Jak gorąca powinna być suszarka? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, jak nagrzana powinna być suszarka? Typowa suszarka osiąga temperaturę około 125 stopni Fahrenheita. Chociaż jest to najczęstsza najwyższa temperatura, suszarki mają różne ustawienia temperatury.

W rezultacie bardzo ważne jest zbadanie temperatury suszarki i odkrycie jej wpływu na ubrania. Korzystając z suszarki do suszenia ubrań, powinieneś wiedzieć, jak bardzo suszarka się nagrzewa. Suszarki, przynajmniej w suszarkach elektrycznych, suszą ubrania, przypalając je takim elementem grzewczym.

Jak gorąca powinna być suszarka? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Jednak w zależności od modelu i charakterystyki suszarki, podstawy temperatury stają się coraz bardziej skomplikowane. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej. Przyjrzyjmy się uważnie, jak nagrzewa się suszarka podczas suszenia ubrań.

Jak działają suszarki?

Suszarki wykorzystują mieszankę przepływu powietrza, temperatury i ruchu do suszenia ubrań. Element grzejny, który często znajduje się pod komorą suszenia, wytwarza ciepło w suszarkach do odzieży. Ten element grzejny, zwykle utworzony z metalowych pierścieni, ogrzewa powietrze wewnątrz komory suszącej.

Gdy suszarka jest napędzana elektrycznością statyczną, działa podobnie do piekarnika z metalowymi cewkami. Ponadto suszarki propanowe ogrzewają powietrze wewnątrz medium suszącego za pomocą lampki kontrolnej.

Suszarki nagrzewają się, ponieważ elementy grzejne wytwarzają dużą ilość ciepła. Dzięki temu suszarnie wyposażone są w termostaty kontrolujące temperaturę. Suszarka wykorzystuje gorące powietrze do usuwania wilgoci z odzieży; ciepło zamienia wodę w parę wodną, ​​a następnie usuwa. Zamiast spoczywać w kopcu, ruch bębnowy umożliwia cyrkulację powietrza przez każdą odzież.

Większość artykułów odzieżowych można całkowicie wysuszyć przy użyciu tej mieszanki temperatury, ruchu i przepływu powietrza. Chociaż suszarki mają różne kształty i rozmiary, zawsze stosują te same podstawowe zasady do suszenia ubrań.

Jak gorąca powinna być Twoja suszarka?

Więc jak gorąca powinna być suszarka? Temperatury w suszarkach mogą sięgać nawet 176°F. Z drugiej strony, większość suszarek ma średnią temperaturę wahającą się od około 135 stopni Fahrenheita (szczególnie puszyste rundy). Suszarki mają zwykle zakres temperatur od 125 stopni Fahrenheita do 135 stopni Fahrenheita podczas badania różnych trybów cyklu, usuwając cykl puchu.

Suszarki o wyższej temperaturze są zwykle używane do usuwania bakterii i zarazków z tekstyliów. Warto zauważyć, że nie każda suszarka jest sobie równa. Temperatury w niektórych suszarkach mogą się różnić.

Ustawienie temperatury w suszarce

Temperatura suszarki zależy od wybranych ustawień. Wiele suszarek ma wiele lokalizacji, aby spełnić różnorodne wymagania dotyczące suszenia. Puff, łagodny i regularny to trzy krytyczne tryby, które można znaleźć w większości maszyn. Jeśli twoje ubrania są w ogóle suche, wszystkie opcje będą miały wpływ na ich suchość. Aby ubrać puszystą odzież i zminimalizować zagniecenia, tryb puchu często wykorzystuje minimalną i minimalną temperaturę.

Etykieta na ubraniach powie Ci, w jakiej temperaturze je suszyć. Wydaje się jednak, że istnieją konkretne podstawowe wytyczne, których należy przestrzegać. Pamiętaj, że zwykłe ustawienie jest idealne do legginsów, dżinsów, koców, ręczników i poszewek na poduszki.

Potem jest kojące środowisko. Umiarkowana temperatura jest idealna do odzieży z aksamitu, wełny i sztucznego jedwabiu. Tryby trwałego prasowania w niektórych suszarkach służą do suszenia typowej odzieży, takiej jak bluzki, bluzy z kapturem i niektóre kurtki. Zazwyczaj zalecamy termometr cyfrowy z termometrem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak gorąca jest Twoja suszarka przy każdym ustawieniu. Twoja suszarka może się przegrzewać, jeśli temperatura przekracza 150 stopni Fahrenheita.

Grzałka suszarki

Niektóre typy suszarek i producenci osiągają temperatury do 176 stopni Fahrenheita. Suszarki przemysłowe i specjalistyczne stosowane w dużych domach, regularne głębokie czyszczenie, prawdopodobnie osiągną tę ciężką temperaturę. Element grzejny może wymagać temperatury 210 Fahrenheita, aby osiągnąć te temperatury pęcherzy. Najwyższa temperatura wewnątrz bębna suszarki jest proporcjonalna do temperatury na zewnątrz elementu grzejnego bębna. I to jest powód, dla którego ludzie po i podczas cyklu muszą unikać kontaktu z żelaznymi ścianami bocznymi suszarki i pokryciem. Oto odpowiedź na Twoje pytanie: jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa?

Czy suszarki w maksymalnej temperaturze dezynfekują ubrania?

Zdolność suszarki do usuwania brudu, bakterii i innych toksycznych materiałów z odzieży to jedna z zalet używania suszarki w porównaniu z suszeniem na powietrzu. Używanie suszarki do usuwania tych zanieczyszczeń może poprawić higienę i uniknąć szkodliwego uszkodzenia ubrań. Suszarki mogą usuwać różne zanieczyszczenia z odzieży, ale najczęstsze są zarazki i bakterie, owady latające i zarodniki pleśni. Kiedy ustawisz suszarkę na najgorętszy cykl, wszystkie te zarazki i zarodniki pleśni zostaną usunięte z twoich ubrań i możesz cieszyć się świeżym ubraniem. Dowiedz się, jak używać wybielacza w pralce..

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, jak nagrzana powinna być suszarka. Cóż, maksymalna temperatura suszarki to 125 stopni Fahrenheita. Ta temperatura jest odpowiednia, jeśli chcesz zdezynfekować swoje ubrania. Cykl w tej temperaturze nazywany jest cyklem dezynfekcji, co oznacza, że ​​możesz pozbyć się z ubrań drobnych mikroorganizmów, gdy suszarka stanie się zbyt gorąca. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli Ci się spodoba!