Jak gorąco może się nagrzać podgrzewacz basenu? 2 czynniki wpływające na jego wydajność!

Osobom mieszkającym w zimnym klimacie podgrzewacz basenowy może pomóc wydłużyć sezon pływacki, dlatego chcą wiedzieć, jak gorąco może się nagrzać podgrzewacz basenowy. Na to pytanie odpowiemy w tym poście.

Zazwyczaj większość ludzi chce 10-stopniowego wzrostu temperatury wody w basenie. Średnio większość basenów ma temperaturę od około 86 do 88 stopni Fahrenheita.

Jak gorąco może się nagrzać podgrzewacz basenu? 2 czynniki wpływające na jego wydajność!

Ale inne mają wyższą temperaturę około 90 stopni Fahrenheita. Ponadto niektóre baseny są podgrzewane do temperatur wyższych niż 104 stopnie Fahrenheita. Ten limit jest przestrzegany we wszystkich basenach ze względów bezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Czytaj dalej poniżej!

Czynniki wpływające na wydajność podgrzewacza basenu

Wydajność podgrzewacza basenu do osiągnięcia żądanej temperatury basenu zależy od kilku czynników, w tym lokalizacji basenu i wielkości podgrzewacza. Omówmy każdy z nich poniżej.

#1. Lokalizacja

Zarówno lokalizacja basenu, jak i warunki pogodowe odgrywają kluczową rolę w określaniu wydajności podgrzewacza basenowego. Oznacza to również, że te czynniki mają wpływ na to, jak uderzyć w podgrzewacz basenu. Większa wilgotność i ciepło w powietrzu oznacza, że ​​podgrzewacz basenu będzie również bardziej wydajny. Na temperaturę, jaką może osiągnąć podgrzewacz basenu, mogą również wpływać inne czynniki, takie jak warunki wiatrowe i cechy wody. To samo dotyczy paneli słonecznych i osłon, które zakładasz na basen, ponieważ pomagają one zatrzymać ciepło wewnątrz basenu.

#2. Rozmiar

Właściwe dobranie rozmiaru basenu z odpowiednim podgrzewaczem basenu ma kluczowe znaczenie. Urządzenie nie powinno być jednocześnie zbyt małe lub zbyt duże. Niewymiarowy podgrzewacz basenu nie zapewni wystarczającej mocy, aby osiągnąć pożądaną temperaturę.

Jak gorąco jest Twój podgrzewacz do basenu?

Twój system będzie w szoku, jeśli w upalny dzień wskoczysz do zimnego basenu. Ale pływanie w gorącym basenie też nie jest zabawne. Więc pytanie brzmi: jak gorący może być podgrzewacz basenowy? Ogólnie rzecz biorąc, baseny mieszkalne mają średnią temperaturę od około 78 do 82 stopni Fahrenheita. Należy jednak pamiętać, że niektóre temperatury w basenie mogą stanowić zagrożenie dla niektórych grup ryzyka. Może to również sprawić, że basen będzie łatwo zanieczyszczony. W przeciwieństwie do tego, niektóre temperatury są idealne do uprawiania sportów. Zasadniczo zależy to od tego, kto korzysta z basenu.

Zalety kontrolowanej temperatury basenu

Oprócz bezpieczeństwa pływaków, utrzymywanie stałej temperatury w basenie i jej spadków we właściwym zakresie również chroni basen. Omówmy korzyści, jakie przyniesie ci ta sekcja.

#1. Kontrola bakterii i glonów

Walka z zanieczyszczeniami basenu jest ciągła i zwykle można je kontrolować za pomocą środków dezynfekujących, takich jak chlor i filtracja. Jednak utrzymywanie zbyt wysokiej temperatury w basenie przyciągnie bakterie i glony. Gdy temperatura wody wzrośnie do około 85 stopni Fahrenheita, glony i bakterie poczują się komfortowo i zaczną się szybko rozmnażać. Chociaż utrzymywanie temperatury poniżej tego punktu nie wyeliminuje tych zanieczyszczeń, trudno będzie im się rozwijać. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć temperaturę basenu zgodnie z poleceniem zadania, musisz częściej go szokować, aby nie zakwitły zanieczyszczenia.

#2. Zrównoważona woda

Jak wspomniano wcześniej, bakterie i glony mogą szybko rosnąć w ciepłej wodzie basenowej. Oznacza to również, że chlor w basenie lub inny środek dezynfekujący musi pracować jeszcze ciężej, aby się ich pozbyć. Innymi słowy, środek dezynfekujący szybciej się zużyje, powodując niezrównoważenie chemii basenu. W tym przypadku będziesz musiał częściej dodawać chlor. Mając to na uwadze, kolejna zaleta utrzymywania temperatury basenu w odpowiednim zakresie prowadzi do oszczędności na chemikaliach.

Pomiar temperatury basenu

Każdy podgrzewacz basenowy ma wbudowany termostat, który pozwoli ustawić żądaną temperaturę. Może to jednak nie zmienić dokładnej temperatury wody w basenie. Dlatego możesz uzupełnić go o termometr przeznaczony do pomiaru prawidłowego odczytu temperatury dla basenów. Możesz wybierać spośród trzech termometrów, w tym na podczerwień, cyfrowego i analogowego. Termometr cyfrowy jest bardziej zalecany ze względu na opłacalność i lepszą dokładność. Termometr analogowy może być trudny do odczytania, podczas gdy termometr na podczerwień jest zwykle drogi. Możesz również przeczytać o średnich kosztach podgrzewacza basenu.

To okładka!

Po przeczytaniu całego postu na pewno już wiesz, że niektóre czynniki mogą mieć wpływ na odpowiedź na pytanie: jak gorący może być podgrzewacz basenowy. Warunki wiatru, cechy wody i temperatura otoczenia mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanej temperatury. Co więcej, możesz utrzymać ciepło w basenie za pomocą niektórych pokryć, w tym pokryć na płyn i solarów.

Ponownie pamiętaj, że konieczne jest utrzymanie temperatury w odpowiednim zakresie. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa, jak i ochrony Twojego basenu. Co więcej, doprowadzi to również do większych oszczędności. Na koniec możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz basenu i jak długo działa podgrzewacz basenu. To tyle w tym poście, ludzie! Dziękuję za przeczytanie!