Jak gorąca powinna być sprężarka lodówki? 5 niesamowitych faktów do poznania!

Jesteś ciekaw, jak nagrzana powinna być sprężarka lodówki? Dobrze, że interesuje Cię ten szczegół, ponieważ może to wpłynąć na wydajność Twojej lodówki.

Twoja sprężarka odgrywa kluczową rolę w chłodzeniu wewnętrznej strony lodówki, a jej temperatura nie powinna przekraczać 300 stopni Fahrenheita.

Jak gorąca powinna być sprężarka lodówki? 5 niesamowitych faktów do poznania!

Możesz zauważyć, że wnętrze lodówki jest chłodne, aby zapewnić żywności odpowiednią temperaturę. A kiedy zaczynasz odczuwać boki swojego urządzenia, robi się ciepło. Tylne wnętrze lodówki składa się z różnych elementów, a temperatura jest tutaj wysoka. Ciepło pochodzi z kompresora.

Ten element lodówki ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego funkcjonowania i procesów zachodzących w lodówce. I nie chcesz, żeby się zepsuł, ponieważ naprawa będzie cię kosztować dużo pieniędzy. Dowiedzmy się więc więcej o tej części lodówki i dowiedzmy się, jak ją konserwować.

Fakty dotyczące sprężarki lodówki

Nie wiedzielibyśmy, jak utrzymać i wydłużyć żywotność sprężarki lodówki bez zapoznania się z niektórymi informacjami na jej temat. Wiedziałeś już wcześniej, jak gorący powinien być kompresor lodówki, ale zajmiemy się tym dalej. Teraz podzielimy się z Wami podstawowymi faktami na temat tego elementu lodówki. A oto one:

Fakt #1. Jak to działa

Zanim omówimy inne aspekty, musimy zrozumieć, jak ta część działa i wnosi wkład w całą jednostkę. Za każdym razem, gdy termistor wykryje wzrost temperatury wewnątrz lodówki, zasygnalizuje to sprężarce. Gdy komunikat dotrze do sprężarki, czynnik chłodniczy wejdzie do procesu.

Na podstawie nazwy komponentu kompresuje ciecz i uwalnia ją w postaci gazowej.

A ten gaz będzie się ochładzał, gdy będzie poruszał się po cewkach. Następnie zawór rozprężny przepchnie go przez mały otwór. Ta dziura uwolni go jako odświeżającą mgiełkę.

Będzie nadal przemieszczał się przez cewki, a jego temperatura umożliwia uwalnianie ciepła z elementów, przez które przechodzi. To ciepło to ciepło, które odczuwasz po bokach lodówki. Cykl będzie kontynuowany, ponieważ sprężarka ponownie użyje mgły, aż lodówka osiągnie żądaną temperaturę.

Fakt #2. Maksymalna temperatura dla Twojej sprężarki

Jak wspomnieliśmy wcześniej, maksymalna temperatura sprężarki powinna wynosić tylko 300 stopni Fahrenheita. Jeśli wzrośnie ponad to, cały cykl może się nie powieść. Dzieje się tak, ponieważ ciepło może nie wywierać nacisku na czynnik chłodniczy. Zamiast tego sprawi, że wyparuje.

Taka sama sytuacja wystąpi również z olejem, który jest niezbędny do zasilania sprężarki. Płyn ten smaruje wspomniany element i zmniejsza tarcie. Jednak wzrost temperatury spowoduje degradację oleju.

W rezultacie sprężarka zmusi się do pracy pomimo oporu i przegrzeje się.

Fakt #3. Temperaturę możesz sprawdzić za pomocą dotyku

Ponieważ sprężarka znajduje się z tyłu wnętrza lodówki, możesz nie być w stanie samodzielnie sprawdzić jej temperatury. Możesz więc spróbować zbadać to po zewnętrznej stronie, ale nie będzie to dokładne. Z drugiej strony, jeśli masz zwyczaj odczuwania ciepła po bokach lodówki, możesz zauważyć, że ciepło jest znośne.

Więc spróbuj go dotknąć, a jeśli ciepło jest takie samo i nie pali cię, to możesz iść.

Jeśli jednak czujesz, że boki są gorętsze niż zwykle, powinieneś podjąć natychmiastowe działania. Zacznij od odłączenia lodówki i pozwól jej się rozmrozić przez kilka godzin. Problem może być spowodowany zamarzniętymi komponentami lub innymi wadami. Jeśli po rozmrożeniu nadal jest gorąco, możesz wezwać profesjonalistę.

Fakt #4. Zaawansowana metoda sprawdzania temperatury

Przed kontynuowaniem upewnij się, że znasz elementy elektryczne i inne urządzenia gospodarstwa domowego. Możesz też nadzorować cię dorosły, który również powinien mieć pewną wiedzę na temat lodówki. Teraz odłączysz lodówkę i odsuniesz ją kilka stóp od ściany.

Aby uzyskać dostęp do kompresora należy najpierw odkręcić panel w dolnej tylnej części lodówki. Sprężarka zwykle wygląda jak komora sferyczna z dużą ilością rur z boku. Poczuj rurki i znajdź najgorętszą, czyli linię wylotową. Linia ta odprowadza ciepło i użyj termometru do określenia temperatury ciepła uwalnianego z rur.

Fakt #5. Inne przyczyny ciepłego kompresora

Wspomnieliśmy już, że ciepłe sprężarki mogą być gorące, ponieważ przegrzewają się z powodu niewystarczającej ilości oleju. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to niewystarczająca wentylacja i przepływ powietrza. Tak więc, jeśli możesz zaobserwować wcześniej, na panelu może znajdować się dużo gruzu i kulek kurzu. Ten brud może uniemożliwić prawidłową wentylację lodówki.

To okład

I w tej części jest artykuł „Jak nagrzana powinna być sprężarka lodówki?” kończy się. Unikaj samodzielnego naprawiania tej sytuacji, chyba że znasz tego rodzaju problem. Nadal nie polecamy tego, ponieważ jest to ryzykowne i możesz go jeszcze bardziej uszkodzić.

Zamiast tego możesz chcieć obserwować to przez 24 godziny, zanim zadzwonisz do certyfikowanego technika. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych poważnych problemów z Twoją lodówką i powinna działać sprawnie. Jeśli potrzebujesz zmienić kompresor, to wiedz ile kosztuje kompresor lodówki. Powodzenia!