Jak gorąca jest suszarka do włosów? W 2 prostych krokach!

Pytanie brzmi: jak gorąca jest suszarka do włosów? Chociaż za pomocą tego urządzenia możesz uzyskać lepszą fryzurę, może to spowodować uszkodzenie włosów, w tym przerzedzenie, suchość, szorstkość, a nawet utratę koloru włosów. Może być trudno uniknąć używania tego narzędzia do układania włosów, ponieważ wygląda dobrze.

Najlepiej byłoby jednak podjąć pewne środki ostrożności, aby uniknąć uszkodzeń termicznych. Większość ludzi pozbywa się suszarki do włosów, gdy się przegrzewa, ale nie możesz po prostu jej wyrzucić i kupić innej, gdy to się stanie.

Jak gorąca jest suszarka do włosów? W 2 prostych krokach!

W tym poście dowiesz się, dlaczego suszarka do włosów się nagrzewa. Co ważniejsze, zapewnimy Ci sposoby na zapobieganie uszkodzeniom włosów. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Czy moja suszarka do włosów spowoduje uszkodzenia moich włosów?

Tak, suszarki do włosów mogą uszkodzić twoje włosy. To samo dotyczy każdego innego narzędzia do stylizacji. Suszarka do włosów wywiera nacisk na łodygi włosów. Osłabia pasemka, powodując puszenie się i łamliwość włosów z rozdwojonymi końcówkami. Nawet jeśli dostaniesz najlepsze suszarki ceramiczne lub turmalinowe, ciepło będzie nadal emitowane. Chociaż fantazyjne suszarki do włosów mogą zmniejszyć uszkodzenia cieplne i zmęczenie włosów, nie ochronią włosów przed całkowitym uszkodzeniem.

Kroki w celu zmniejszenia uszkodzeń termicznych spowodowanych przez suszarkę do włosów

Chociaż nie da się uniknąć uszkodzeń termicznych, możesz podjąć pewne kroki, aby je zmniejszyć. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z poniższymi krokami, aby zapewnić zdrowie włosów, nawet jeśli stale używasz suszarki do włosów.

#1. Ograniczanie zużycia ciepła

Zgodnie z ogólną zasadą, suszarkę należy ustawić na najniższą temperaturę tylko podczas suszenia włosów. Powinieneś ustawić go tylko na 410 stopni Fahrenheita lub nawet niżej. Każda temperatura wyższa niż ta spowoduje stopienie keratyny we włosach. Należy również ograniczyć kontakt suszarki z włosami. Unikaj trzymania go bezpośrednio.

#2. Nie używaj na zbyt mokrych włosach

Używanie gorącego narzędzia na ociekające włosy oznacza tylko, że je smażysz. Mokre włosy są bardziej kruche. Suszarki są przeznaczone do suszenia włosów, ale nie należy ich używać zaraz po pokazie, ponieważ mogą znacznie uszkodzić włosy. Aby szybko je wysuszyć, należy owinąć je chłonnym ręcznikiem. Zrób to przez kilka minut przed wysuszeniem na powietrzu. Po zakończeniu użyj suszarki do włosów na średnim ustawieniu temperatury. Upewnij się, że trzymasz go z dala od włosów i nie zapomnij o nałożeniu produktu chroniącego przed ciepłem.

Zapobieganie przegrzaniu suszarki do włosów

Twoja suszarka do włosów wymagałaby od czasu do czasu konserwacji, zwłaszcza gdy zauważysz, że się przegrzewa. Jeśli pory są zatkane, mają tendencję do przegrzewania się. W takim przypadku należy wcierać gąbkę w ruszt, aby usunąć znajdujące się na nim włosy. Na przykład, gdy używasz narzędzia przez dłuższy czas, może się ono przegrzać i automatycznie wyłączyć. W takim przypadku należy go odłączyć i poczekać, aż ostygnie.

W tunelu, w którym znajduje się element grzejny, mogą pojawić się włoski. Jest to również możliwe w obszarze wokół wrzeciona wentylatora. Pamiętaj, aby wyczyścić te części, aby zapobiec przegrzaniu suszarki do włosów. Te kroki powinny wystarczyć, aby zapobiec przegrzaniu. W przeciwnym razie może być konieczne pozbycie się suszarki do włosów i nadszedł czas, aby kupić kolejną, w przeciwnym razie może to spowodować zagrożenie pożarowe.

Najczęściej zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na Twoje pytania:

#1. Co zrobić, gdy suszarka jest zbyt gorąca, by jej dotknąć?

Niektóre suszarki do włosów są bardziej podatne na przegrzanie. Musisz upewnić się, że ten, którego używasz, nie jest tanim modelem. Ale przegrzanie może być również spowodowane gromadzeniem się włosów i kurzu w zatykających je otworach powietrznych. Czyść to dwa razy w tygodniu przynajmniej w ramach jego konserwacji. Spinacza do papieru można użyć do zeskrobywania drobnych otworów podczas czyszczenia kurzu. Musisz także wyczyścić ruszt suszarki do włosów. Unikaj używania chusteczek higienicznych lub wacików bawełnianych, ponieważ może pozostać trochę kłaczków. Gąbka do makijażu to najlepsza sztuczka. Wetrzyj go w ruszt.

#2. Jaką temperaturę ustawić w suszarce do włosów?

Temperatura będzie się różnić w zależności od rodzaju włosów. Ci, którzy mają cienkie włosy, muszą ustawić je na średnim ogniu. Większość suszarek do włosów ma funkcję regulacji temperatury, ale jeśli Twoja nie ma, rozważ zakup nowej z tą funkcją.

Więc wiesz, jak gorąca jest suszarka do włosów!

To okładka!

Uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jak gorąca jest suszarka do włosów, jest niezbędne, ponieważ to narzędzie może nieuchronnie powodować uszkodzenia cieplne. Możesz jednak zastosować odpowiednią technikę suszenia, kupić nową suszarkę do włosów i użyć środków ochronnych jako środków ostrożności, aby uniknąć uszkodzeń termicznych. Pod koniec dnia najlepszą rzeczą, aby uniknąć pęknięć i uszkodzeń, jest zapobieganie codziennemu używaniu gorących narzędzi do stylizacji. Jeśli jednak musisz codziennie suszyć włosy suszarką, zachowaj środki ostrożności.

Możesz dowiedzieć się, ile watów zużywa suszarka do włosów i jak wybrać suszarkę do włosów.