenia.

Aby zachować integralność napraw, możesz co sześć miesięcy sprawdzać wszystkie drewniane rzeczy lub konstrukcje.

Wniosek

Masz to! Teraz nie będziesz musiał pytać „jak traktujesz drewno uszkodzone przez wodę”, a będziesz mógł podjąć kroki, aby to zrobić.

Materiały, których możesz potrzebować, mogą być trudne do kupienia. Nie martw się; wszystko będzie tego warte, aby Twoje drewniane powierzchnie i powierzchnie wyglądały świeżo.

Mając wszystkie potrzebne narzędzia i chemikalia, których potrzebujesz, nie musisz się martwić, że zalanie wodą wpłynie na wszystko, co masz w domu.