Jak korzystać z suszarki do włosów z okrągłym pędzlem? 5 prostych kroków!

Nie wszyscy wiedzą, jak korzystać z suszarki z okrągłą szczotką, dlatego postanowiliśmy wymyślić ten post. W pięciu prostych krokach możesz; te rzeczy poznasz, czytając dalej w tym artykule.

Wielu z nich walczy o opanowanie wybuchu tylko w zaciszu swoich domów. Obejmuje to obolałe ramiona, splątane pasma, a nawet przeklinanie.

Jak korzystać z suszarki do włosów z okrągłym pędzlem? 5 prostych kroków!

Z tego powodu obserwowaliśmy ekspertów od włosów i pytaliśmy ich o triki i wskazówki dotyczące używania suszarki z okrągłą szczotką. Jeśli chcesz również dowiedzieć się, czego się od nich nauczyliśmy, lepiej rób dokładne notatki. Czytaj dalej, a będziesz wiedział, jak to zrobić jak ekspert.

Kroki korzystania z suszarki do włosów z okrągłym pędzlem

Zanim zaczniemy, musisz pamiętać, że używanie okrągłej szczotki na mokrych włosach oczywiście prowadziłoby do słabych rezultatów. Może dlatego nienawidziłeś tego urządzenia. Musisz mieć świadomość, że marnujesz wysiłek i czas, susząc włosy, gdy nie są jeszcze suche w 80 lub 90 procentach. Jeśli zaczniesz suszyć, gdy włosy nie są jeszcze w większości suche, stylizacja zajmie o wiele dłużej do końca. Oznacza to również wiele frustracji i zmęczonych ramion podczas całego procesu. Oto kroki, jak korzystać z suszarki do włosów z okrągłą szczotką:

Krok 1. Wybór okrągłej szczotki

Pędzle okrągłe nie są tworzone tak samo, co nie daje podobnych rezultatów. Rozmiar, gęstość włosia i materiał to czynniki, które znacząco wpływają na uzyskiwane rezultaty. Te okrągłe pędzle wykonane z wentylowanego metalu są idealne do podtrzymywania ciepła podczas stylizacji.

Z drugiej strony okrągła szczotka z włosia dzika jest zazwyczaj gęsta i mocniejsza, co zwiększa napięcie podczas ciągnięcia włosów. Skutkuje to również większym uniesieniem i objętością, gdy skończysz. Okrągłe pędzle mają stosunkowo taką samą średnicę jak lokówki — im mniejsza średnica pędzla, tym mniejszy skręt. Jeśli nie jesteś zawodowcem, nie powinieneś zadzierać ze zbyt małym okrągłym pędzlem. W przeciwnym razie ryzykujesz wplątanie się włosów we włosie. W każdym razie możesz sprawdzić ten najlepszy przewodnik po recenzjach szczotek do włosów.

Krok 2. Podziel włosy

Jeśli chcesz zrobić to szybko, musisz poświęcić trochę czasu na wysuszenie włosów. Zawinięcie zbyt dużej części wokół pędzla nie przyspieszy tego procesu. W końcu wrócisz i powtórzysz je.

Zaleca się dzielenie włosów na mniejsze sekcje, aby suche włosy były równomierne. Przyspieszy to również stylizację, ponieważ będziesz mogła przechodzić do kolejnych. Aby podzielić włosy, zacznij od podzielenia ich na cztery części. Następnie zacznij pracować tylko od jednego segmentu i przytnij pozostałe, aby nie przeszkadzały. Dla każdej sekcji musisz ją dalej podzielić na mniejsze porcje. Tym razem podsekcje powinny być łatwe do opanowania.

Krok 3. Zmiana kątów

Masz pewność, że stylistka cały czas się porusza, gdy rozwiewa włosy. Ten ruch ma znaczenie. Cóż, nie powinieneś wysadzać tylko jednego miejsca na włosach i oczekiwać, że później będzie wyglądać idealnie. Pomogłoby, gdybyś często zmieniał kąt. Dla początkujących jest to zalecana technika. Rozpocznij okrągłą szczoteczkę od nasady aż po końce włosów u nasady głowy. Jeśli to opanowałeś, możesz już zmienić sposób ustawienia okrągłej szczotki, szczególnie na końcach włosów.

Zamiast trzymać suszarkę poziomo po zakończeniu podnoszenia odrostu, spróbuj pionowo odwrócić suche włosy za pomocą okrągłej szczotki. Obracaj lub skręcaj nadgarstek podczas ruchu, aby fala wyglądała na bardziej miękką i naturalną. Bez względu na sposób poruszania szczoteczką pamiętaj, aby dysza była skierowana w dół i równolegle przez cały czas, aby ciepło było rozpraszane po całym ciele. sekcje włosów są równe i nie spulchniają naskórka.

Krok 4. Przełączanie ustawień ogrzewania

Inną rzeczą, którą musisz konsekwentnie zmieniać przez cały proces, są ustawienia ciepła suszarki do włosów. Wysokie powietrze i wysoka temperatura wydają się być najlepszą opcją, ale połączenie tych dwóch może spowodować splątanie i kędzierzawy bałagan – nie, chyba że jesteś profesjonalistą. W pobliżu linii włosów musisz zmniejszyć ustawienia tylko do średnich . Lub, jeśli twoje włosy są kręcone, przekręć je na niską temperaturę. Polegaj na tym, jak tworzysz napięcie za pomocą pędzla, wygładzając włosy. W przeciwnym razie możesz przesuszyć włosy. To z kolei może utrudnić ci pracę nad warkoczami.

Krok 5. Podmuch chłodnego powietrza

Po ukończeniu jednej sekcji zmniejsz ustawienie grzania, aby nadmuch chłodnego powietrza. Pomaga to utrzymać kształt, zapobiegać puszeniu i uszczelniać naskórek. To właśnie gorące powietrze formuje powietrze, a chłodne to to, co nadaje kształt. Ale niektórzy uważają ten krok za zbędny, dlatego go pomijają. Jeśli zrobisz to samo, przekonasz się, że wyniki nie potrwają tak długo.

To okładka!

Masz to, ludzie! Oto proste kroki, które należy podjąć, aby korzystać z suszarki do włosów z okrągłą szczotką. Podążaj za nimi i ciesz się pięknymi, efektownymi włosami.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak korzystać z suszarki do włosów i jak kręcić włosy za pomocą szczotki do suszarki.