Jak łatwo napisać raport o uszkodzeniu przez wodę dla podłóg drewnianych?

Po ostatnich uszkodzeniach spowodowanych przez wodę, konieczne jest zrozumienie, jak sporządzić raport dotyczący uszkodzenia przez wodę dla podłóg drewnianych. Niezależnie od tego, czy masz już ubezpieczenie domu, czy planujesz go ubiegać, pomoże Ci to uzyskać roszczenie ubezpieczeniowe.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę przybierają różne formy i wpływają na każdą konstrukcję domu w inny sposób. Jednak najbardziej wrażliwą konstrukcją są podłogi.

Jak łatwo napisać raport o uszkodzeniu przez wodę dla podłóg drewnianych?

Jeśli jest to drewno liściaste, jest jeszcze bardziej podatne na poważne uszkodzenia. Na szczęście dostępne są ubezpieczenia, które pomogą Ci pokryć koszty naprawy, dzięki czemu znów będziesz mógł mieć piękną podłogę. Aby stworzyć raport, są to pierwsze czynności, które należy podjąć i dowiedzieć się, co powinno znaleźć się w zgłoszeniu.

Rodzaje szkód spowodowanych przez wodę objętych ubezpieczeniem

Większość ubezpieczeń domów obejmuje problemy z wodą i pomaga właścicielom domów odzyskać siły. Jednak nie każde zdarzenie związane z wodą jest objęte przepisem. Istnieją pewne rodzaje szkód spowodowanych przez wodę, które uznają za podstawę roszczenia. Obejmuje szkody spowodowane przez wodę z:

  • Nagły wypływ wody
  • Burza
  • Przypadkowe przepełnienie kanalizacji i cofnięcie
  • Powódź

Jednym z podstawowych wymogów ubiegania się o stypendium ubezpieczeniowe jest to, że szkoda powinna być przypadkowa. Uszkodzenia podłogi spowodowane nagłym pęknięciem rury należy uznać za dopuszczalne, natomiast stopniowe uszkodzenia, takie jak rozwój pleśni i grzybów, które pojawiają się z czasem, nie zostaną uwzględnione.

Jednak nadal lepiej byłoby skonsultować się z zaufanym prawnikiem, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze ubezpieczenie odpowiadające Twoim konkretnym obawom. Mogą również pomóc w zrozumieniu dodatkowych szkód wynikających z incydentu, takich jak dotknięte pobliskie ściany. Możesz otrzymać zwrot kosztów naprawy, o ile uwzględnisz go w raporcie.

W jaki sposób ochrona ubezpieczeniowa pomaga w przypadku zalania

Zanim zaczniesz ubiegać się o odszkodowanie ubezpieczeniowe, musisz najpierw zrozumieć ten proces.

1. Rób zdjęcia

Jako dowód posłuży zrobienie zdjęć problemu i wynikających z niego uszkodzeń z pobliskich konstrukcji. Należy go uwzględnić, aby umożliwić firmie ubezpieczeniowej zmierzenie kosztu odszkodowania, na które zasługujesz.

2. Umowa o zasięgu

Możesz zdecydować się na naprawę podłogi, jeśli wiesz, co zrobić z uszkodzonymi przez wodę podłogami z twardego drewna, ale najlepiej byłoby zadzwonić po profesjonalną pomoc w sprawie konkretnego mocowania.

Gdy firma ubezpieczeniowa uzgodni koszt odszkodowania, najpierw zatrudni hydraulika lub usługę wykrywania nieszczelności, aby znaleźć przecieki. Najprawdopodobniej obejmą naprawę podłogi znajdującej się tylko na obszarze dotkniętym problemem, a nie na całej konstrukcji domu.

Obejmują one również suszenie i inne szczegółowe informacje zawarte w Twojej polisie. Mogą również skierować Cię do firmy zajmującej się naprawą szkód po zalaniu, aby w pełni kontrolować i zakończyć proces suszenia, wymiany i naprawy.

