Jak łatwo napisać raport o pleśni: Podstawowy przewodnik z 6 pytaniami

Nauka pisania raportu o pleśni jest bardziej korzystna dla profesjonalistów niż dla przeciętnej osoby, ale wiedza, czego szukać, może pomóc laikowi zrozumieć, co jest napisane. Aby napisać dobry raport dotyczący pleśni, należy wyjaśnić czytelnikowi lub użytkownikowi, czy istnieje infestacja pleśnią, jak bardzo jest zła, gdzie się znajduje i co zrobić, aby się jej pozbyć.

Niejednoznaczny raport wypełniony żargonem może nie być pomocny dla klientów i laików. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o pisaniu dobrego, zrozumiałego raportu o pleśni.

Jak łatwo napisać raport o pleśni: Podstawowy przewodnik z 6 pytaniami

Co uwzględnić w raporcie o pleśni

Specjalista ds. kontroli pleśni zwykle sporządza raport po naprawie lub jeśli klient podejrzewa wzrost pleśni w jego pobliżu. Mając to na uwadze, raport pleśni powinien być zrozumiały i użyteczny dla klienta, ponieważ kolejne niezbędne kroki mogą zależeć od ustaleń.

Dobry raport dotyczący pleśni powinien jasno określać ustalenia inspektora i co to oznacza dla klienta. Zebrane dane i pomiary mogą być uwzględnione, ale same liczby okażą się bezużyteczne dla wnioskodawcy.

Pisząc raport pleśni należy odpowiedzieć na pytania takie jak:

  • Czy w budynku występuje pleśń, alergeny, lotne związki organiczne lub inny podobny problem środowiskowy?
  • Jeśli problem istnieje, gdzie się znajduje i jak poważny jest?
  • Czy testy laboratoryjne wykazują tylko powierzchowne, kosmetyczne problemy, czy są jakieś istotne problemy zdrowotne?
  • Jaki jest Twój sugerowany sposób usunięcia pleśni? Ile czyszczenia, rozbiórki lub naprawy jest konieczne?
  • Co należy zmienić lub naprawić, aby zapobiec ponownemu występowaniu pleśni?
  • Czy proces czyszczenia lub naprawy jest kompletny, prawidłowy i udany?

Kiedy potrzebujesz kontroli formy?

Inspekcja pleśni jest niezbędna, gdy podejrzewasz wzrost pleśni w domu lub jeśli niedawno pleśń została oczyszczona. Inspekcje pleśni i raporty będą przydatne w pewnych sytuacjach, ponieważ mogą pomóc w podjęciu decyzji, jakie kroki należy podjąć.

Na przykład, będziesz potrzebować inspekcji pleśni, jeśli doświadczasz objawów alergii nieoczekiwanie za każdym razem, gdy wchodzisz do określonego obszaru. Objawy te obejmują katar, kichanie, swędzenie, nudności i inne podobne reakcje.

Najlepiej byłoby przeprowadzić inspekcję pleśni tylko wtedy, gdy nie widać wzrostu pleśni. Jeśli widzisz kolonie pleśni, nie potrzebujesz żadnej inspekcji ani testów. W przypadku dużych inwazji najlepiej byłoby zadzwonić do firmy zajmującej się naprawami, aby natychmiast wyczyścić kolonię.

Są chwile, kiedy można ustalić istnienie inwazji pleśni, nawet nie widząc ich bezpośrednio. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tym artykułem, jak wygląda forma podkładowa.

Będziesz także potrzebować kontroli pleśni, jeśli niedawno zatrudniłeś firmę zajmującą się naprawą pleśni, aby zająć się wszelkimi problemami z grzybami. Inspekcja pleśni byłaby pomocna w celu sprawdzenia, czy remediacja zakończyła się powodzeniem i czy w powietrzu lub na wcześniej porażonym obszarze nie ma zarodników ani śladów pleśni.

Dlaczego musisz weryfikować istnienie pleśni?

Pleśń to grzyb, który uwalnia zarodniki do podróży. W niewielkich ilościach zarodniki te są nieszkodliwe. Jednak w dużych ilościach mogą powodować niekorzystne skutki zdrowotne.

Narażenie na pleśń może powodować objawy alergii u zdrowych ludzi, ale może powodować więcej problemów u osób z dolegliwościami układu oddechowego. Zarodniki pleśni mogą również powodować infekcje u osób z osłabionym układem odpornościowym.

Mając to na uwadze, weryfikacja istnienia pleśni jest konieczna, aby grzyb nie powodował więcej szkód niż powinien. Kontrola jest jeszcze bardziej krytyczna po naprawie, aby upewnić się, że problem z pleśnią został rozwiązany i nie wróci.

Ile kosztuje kontrola pleśni?

Sprawdzenie formy może być kosztowne. Cena zależy od wielkości nieruchomości, zakresu kontroli i badań, regionu i innych czynników.

Najtańsze inspekcje form mogą wynosić od 300 do 400 USD. Jeśli Twój dom ma więcej niż 4000 stóp kwadratowych, możesz spodziewać się zapłaty od 700 do 900 USD.

Najlepiej by było pamiętać, że te ceny obejmują jedynie inspekcję. Dlatego możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli pominiesz niepotrzebne testy.

Co należy zrobić, jeśli w raporcie pojawił się problem z pleśnią

Jeśli jesteś najemcą, powinieneś zgłosić właścicielowi lokalu obecność pleśni. W przeciwnym razie możesz przystąpić do usuwania grzybów, zanim sytuacja się pogorszy.

Jeśli chodzi o usuwanie pleśni, możesz zadzwonić do specjalisty od usuwania pleśni lub samemu posprzątać. Aby pomóc Ci zacząć, zapoznaj się z tym pomocnym artykułem o tym, jak pozbyć się pleśni ze ścian z bloczków betonowych.

Wniosek

Wiedza o tym, jak napisać raport dotyczący formy jest ważna, ponieważ może pomóc w jasnym przedstawieniu wyników kontroli i testów oraz pomóc klientowi zrozumieć, co należy zrobić. Użytkownik końcowy raportu musi wiedzieć, czy problem z pleśnią istnieje, gdzie się on znajduje i jak poważny jest, aby mógł wymyślić plan, jak sobie z nim poradzić.