Jak łatwo skompresować materac z pianki memory

Nauka kompresji nakładki na materac z pianki memory jest łatwa, a wystarczy wykonać dwa kroki. Jeśli wiesz, jak kompresować materace piankowe z pamięcią, proces jest podobny. Co więcej, najlepiej byłoby, gdybyś nigdy nie przeoczył dodatkowej pielęgnacji nakładki na materac, mimo że jest cieńsza niż materac.

Na przykład należy go najpierw wyczyścić, zanim umieścisz go w torbie. Zapewni to, że po skompresowaniu topper nie zostanie zabrudzony. Warto również zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, aby uniknąć uszkodzenia pianki z pamięcią.

Jak łatwo skompresować materac z pianki memory

Jak skompresować piankową nakładkę na materac w domu

Krok # 1. Podłącz odkurzacz

Przygotuj się do podłączenia odkurzacza, usuwając wszystkie akcesoria z nakładki na materac. Następnie wybierz plastikową torbę, która najlepiej pasuje do rozmiaru Twojego toppera i umieść topper w środku. W zależności od użytej torby, będziesz musiał ją zamknąć.

Dodatkowo wzmocnij krawędzie taśmą klejącą, aby zapewnić dobre uszczelnienie. Po zakończeniu przyklej taśmą zawór worka próżniowego do plastikowego worka i zrób otwór w drugim, aby otrzymać pierwszy. Ponownie uszczelnij otwór, aby upewnić się, że nakładka na materac jest hermetyczna.

W tym momencie możesz rozpocząć odkurzanie, aby spłaszczyć torbę i nakładkę na materac. Należy jednak upewnić się, że sama nakładka leży płasko na podłodze, aby równomiernie podtrzymać kompresję. Jeśli nie ma konkretnych wskazówek od producenta, można nawet wejść na cylinder, aby przyspieszyć proces.

Krok # 2. Rzuć i zawiąż

Teraz, gdy masz już płaską nakładkę na materac, zacznij ją zwijać w pozycji poziomej. Wewnątrz nie powinno być powietrza, a odkurzacz można utrzymywać podczas toczenia, aby zassać wypychane powietrze. Gdy cylinder jest ciasno zwinięty, trzymaj go razem za pomocą pasków z mechanizmem zapadkowym.

Przydatną wskazówką jest umieszczenie cienkiej wyściółki między torbą a paskami z mechanizmem zapadkowym, dzięki czemu nawet jeśli mocno zawiązałeś cylinder, pasek się nie przedrze. I to wszystko! Właśnie skompresowałeś w domu nakładkę na materac z pianki memory do przechowywania lub transportu.

Podobnie jak materac, możesz włożyć go do pudełka jako dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas podróży lub przechowywania. Jednak większość producentów zaleca, aby żaden materiał piankowy z pamięcią nie był skompresowany dłużej niż dwa miesiące, aby uniknąć uszkodzenia jego formy. Chcesz również od czasu do czasu przewietrzyć swoją nakładkę i zachować ostrożność podczas transportu lub przechowywania.

Jak przechowywać piankową nakładkę na materac z pamięcią

Teraz, gdy znasz już tajniki kompresji materaca z pianki z pamięcią kształtu, możesz go bezpiecznie przechowywać lub wysyłać. Należy pamiętać o kilku wskazówkach dotyczących przechowywania. Upewnij się, że nakładka jest dokładnie wyczyszczona, ponieważ trzymanie jej z brudem i innymi zanieczyszczeniami może uszkodzić piankę z pamięcią.

Co robić

Odkurz go, aby pozbyć się nagromadzonego kurzu i usuń plamy, jeśli takie istnieją. Po zakończeniu dokładnie wysusz topper, ponieważ wilgoć może prowadzić do pleśni i pleśni. Na koniec postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem dotyczącym ściskania i próżniowego uszczelniania nakładki na materac.

Czego używać

Jakiej torby do przechowywania użyć? Możesz użyć torby do przechowywania materaca lub toreb zgrzewanych próżniowo. Niektóre nakładki mają nawet własne torby do przechowywania.

Jak długo przechowywać

Jak długo należy przechowywać nakładkę na materac z pianki memory? Pianka z pamięcią kształtu może tworzyć szczeliny w dłuższych okresach zwijania, dlatego należy ją wyjmować z magazynu dwa razy w roku. Jednak niektóre produkty mogą trwać dłużej i mimo to powrócą do swojej właściwej formy.

Czy można złożyć nakładkę na materac z pianki memory?

O ile producent nie zezwala na składanie, lepiej zamiast tego zwinąć nakładkę z pianki memory. Złożenie może zdeformować piankę z pamięcią kształtu z powodu nacisku na zagniecenia. Przez dłuższy czas cylinder może nie powrócić do swojej naturalnej struktury; w końcu nakładki na materace z pianki z pamięcią kształtu mają zwykle od jednego do czterech cali grubości.

Czy należy odwrócić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu?

A co z przewracaniem nakładek na materac z pianki z pamięcią kształtu? Odwracanie jest powszechną praktyką w przypadku niektórych produktów z pianki z pamięcią, ponieważ może pomóc w rozłożeniu nacisku na materiał. Nie dotyczy to jednak nakładek, ponieważ niektóre z nich mają wyznaczone dno, które zabezpiecza je na miejscu.

Kiedy należy wymienić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu?

Odwrócenie utraci przyczepność i nie będziesz mieć wygodnej powierzchni do leżenia. A co z zamiennikami? Okres użytkowania materaca piankowego z pamięcią kształtu zwykle wynosi od trzech do pięciu lat, w zależności od jakości i zastosowania.

Jeśli zauważysz, że budzisz się z bólem ciała lub jeśli nakładka ma wgniecenia lub grudki, najlepiej założyć, że wymaga wymiany. Niemniej jednak ćwiczenie prawidłowego czyszczenia i kompresowania powinno pomóc Ci w pełni wykorzystać nakładkę. Wreszcie, zawsze sprawdzaj etykiety podczas wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia materiału.

Wniosek

Skoro już spakowałeś materac, jak poradzisz sobie z nakładką? Musisz wiedzieć, jak prawidłowo skompresować nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu do przechowywania lub transportu. Proces jest podobny do materacy piankowych z pamięcią kształtu, w których należy wyczyścić nakładkę przed włożeniem jej do plastikowej torby.

Po zakończeniu podłącz zawór i rozpocznij kompresję. Możesz utrzymać odkurzacz podczas zwijania płaskiego nakładki, aby zapewnić jej szczelność. Następnie zawiąż cylinder razem paskami z mechanizmem zapadkowym i gotowe!