Możesz również spróbować wynająć profesjonalną podłogę, która pomoże dokładnie naprawić zniszczoną przez wodę podłogę z twardego drewna. Następnie możesz negocjować z wykonawcą na podstawie oszacowania szkody otrzymanej od firmy ubezpieczeniowej.

Jak dużego zasięgu możesz się spodziewać

Wysokość roszczenia z tytułu ubezpieczenia różni się w zależności od sytuacji i polityki firmy ubezpieczeniowej. O ile możesz, upewnij się, że negocjujesz znaczne koszty, ponieważ zależy im na obniżeniu kosztów. Przeprowadź badania i udokumentuj czynniki niezbędne do roszczenia, aby upewnić się, że nie zostaniesz wykorzystany.

Najlepiej zatrudnić wykonawcę niezwiązanego z ubezpieczycielem, aby uzyskać lepszą obsługę. Zrozumienie procesu i Twojej polityki pomoże Ci uzyskać świetną ofertę i pełną obsługę.

Sporządzanie raportu o uszkodzeniach spowodowanych przez wodę dla podłóg drewnianych

Aby ubiegać się o roszczenie ubezpieczeniowe, należy uwzględnić następujące elementy, pisząc i zajmując się sytuacją zalania podłóg drewnianych:

1. Zidentyfikuj podłogę

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć w raporcie, są specyfikacje danej podłogi. Niezbędne jest określenie wykończenia, kroju, profilu, gatunku i nie tylko, ponieważ może to wpłynąć na koszt naprawy przyznany przez ubezpieczyciela. Oprócz tego należy również wspomnieć o sposobie montażu podłogi z twardego drewna, aby zająć się potrzebną naprawą.

2. Określ docelową zawartość wilgoci

Kolejną rzeczą, którą należy uwzględnić w raporcie, jest docelowa zawartość wilgoci w drewnie liściastym. Jest to związane ze względną wilgotnością obszaru geograficznego, temperaturą i obiektem. Możesz zapoznać się z tabelą EMC dla drewna, aby określić, co umieścić w roszczeniu.

3. Podaj docelową godzinę rozpoczęcia naprawy

Przyznanie roszczeń ubezpieczeniowych nie odbywa się od razu. Twoi dostawcy najpierw określą, czy powinieneś otrzymać lub odrzucić.

Proces może również potrwać miesiące, więc musisz uwzględnić miesiąc docelowy, aby rozpocząć naprawę. Należy również wziąć pod uwagę czas na znalezienie zaufanych wykonawców oraz proces oceny.

4. Ocenia zdolność HVAC do utrzymania sytuacji

Jeśli masz w domu system HVAC, musisz określić jego zdolność do utrzymania środowiska. Może pomóc w zapobieganiu dalszemu pogorszeniu się uszkodzeń.

5. Wykonaj test wilgotności

Aby wykonać test wody, wykonaj następujące kroki:

  • Użyj mierników dielektrycznych, aby zeskanować powierzchnię podłogi. Spowoduje to mapowanie uszkodzeń spowodowanych przez wodę i wyświetlenie obszarów o dużej wilgotności. Aby zobaczyć różnicę, możesz sprawdzić nienaruszoną podłogę i porównać ją z uszkodzonym drewnem.
  • Użyj sond młotkowych i kołków izolacyjnych do pomiaru odczytów na wielu głębokościach podłogi i podłoża.

Naprawa

W trakcie rozpatrywania roszczenia możesz podjąć działania naprawcze, aby ponieść szkodę. Oto rzeczy, które możesz zrobić:

  • Otwórz okna i drzwi, aby uruchomić naturalne suszenie za pomocą przepływu powietrza
  • Korzystanie z osuszaczy
  • Ekstrakcja próżniowa

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak sporządzić raport o uszkodzeniu podłóg przez wodę, możesz być pewien, że rozwiążą one Twoje problemy związane z wodą w mgnieniu oka. Zmniejsza to obciążenie kosztami naprawy, a także gwarantuje, że możesz przywrócić urok swojej podłodze.