Jak łatwo wymienić uszkodzony przez wodę panel boczny toaletki?

Zniszczenie wody to koszmar. Jeśli tak się stanie, możesz zapytać, jak wymienić uszkodzony przez wodę panel boczny toaletki, jeśli dzieje się to w Twojej łazience.

Bez wątpienia zajmie to trochę pracy ręcznej i kilka wycieczek do najbliższego sklepu dla majsterkowiczów. Lepiej przygotuj swoje narzędzia, jeśli chcesz, aby Twoja toaletka łazienkowa wyglądała jak nowa.

Jak łatwo wymienić uszkodzony przez wodę panel boczny toaletki?

Jak ocenić uszkodzenia swojej próżności?

Zanim przystąpisz do wymiany, musisz sprawdzić, czy Twoja toaletka łazienkowa nadal jest w dobrym stanie. Czy ma tylko plamy z wody? Czy może nadal wytrzymać tak, jak wygląda teraz?

Musisz sprawdzić, czy podkład nadal ma silną integralność. Fundament rdzenia może zostać poważnie uszkodzony z powodu zalania z powodu uszkodzonych rur, osadzonej wody spowodowanej wilgocią lub po prostu jeśli zacznie się trochę przechylać.

Musisz także dowiedzieć się, jakie są przyczyny zalania. Przeciekająca lub pęknięta rura może być pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, ale możesz chcieć dokładnie sprawdzić inne przyczyny. Możesz to naprawić samodzielnie, jeśli wiesz, jak lub skontaktować się z hydraulikiem przed dokonaniem jakiejkolwiek wymiany.

Nierozwiązane problemy powodujące uszkodzenie przez wodę mogą spowodować, że kolejna próżność łazienkowa uszkodzona przez wodę zmarnuje całą twoją ciężką pracę i wysiłek. Rozwiązanie tych problemów podkreśla znaczenie sprawdzenia wszystkiego w łazience, w tym rur w szafce zlewozmywakowej. Dzięki temu nowo wymieniony panel boczny toaletki nie będzie narażony na żadne incydenty związane z wodą.

Jak wymienić bok toaletki w łazience?

Jak w przypadku każdego projektu naprawy lub wymiany, będziesz musiał dowiedzieć się, czego potrzebujesz do wymiany panelu bocznego. W takim przypadku powinieneś spróbować sprawdzić niektóre forniry, inaczej zwane „skórkami”.

Skórki te mają grubość około jednej ósmej cala, co sprawia, że ​​są łatwe w obsłudze. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj forniru powinieneś kupić, płyta wiórowa, płyta pilśniowa o średniej gęstości lub płyta MDF, sklejka, a nawet lite drewno należą do najlepszych materiałów. Chociaż grubość wynosi 1/8 cala, upewnij się, że uzyskałeś dokładne pomiary, abyś wiedział, jak duży nowo zakupiony fornir może zmieścić się na Twojej próżności.

Ponieważ mówimy o panelach bocznych, być może nie trzeba będzie remontować całej próżności wanny. Możesz z łatwością pokryć istniejące boki nową okleiną.

W przypadku tej części będziesz potrzebować kleju do litego drewna klasy wykonawcy. Nałóż klej i ostrożnie umieść nowy fornir na panelu bocznym.

Umieść trochę papieru woskowanego na fornirze i dociśnij boki. Pozostaw do wyschnięcia na około 24 godziny.

Masz to! Wydaje się to proste, prawda? Ta szybka naprawa przydaje się, jeśli Twój panel boczny jest jedyną częścią uszkodzoną przez wodę.

Oczywiście ważne jest, aby upewnić się, że Twoja toaletka nadal może stać prosto i jest ogólnie zdrowa pod względem konstrukcyjnym. Jeśli założysz nową okleinę, gdy integralność strukturalna próżności wydaje się nieco słaba i zaczyna się pochylać, może nie wytrzymać. W takim przypadku może być konieczna całkowita wymiana próżności wanny.

Nie martw się jednak. Omówimy, ile kosztuje wymiana i jak możesz objąć ubezpieczeniem.

Ile kosztuje wymiana toaletki w łazience?

Aby wymienić toaletkę do kąpieli, praca wymagana do demontażu starej, usunięcia jej, przerobienia rur i zainstalowania nowej toaletki będzie kosztować od 665 do 3300 dolarów. Pamiętaj, że wszystko zależy od tego, czy dostaniesz hydraulika, instalatora lub majsterkowicza, a nawet od rodzaju toaletki do kąpieli.

Być może sprawdzasz, czy twoje ubezpieczenie pokryje ten zakres kwot, więc podzielmy to. Wszystko będzie zależeć od źródła zalania. Gdy to zidentyfikujesz, możesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa domu pokryje szkody spowodowane przez wodę w zależności od źródła.

Jednak w niektórych przypadkach szkody spowodowane przez wodę mogą nie obejmować powodzi. Sprawdź, czy nie ma ubezpieczenia powodziowego, jeśli powódź spowodowała uszkodzenie próżności w wannie.

Ponadto szkody spowodowane przez wodę, które mogły wpłynąć na próżność wanny, mogły również wpłynąć na podłogę w łazience. Na szczęście możemy również podpowiedzieć, jak zwrócić się do ubezpieczycieli w sprawie podłóg uszkodzonych przez wodę. Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą nawet rozciągnąć się na próżność w łazience, więc najlepiej przygotować się na wszystko!

Wniosek

Okazuje się, że naprawienie uszkodzonego przez wodę panelu bocznego nie zajmuje dużo czasu. Pod warunkiem oczywiście, że Twoja toaletka do kąpieli jest nadal w dobrym stanie pod względem integralności strukturalnej, szybka wycieczka do najbliższego sklepu z artykułami dla majsterkowiczów dobrze zrobi.

Mimo to zawsze dobrze jest być przygotowanym z szerokim zakresem umiejętności naprawy DIY lub liczbą dobrego hydraulika. Wiedza o tym, jak wymienić uszkodzone przez wodę panele boczne toaletki wanny, jest jednym z pierwszych kroków w radzeniu sobie ze wszystkim, co może zostać uszkodzone przez wodę w łazience. Najlepiej być gotowym na wszystko, co życie rzuci na Ciebie i Twój dom, aby odeprzeć szkody spowodowane przez wodę.