Jak gruby powinien być materac lateksowy: 4 czynniki

Możesz poznać grubość materaca lateksowego na podstawie czterech czynników. Niestety nie można podać konkretnej liczby ze względu na zmienne wpływające na idealną grubość materaca lateksowego. Wybór od 6 do 13 cali, typowy zakres grubości lateksu, może być również przytłaczający.

Oprócz przeczytania tego przewodnika po grubościach materacy lateksowych przeprowadziliśmy osobną dyskusję, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak gruby powinien być materac. Dlatego prosimy o rzucenie okiem, aby zapoznać się z innymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze grubości materaca.

Jak gruby powinien być materac lateksowy: 4 czynniki

Jak gruby musi być mój materac lateksowy?

Pozycja do spania

Na rynku dostępne są różne łóżka lateksowe, więc określenie konkretnego modelu idealnego dla Twojej sylwetki i pozycji do spania powinno być łatwe. Na przykład materac lateksowy powinien mieć od 6 do 9 cali, jeśli śpisz na plecach, podczas gdy osoby śpiące na boku potrzebują czegoś grubszego, około 10 do 13 cali. Tymczasem osoby śpiące na brzuchu potrzebują czegoś cieńszego w wieku 6 cali lub niższym.

Osoby śpiące na plecach muszą korzystać z łóżka lateksowego o średniej grubości, aby zapewnić, że ich dolna część pleców nie będzie miała znacznej szczeliny w materacu. Z drugiej strony osoby śpiące na boku potrzebują grubszego łóżka lateksowego, aby amortyzować i zmniejszać nacisk na ramiona i biodra. I wreszcie, cienki materac lateksowy jest niezbędny dla osób śpiących na brzuchu, aby zapobiec dalszemu odchylaniu się od kręgosłupa w tej pozycji.

Waga śpiwora

Materace lateksowe to prawdopodobnie najtrwalsze łóżka piankowe, ale przy wyborze grubości łóżka lateksowego nadal należy wziąć pod uwagę masę ciała. Co więcej, osoby korzystające z materaca lateksowego muszą połączyć swoje ciężary, aby wiedzieć, czy łóżko odpowiednio podtrzymuje wynik. Na przykład lżejsze osoby o wadze około 130 funtów mogą używać 6-calowego materaca lateksowego, podczas gdy osoby o wadze około 225 funtów są lepsze z grubszym 9-calowym materacem lateksowym.

Jeśli ważysz więcej niż 225 funtów lub co najmniej 275 funtów, dzięki 10-calowemu łóżku lateksowemu otrzymasz odpowiednie wsparcie, aby zapobiec zatonięciu. A dla osób sypiających ważących 275 funtów lub więcej, Twoim wyborem powinien być materac lateksowy o grubości 12 cali lub grubszy. Znaleźliśmy materac lateksowy najlepszy dla osób otyłych, który również możesz sprawdzić.

Problemy zdrowotne

Gruby materac lateksowy w wieku od 9 do 13 lat może przynieść korzyści osobom śpiącym z bolesnymi schorzeniami, takimi jak ból pleców i ból mięśni, ze względu na dodatkową amortyzację. Uważaj jednak na bardzo grube i miękkie łóżko, ponieważ może to zniechęcić kręgosłup do neutralnej pozycji. Znalezienie na rynku materaca lateksowego o strukturze, która zapewnia idealną miękkość, zmniejszającą ucisk, powinno być łatwe, ale rdzeń jest nadal wystarczająco twardy, aby utrzymać ciało prosto.

Sprawdziliśmy cztery najlepsze materace lateksowe, jeśli nie znasz zaufanych i największych marek materacy lateksowych. Niektóre marki oferują nawet modele, w których kupujący może wybrać odpowiednią grubość. A jeśli masz określone schorzenie, zawsze warto poprosić swojego lekarza o zalecany materac.

Preferencje osobiste

Ostatnią kwestią przy wyborze grubości materaca lateksowego są osobiste preferencje użytkownika dotyczące komfortu. Pamiętaj, że grubość nie jest skorelowana z twardością łóżka, ale możesz oczekiwać, że cieńsze łóżka lateksowe będą zbyt sztywne, zwłaszcza jeśli jesteś lekki. Z drugiej strony niektórzy ludzie również nienawidzą spania na grubym łóżku, ponieważ czują się połknięci.

Grubość materaca lateksowego wpłynie na wysokość łóżka. Więc jeśli masz problemy z wchodzeniem i wychodzeniem z łóżka, możesz chcieć cieńszego materaca lateksowego. I na koniec sprawdź ogólną strukturę materaca lateksowego, ponieważ jego całkowita grubość może zawierać również inne warstwy, które mogą być wykonane z lateksu lub nie.

Czy 6-calowy materac lateksowy jest wystarczająco gruby?

6-calowy materac lateksowy jest wystarczająco gruby, szczególnie dla niektórych osób śpiących na plecach i brzuchu, które nie potrzebują bardzo miękkiego łóżka. Możesz jednak uzyskać lepszy loft, jeśli dostaniesz materac lateksowy z co najmniej 6-calową warstwą podstawową. Oczywiście zawsze możesz również dodać nakładkę na materac, a dobrą wiadomością jest to, że niektóre marki oferują nakładki na materace lateksowe, jeśli chcesz zachować spójność z materiałami na swoim łóżku.

Czy 8-calowy materac lateksowy jest wystarczająco gruby?

8-calowy materac lateksowy jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą grubością materaca, jeśli okaże się, że 6-calowe łóżko jest za cienkie lub 9-calowe za wysokie. Osiem cali zapewnia wystarczającą wysokość, aby wygodnie wchodzić i wychodzić z łóżka, zapewniając odpowiednią grubość dla każdej warstwy materaca. Na przykład 3-calowa warstwa komfortowa i 5-calowa warstwa podstawowa do łóżka lateksowego powinny zapewniać wsparcie i wytrzymałość.

Co jest lepsze, 10 czy 12-calowy materac lateksowy?

Wybór między 10-calowym a 12-calowym materacem lateksowym będzie zależał od osoby śpiącej. Na przykład osoby, które muszą złagodzić stres stawów i ból mięśni, odniosą większe korzyści z 12-calowego materaca lateksowego, podczas gdy osoby śpiące na boku mogą skorzystać z 10-calowego łóżka lateksowego.

Wniosek

I to wszystko! Aby przypomnieć, jak gruby powinien być materac lateksowy, będzie to zależeć od pozycji spania, masy ciała śpiącego, stanu zdrowia i osobistych preferencji. 8-calowe łóżko lateksowe to dobry i bezpieczny wybór, ale zawsze można dostać coś grubszego i cieńszego.

Docelowo pamiętaj, że grubszy nie zawsze znaczy lepszy, ponieważ materiały i użytkowanie materaca będą miały większy wpływ na jego żywotność niż grubość.