Jak korzystać z pieca na propan? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak korzystać z pieca na propan? Nigdy więcej zdziwienia! Ponieważ trafiłeś we właściwe miejsce, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Aby skorzystać z kuchenki na propan, znajdź równe, chronione przed wiatrem miejsce do gotowania.

Następnie podłącz zbiornik z propanem i rozsuń uchwyty pieca, aby zakończyć montaż. Możesz teraz sprawdzić, czy nie ma wycieków, polewając obszar wodą z mydłem i szukając bąbelków. Na koniec wyczyść piec, włącz go i zapal doskonałą długą zapałkę. Gotowanie domowego jedzenia zapewnia lepsze zrozumienie smaku.

Jak korzystać z pieca na propan? 5 prostych kroków!

Możesz po prostu ugotować kilka warzyw na otwartym ogniu, ale będziesz potrzebować pieca, jeśli chcesz być bardziej ekspertem. Z tego artykułu dowiesz się, jak obsługiwać kuchenkę gazową na propan w kilku etapach. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki korzystania z pieca na propan

Poniżej omówiliśmy krok po kroku szczegółowy przewodnik, jak korzystać z pieca na propan. Więc chodźmy dalej!

Krok 1. Znajdź odpowiednie miejsce

Masz w domu kuchnię, w której Twój piec zmieści się w jednej z szafek, więc wybór idealnej pozycji nie powinien być trudny. Jednak szukając odpowiedniego miejsca do gotowania na świeżym powietrzu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ponieważ wietrzne warunki mogą stanowić duże wyzwanie dla gotowania na świeżym powietrzu, szukaj miejsca osłoniętego od wiatru.

Liście i łodygi, liście i inne odpady należy usunąć z podłogi, która musi być równa i jednolita. Kiedy w końcu zaczniesz gotować, będziesz mniej podatny na rozpalenie ognia. Palniki propanowe zwykle nie są przeznaczone do gotowania we wnętrzach, więc najlepiej nie robić tego podczas pikniku. Wytwarzają nadmierną ilość tlenku węgla i ciepła, aw wysokich stężeniach są śmiertelne.

Krok 2. Ułóż piec ze zbiornikiem propanu

Podłączenie zbiornika paliwa propanowego do pieca jest częścią procesu montażu. Wyjmij wszystko z opakowania po wybraniu odpowiedniego miejsca, aby zobaczyć wszystkie komponenty. Podręcznik użytkownika opisujący sposób podłączenia zbiornika z propanem do pieca będzie dołączony do pieca, w zależności od jego typu. Aby piec był gotowy do pracy, należy dwukrotnie sprawdzić, czy jest na swoim miejscu i uważnie przeczytać instrukcje zawarte w instrukcji.

W niektórych typach piec znajduje się bezpośrednio nad zbiornikiem propanu; wszystko, co należy zrobić, to zamocować zbiornik paliwa na jego wsporniku, aby był pionowy i stabilny przed obróceniem i zamocowaniem pieca w odpowiedniej pozycji. Postępowanie zgodnie z instrukcjami, jaki rodzaj palnika masz, zagwarantuje, że jest on prawidłowo zainstalowany. Podczas podłączania palnika i przewodu gazowego należy uważać, aby ich nie przekręcić.

Krok 3. Rozpal ogień

Czas rozpalić piec teraz, gdy jest podłączony do zbiornika paliwa. Ale najpierw rozsuń nogi otaczające piec, aby mogły być równomiernie rozdzielone. Zapewni Ci również odpowiednią twardą powierzchnię do umieszczenia patelni podczas podgrzewania. Niektóre typy zawierają regulowane zawory do rozpalania pieca.

Za każdym razem, gdy usłyszysz „syk”, wiesz, że gaz propan się ulatnia. Aby wypalić paliwo i wywołać ogień w obszarze zlewni, wybierz zapalniczkę lub długą zapałkę. Niektóre typy mają pompę zastrzykową, którą należy wielokrotnie naciskać, zanim ciekły propan zostanie przekształcony w gaz. Możesz uniknąć poparzenia, używając przedłużonej zapalniczki do rozpalania pieca.

Krok 4. Utrzymuj temperaturę

Chciałbyś sprawdzić, czy teraz ogień dostarcza dokładnie taką ilość gorącego powietrza, jaka jest potrzebna do prawidłowego przygotowania potraw. Ilość wyrzucanego gazu kontrolowana jest za pomocą regulatora paliwa, który zwiększa lub zmniejsza intensywność płomienia. Regulator zazwyczaj wygląda jak spinacz do papieru lub małe pokrętło, które można ustawić na „LOW” lub „HIGH”, aby zmienić temperaturę płomienia.

Jeśli nie znajdziesz miejsca do gotowania chronionego przed wiatrem, rozwiązaniem może być prześcieradło chroniące przed wiatrem. To tylko blacha aluminiowa, którą owijasz wokół kuchenki gazowej, aby chronić wiatr przed zakłóceniem płomienia. To musi sprawić, że gotowanie będzie dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem. Możesz również zainteresować się różnicą między piecem gazowym lub propanowym Livestrong.

Krok 5. Ciesz się gotowaniem

Gotowanie kolacji to ostatni i najbardziej emocjonujący etap. Po prostu połóż patelnię na uchwytach pieca i ustaw ogień dookoła. Pozwól elementom pieca ostygnąć przed ich demontażem i pakowaniem po zakończeniu gotowania.

Wraz z kuchenką na propan możesz zabrać ze sobą pełen zestaw wyposażenia standardowego. Możliwe, że zmieścisz patelnię o szerokości do 10 cali, w zależności od rozmieszczenia pieca i wielkości twojego pieca. Przy zakupie kuchenki gazowej można również dokupić przednią szybę, aby nie martwić się wiatrem podczas grillowania.

To okładka!

Mam nadzieję, że ten post pomógł ci nauczyć się korzystać z pieca propanowego i krytycznie je zrozumieć. Piec na propan jest łatwy do złożenia, ale konieczne jest dokładne przestrzeganie instrukcji, aby zminimalizować wycieki. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak zrobić kuchenkę obozową i jak naprawić palniki kuchenki.