Jak korzystać z suszarki do włosów z okrągłą szczotką? 4 proste kroki!

Czy chcesz wiedzieć, jak korzystać z suszarki z okrągłą szczotką, ponieważ zastanawiasz się nad zastąpieniem tradycyjnej suszarki? Jesteś we właściwym miejscu, ponieważ podpowiemy Ci właściwą metodę użycia okrągłego pędzla do różnych celów.

Możesz użyć okrągłej szczotki do podkręcenia, wyprostowania i stylizacji włosów. I jak moglibyśmy zapomnieć o objętości, jaką okrągła szczotka nadaje naszym włosom?

Wszyscy mamy dość trzymania suszarki w jednej ręce i prostownicy w drugiej. jest to nawet bardziej wyczerpujące niż trzymanie hantle podczas treningu na siłowni. Myślę, że dziewczyny nie mogły się bardziej zgodzić. W tym momencie suszarka do włosów z okrągłą szczotką pojawia się jako wybawca. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Rodzaje okrągłych pędzli

Szczotki okrągłe występują w różnych rodzajach w zależności od materiału szczotki i bębna obrotowego lub nieobrotowego. Istnieją trzy znaczące pędzle na bazie chromu, ceramiki i turmalinu.

  • Poczynając od chromu, wydajność pracy szczotek zbudowanych z chromu jest najniższa spośród nich wszystkich. Płacisz niższe ceny za te pędzle, a tym samym otrzymujesz przedmiot niskiej jakości, który plącze się we włosach ze względu na jego szorstką powierzchnię.
  • Gdy mówimy o pędzlach ceramicznych, ich jakość jest lepsza niż chromowanych. To doskonały wybór, ponieważ jest nie tylko miły i delikatny dla włosów, ale także dla kieszeni. Pędzle ceramiczne są bardzo korzystne i skuteczne w nadawaniu Tobie i Twoim włosom magicznego wyglądu.
  • Z drugiej strony suszarki do włosów z okrągłymi szczotkami turmalinowymi są najwyższej jakości, pozostawiając chrom i ceramikę. Oczywiście, aby kupić ten pędzel, trzeba wydać sporą sumę pieniędzy. Jest to najskuteczniejszy, jeśli masz wyjątkowo puszące się i matowe włosy.

Kroki korzystania z suszarki do włosów z okrągłym pędzlem

Suszarka do włosów z okrągłą szczotką, usuń wilgoć z włosów. Ale musisz mieć dokładne informacje o tym, jak używać suszarki do włosów z okrągłą szczotką, jeśli używasz jej po raz pierwszy.

Krok 1. Powietrze/wysuszyć ręcznikiem

Nie możesz ignorować znaczenia suszenia powietrzem, niezależnie od tego, czy używasz tradycyjnej suszarki do włosów, czy suszarki z okrągłą szczotką. Suszenie ręcznikiem również zasadniczo skraca czas suszenia. Bo kiedy spędzisz 4-5 minut na suszeniu włosów ręcznikiem, nie wymaga to ręki i nogi. Suszenie powietrzem lub ręcznikiem usuwa kapiącą wodę z włosów i przygotowuje je do zabiegu. Dowiedz się, jak suszyć włosy bez suszarki.

Krok 2. Rozczesać włosy

Jeśli twoje włosy są splątane lub skręcone ze sobą, świetnie sprawdzi się szczotkowanie ich grzebieniem o szerokich zębach. Spryskaj niewielką ilość suchej mgiełki od nasady aż po czubek. Służy jako nabłyszczacz do włosów. Pomogłoby, gdybyś spróbowała również zastosować terapię jedwabiem u nasady.

Krok 3. Sekcja w częściach

Sekcje odgrywają kluczową rolę podczas suszenia włosów. Możesz podzielić włosy na dwie lub cztery główne części. Weź sekcję i przypnij pozostałe na czubku głowy.

Krok 4. Wyszczotkuj włosy

Rozpocznij szczotkowanie włosów od góry do dołu za pomocą okrągłej szczotki. Zauważysz, że włosy wysychają po dwóch do trzech pociągnięć gorącej szczotki. I voila! Wystarczy cztery proste kroki. Oto jak korzystać z suszarki do włosów.

Jak zrobić loki za pomocą okrągłego pędzla?

Okrągła szczotka jest przeznaczona nie tylko do suszenia i prostowania włosów, ale służy również jako wygodna lokówka. Kiedy skończysz z szorstkim suszeniem i czesaniem włosów i będziesz w nastroju do pozbycia się kręconego wyglądu. Następnie chwyć okrągłą gorącą szczoteczkę i postępuj zgodnie z tym jednoetapowym przewodnikiem. Weź sekcję i nawiń włosy na okrągłą szczotkę. Przytrzymaj pędzel przez 5-10 sekund, a następnie odwiń, przekręcając go w kierunku przeciwnym do głowy. Chwycenie górnej części jedną ręką, a drugiej rączki szczoteczki, pomoże Ci szybko i sprawnie zakręcić włosy.

Jakie są niezbędne elementy okrągłej szczotki?

Powinieneś zwrócić uwagę na te rzeczy:

Uchwyt

Kiedy myślisz o okrągłych pędzlach, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, jest wygoda, ponieważ musisz używać jednej ręki i jednego narzędzia do suszenia i prostowania zamiast suszarki i prostownicy lub lokówek. Ale jaki jest cel okrągłej szczotki bez łatwego chwytu? Wybierz suszarkę z łatwym do trzymania uchwytem i pozwól sobie żyć pełnią życia.

Ustawienia kontroli temperatury

Twoja suszarka do włosów z okrągłą szczotką musi mieć możliwość regulacji temperatury. Możesz więc zmienić temperaturę z wysokiego na niski i z niskiego na średni. Ponieważ zabawa z ustawieniami temperatury ma duży wpływ na proces suszenia i stylizacji. Oprócz tego różne rodzaje włosów mogą wykazywać różną ilość kontaktu cieplnego. Na przykład wysoka temperatura będzie najbardziej odpowiednia, jeśli masz szorstkie i gęste włosy. A jeśli masz do czynienia z wypadaniem włosów, oznacza to, że niskie ustawienia temperatury chronią włosy przed dodatkowymi uszkodzeniami.

To okładka!

Jeśli starasz się skutecznie zarządzać swoją rutyną włosów, ten krótki przewodnik na temat korzystania z suszarki z okrągłą szczotką sprawi, że poczujesz się lepiej i szczęśliwiej. Poprzednie nawyki, które stosowałeś, aby wysuszyć włosy suszarką, mogą nie przynosić dobrych rezultatów dla twoich włosów. Możesz również sprawdzić ten najlepszy przewodnik po recenzjach pędzli do suszarek do włosów!