Jak korzystać z kapsuł pływowych w podkładkach ładowanych od przodu? Niesamowite wskazówki, które musisz znać!

Jak używać kapsuł pływowych w pralce ładowanej od przodu? Odpowiedź na to pytanie została szczegółowo omówiona w tym artykule. Czy jesteś zmęczony manipulowaniem dużymi plastikowymi opakowaniami detergentów w płynie lub proszku? Czy chcesz coś małego i łatwego w obsłudze? Strąki pływowe to dla Ciebie najlepsza opcja. Poznasz zalety strąków pływowych i dowiesz się, jak są lepsze niż płynny detergent.

Strąki pływowe są małych rozmiarów. Posiadają w opakowaniu detergent rozpuszczalny w wodzie. Strąki pływowe zawierają również odplamiacz i są jaśniejsze w małym opakowaniu.

Jak korzystać z kapsuł pływowych w podkładkach ładowanych od przodu? Niesamowite wskazówki

Jest bardzo skuteczny na ubraniach i działa wydajnie. Ludzie zwykle myślą, że wypełnienie kapsuł pływowych jest plastikowe, ale kapsuły pływowe są zapakowane w warstwę polialkoholu winylowego. Ta warstwa przypomina plastik; jednak szybko rozpuszcza się w wodzie. Kapsuły pływowe są praktyczne i łatwe w użyciu. Ludzie zwykle wolą kapsuły przypływowe od zwykłego detergentu w płynie z dużym opakowaniem. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Instalacja kapsuł pływowych

Montaż kapsuł pływowych w pralce jest łatwy. Musisz perfekcyjnie wykonać kilka kroków.

 • Dokładnie osusz ręce. Opakowanie strąków pływowych jest rozpuszczalne w wodzie, więc zacznie się rozpuszczać, jeśli nie wysuszysz odpowiednio rąk. W rezultacie Twoje ręce staną się śliskie.
 • W przypadku pralki ładowanej od przodu dostępny jest dozownik detergentu, w którym można umieścić detergent. Ale jeśli używasz kapsuł pływowych, które są już małe, unikaj używania dozownika.
 • Dodaj kapsuły pływowe bezpośrednio do bębna pralki.
 • Po idealnym rozpuszczeniu strąków umieść ubrania w bębnie.
 • Wykonaj wszystkie instrukcje podane na opakowaniu.
 • Po umyciu ponownie otwórz torbę i pozostaw do wyschnięcia.

Wskazówki dotyczące korzystania z kapsuł pływowych w pralce ładowanej od przodu

Jak więc używać kapsuł pływowych w pralce ładowanej od przodu? Oto kilka wskazówek dotyczących używania kapsuł pływowych w pralce ładowanej od przodu.

 • Strąki są idealne do maszyn, które zużywają mniej wody.
 • Umieść kapsuły pływowe przed ubraniami w bębnie pralki. Jeśli włożysz je po umieszczeniu ubrań w pralce, strąki nie rozpuszczą się prawidłowo, a na ubraniach pojawią się plamy z detergentów.
 • Zazwyczaj strąki szybko rozpuszczają się w wodzie w każdej temperaturze, ale spróbuj ciepłej wody, jeśli nie zauważysz ich rozpuszczania.
 • Strąki pływowe nie rozpuszczą się prawidłowo w przeładowanej pralce. Zawsze określaj rozmiar bębna przed założeniem ubrania, aby uniknąć przeciążenia.
 • Nie używaj zbyt wielu strąków, ponieważ wpłynie to na jakość twoich ubrań.
 • Strąki przypływowe wyglądają jak cukierki. Staraj się trzymać je z dala od dzieci i zwierząt, aby uniknąć problemów.

Porównanie detergentów w kapsułkach, w proszku i w płynie

Czy mylisz się między saszetkami, proszkiem i płynem do prania, a który z nich jest najlepszy? Wszystkie mają swoje plusy i minusy, całkowicie w zależności od sytuacji. Oto szczegółowe porównanie, które pomoże Ci wybrać jeden z nich.

Detergent w płynie

Płynny detergent dobrze miesza się z wodą w każdej temperaturze. Lepiej usuwa plamy i najlepiej nadaje się do cykli prania. Wnika głęboko w ubrania, usuwając silne plamy. Jedną z jego wad jest to, że jest zwykle używany częściej niż to konieczne, pozostawiając tłuste osady w pralce i wężach, co wpływa na jakość pralki. Tłumi również działanie innych środków czyszczących.

Proszek

Detergent w proszku jest tani i usuwa plamy również z nieoczyszczonej części. Poprawia również jakość i działanie innych środków czyszczących. Ale choć jest łatwy w użyciu, ma też wady. Detergenty w proszku potrzebują dużo czasu, aby prawidłowo rozpuścić się w wodzie. Po praniu nierozpuszczony proszek, który pozostaje na ubraniach, pozostawia kilka plam.

Pojemniki na pranie

W dniu prania najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać, jest wybór strąków pływowych do pralki. Są małe, łatwe do przechowywania i minimalne. Posiadają określoną ilość wewnątrz opakowania, co pozwala uniknąć przedawkowania detergentu w pralce. Detergent jest umieszczony wewnątrz warstwy alkoholu poliwinylowego, która jest rozpuszczalna w wodzie. Oznacza to, że strąki są przyjazne dla środowiska. Oszczędzają zużycie dodatkowej wody i energii. Strąki mają również kilka wad; są dość drogie. Nie można używać saszetek do małych wsadów do prania, ponieważ są one przeznaczone do określonego ograniczenia odzieży. Strąki pływowe nie wnikają głęboko w plamy i są bardzo niebezpieczne dla dzieci. Dowiedz się, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

To okładka!

Więc wiesz, jak używać kapsuł pływowych w pralce ładowanej od przodu. Czujniki pływowe są bardzo łatwe w użyciu, ale nie można ich używać w każdej pralce. Działa dobrze w wysoce wydajnych myjkach ładowanych od góry lub od przodu. Pralki, które oferują zmiękczanie tkaniny i automatyczne uwalnianie detergentu, nie pasują do kapsuł pływowych. W przypadku pralki ładowanej od przodu, kapsułki są bardzo pomocne. Oszczędza czas, energię i przestrzeń. Nie musisz nosić dużych opakowań detergentów do prania. Upewnij się, że używasz kapsuł pływowych zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dostępnymi na pudełku i miłego dnia na pranie! Pomocne może być przeczytanie o tym, jak używać Oxiclean w pralce ładowanej od przodu i jak używać pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu.