Jak głośna jest suszarka do włosów? 3 proste sposoby na zidentyfikowanie cichej suszarki do włosów!

Jak głośna jest suszarka do włosów? W dzisiejszym zabieganym świecie większość ludzi nie może czekać, aż ich włosy wyschną, zanim wyjdą, więc suszarki do włosów stały się częścią naszej codziennej rutyny. Chociaż suszarki do włosów mogą wysuszyć włosy w ciągu kilku minut, większość z nich generuje głośny dźwięk. Ale jak głośno może być? Odpowiemy na to już dziś!

W przypadku umiarkowanych suszarek dźwięk może wynosić od 90 do 100 decybeli. Ale stały dźwięk byłby na poziomie 85 decybeli, co może uszkodzić moc słuchu.

Pomimo małych silników emitowany jest głośny hałas, ponieważ wirują elementy. Obecnie suszarki mają ciężkie silniki o mocy od 1600 do 1800 W, a nawet wyższe. W rezultacie oddziaływanie mechaniczne i elektromagnetyczne tworzy głośny dźwięk. Ale niektóre modele suszarek do włosów wytwarzają tylko około 50 decybeli dźwięku. Jednak suszarki do włosów o niższym poziomie głośności mogą również oznaczać dłuższe suszenie włosów.

Czy suszarka do włosów może prowadzić do uszkodzenia słuchu?

Każdy głośny hałas, szczególnie gdy jest na niego narażony przez dłuższy czas, może prowadzić do utraty słuchu. Jednak długość i częstotliwość ekspozycji są istotnymi wyznacznikami utraty słuchu. Decybele lub dB to jednostki używane do pomiaru poziomu hałasu. Wyższe decybele oznaczają głośniejszy hałas.Każdy dźwięk powyżej 85 decybeli może trwale utracić słuch. Więc znowu, jak głośno można uznać za zbyt głośne? Suszarki do włosów zazwyczaj wytwarzają ogłuszające dźwięki w oparciu o poziom hałasu określony przez ocenę w decybelach.

Tak, niektóre inne obiekty mogą generować głośniejszy dźwięk, ale zwróć uwagę na ich emisję hałasu. Większość ludzi nie uzna dźwięku suszarek za głośny. Jest jednak na tyle głośny, że powoduje uszkodzenie lub utratę słuchu. Pamiętaj, że suszenie włosów to codzienność większości ludzi. Chociaż niektóre ubytki słuchu można przypisać genetyce, większość ubytków słuchu wynika z dużej ekspozycji na hałas.

Te małe komórki rzęsate wewnątrz ucha nie mogą być zastąpione po zniszczeniu lub uszkodzeniu. Utrata słuchu jest zwykle spowodowana hałasem, dzięki czemu można temu zapobiec. Możesz chronić swoje komórki słuchowe, chroniąc środowisko przed utratą słuchu. Suszarki do włosów to tylko jeden z wielu obiektów, które wytwarzają szkodliwy poziom hałasu. Określony hałas można również uznać za zbyt głośny w przypadku takich jak:

  • Hałas rani twoje uszy
  • Nie słyszysz tak jak zwykle, nawet po oddaleniu się od źródła hałasu
  • W Twoich uszach tymczasowo pojawia się dzwonienie lub brzęczenie
  • Musisz głośniej rozmawiać z kimś bliskim

Czy mogę uzyskać cichą suszarkę do włosów?

Aby nie uszkodzić ucha, warto zaopatrzyć się w cichą suszarkę do włosów. Wspomniano wcześniej, że niektóre suszarki do włosów mają nieszkodliwy lub umiarkowany poziom dźwięku. Tego typu suszarki do włosów nazywane są cichymi suszarkami. Ich poziomy dźwięku wahają się od 70 do 90 decybeli. Nawet niektóre modele premium mogą działać z niższym poziomem dźwięku, wynoszącym tylko około 10-30 decybeli. Ale idealny model suszarki do włosów ma poziom głośności około 60 decybeli.

Sposoby identyfikacji cichej suszarki do włosów

Więc jak głośna jest suszarka do włosów? Większość marek nie ujawnia na etykietach rzeczywistej oceny w decybelach i ostrzeżenia. Często nie wskażą go na opakowaniu, chyba że jest wystarczająco niski, aby się pochwalić. Musisz więc uważać i nie wybierać byle jakie suszarki. W przeciwnym razie zagrozisz swojej zdolności słyszenia. W takim przypadku przed zakupem należy sprawdzić kilka istotnych cech, aby mieć świadomość poziomu hałasu.

#1. Moc

Najpierw sprawdź moc suszarki do włosów. Najczęściej im wyższa moc i im cięższy silnik, tym więcej hałasu będzie wytwarzał. Suszarki do włosów o mocy od 1400 do 1600 watów zwykle wytwarzają mniej hałasu, gdy są używane. Jednak najpopularniejsze suszarki do włosów, które można znaleźć na sprzedaż, mają moc 1875 watów. Mają też ciężkie silniki. Dlatego wytwarzają więcej hałasu. Dowiedz się, ile watów zużywa suszarka do włosów.

#2. Technologia jonowa

Ta konkretna technologia może sprawić, że suszarka do włosów będzie bezgłośna. Jeśli więc na opakowaniu produktu nie ma oceny w decybelach, możesz nabyć suszarkę z technologią jonową. Dowiedz się, co oznacza jonowa suszarka do włosów.

#3. Podwójny przepływ powietrza

Dotyczy to ustawienia, które może bezpośrednio wpływać na poziom dźwięku. Na przykład podwójny przepływ powietrza może obniżyć decybel, ponieważ wykorzystuje stałą przestrzeń między wentylatorem a korpusem.

To okładka!

Świat jest niezwykle hałaśliwy. Długość i natężenie hałasu mogą uszkodzić ucho. W związku z tym należy trzymać się z dala od typowych artykułów gospodarstwa domowego, które wydają głośne dźwięki, ponieważ stwarza to ryzyko uszkodzenia słuchu. Wiedza o tym, jak głośna jest suszarka do włosów, jest jednym z kroków do ochrony uszu. Niektóre inne rzeczy, które generują wysoki poziom hałasu, to budziki, odkurzacze i procesory, więc spróbuj zmniejszyć narażenie na nie. Zwróć też uwagę na ich poziom hałasu, aby chronić swoją zdolność słyszenia.