Jak gotować MRE bez podgrzewacza? 6 prostych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak gotować MRE bez grzałki? Nie martw się, zacznij czytać ten artykuł. Możesz ugotować swój MRE w gorącej wodzie, umieścić go na słońcu i umieścić na dowolnej dzikiej rzeczy.

MRE są aromatyczne, pożywne i nie wymagają specjalnych przyborów kuchennych. Zostały one początkowo opracowane jako żywność polowa wojskowa. Każdy może je spożywać, ponieważ są one wstępnie ugotowane, ale zalecamy ich podgrzanie, jeśli masz wybór.

Jak gotować MRE bez podgrzewacza? 6 prostych wskazówek!

Bezpłomieniowy podgrzewacz jest wyposażony w wojskowe MRE, aby posiłki były gorące. Zaleca się zapoznanie się z opisem produktu, jeśli kupujesz cywilne MRE, ponieważ zwykle nie są dostarczane ocieplacze. Właśnie z tego powodu opakowanie słodkiej wody znajduje się w niektórych pudełkach na racje żywnościowe. Woda użyta do ugotowania MRE nie musi nadawać się do picia, ponieważ nie będzie dotykać posiłku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest MRE?

Posiłek gotowy do spożycia to skrót od MRE. Jest pakowany w retortowane opakowanie, zwykle plastikową torbę i jest wykonany z folii aluminiowej i warstw poliestru. Przez większość czasu zwykły posiłek znajduje się w torbie MRE; może zawierać chili lub gulasz mięsny. Posiłek jest przygotowywany z wyprzedzeniem, następnie umieszczany w woreczku i zamykany.

Następnie worek i znajdujące się w nim artykuły spożywcze są podgrzewane w celu ich sterylizacji. Posiłek utrzymuje się przez dłuższy czas, ponieważ torebka jest załączona. Jest to podobne do konserwowania metalu lub szkła, ponieważ żywność jest sterylizowana przez podgrzewanie w zamkniętym pojemniku, zapobiegając przedostawaniu się mikroorganizmów i psuciu się. Rozważ opakowanie retortowe jako podobne do zginalnego pojemnika.

Wskazówki dotyczące gotowania MRE bez podgrzewacza

Nie będziesz w stanie jeść schłodzonej fasoli MRE tylko dlatego, że nie ma grzejnika, za pomocą którego można ugotować i zjeść MRE. Biorąc pod uwagę możliwości, wydaje się, że istnieje wiele różnych metod przygotowania obiadu. Kilka wskazówek jest wymienionych poniżej; możesz ich używać, jeśli nie masz grzejnika, a szybko zrozumiesz, jak gotować MRE bez grzejnika.

#1. Przegotowaną wodą

Saszetka może być gotowana w domu, nawet na kuchence kempingowej, kuchence włóczęgi lub na otwartym ogniu. Po prostu zagotuj wystarczającą ilość wody w rondlu, a następnie wyjmij torbę MRE z pudełek transportowych i zanurz ją. W ciągu kilku chwil musisz podgrzać jedzenie. Dowiedz się więcej o gotowaniu MRE bez podgrzewacza!

#2. Rozładuj torbę i ugotuj posiłek na kuchence

Dzięki temu wystarczy włożyć MRE do garnka i ugotować na kuchence. Możesz to również zrobić z patelnią nadającą się do kuchenki mikrofalowej, oczywiście używając kuchenki mikrofalowej. Taki posiłek wymaga jedynie podgrzania przez cały czas. Można go również ugotować w kuchence mikrofalowej; jednak trzeba by było wlać trochę więcej wody, aby nie wyschła.

#3. Rozgrzej się na rozżarzonych węglach

To nie trwało zbyt długo, aby ugotować kolację, gdy masz tylko kominek i nie masz garnka ani płynu. Umieść worek MRE na krawędzi takiego paleniska, nad rozżarzonymi węglami, a nawet w popiele płomienia. Jeśli mocno włożysz worek do ognia lub nawet na rozżarzony do białości żar, spali się całkowicie.

#4. Gotuj za pomocą promieni słonecznych

To może nie być najszybsza metoda przygotowania posiłku; jeśli jednak przez cały dzień utkniesz na pustyni i nie możesz rozpalić ognia, jedynym wyborem może być wykorzystanie promieni ciepła. Umieszczenie MRE na ciemnym kamieniu lub metalu przejściowym może przyspieszyć postęp.

#5. Gotuj na silniku swojego samochodu

Umieść urządzenie MRE na ciepłym silniku samochodowym po wyjęciu go z plastikowego opakowania. Ciepło z samochodu podgrzeje posiłek, a solidny pojemnik ochroni posiłek przed olejem, kurzem i zapachami. Spróbuj zrównoważyć go na górze rury wydechowej, aby go ogrzać.

#6. Spróbuj ogrzać się ciałem

Możesz być bliski rezygnacji. Jeśli zimą wszystko inne zawiedzie, wsuń MRE pod płaszcz, w pobliżu klatki piersiowej lub warstwy podstawowej. Jedzenie będzie rzeczywiście letnie, a nie gorące, ale lepiej będzie je zamrozić!

Czy MRE jest zdrowy?

MRE ma odpowiadać potrzebom żywieniowym żołnierza i zawiera porównywalne węglowodany, tłuszcze, energię i błonnik jak standardowy amerykański posiłek. Wcześniejsze badania wykazały, że spożywanie MRE przez trzy tygodnie wydaje się nie mieć szkodliwego wpływu na żywienie wojska.

W temperaturze 75°F typowy MRE ma pięcioletnią żywotność. Jeśli są utrzymywane w niskich temperaturach, mogą przetrwać nieco ponad dekadę i są bezpieczne do spożycia. Należy jednak pamiętać, że jeśli MRE jest wspierany w temperaturze 122°F, przetrwałby tylko około miesiąca. Wiek MRE to „data oceny”, a nie data zakończenia.

MRE wydają się być fantastyczne, ponieważ można je spożywać na różne sposoby. MRE to wstępnie ugotowane potrawy, które można jeść na gorąco lub schłodzone od razu po wyjęciu z torebki. Jeśli jednak wolisz nie cieszyć się posiłkiem na zimno (gdy masz taką możliwość), wydaje się, że istnieje pięć sposobów na podgrzanie MRE, aby zadowolić kubki smakowe.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się gotować MRE bez podgrzewacza. Wspomnianych powyżej sześć podstawowych wskazówek jest przydatnych do gotowania MRE bez grzałki, ciągłego sprawdzania daty ważności posiłku, a następnie gotowania. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile kosztuje uruchomienie grzejnika pokojowego 1500 W i jak podłączyć elektryczny grzejnik listwy przypodłogowej.