Jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze sposoby!

Czy wiesz, jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej? Możesz to zrobić na dwa proste sposoby; te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Należy pamiętać, że myjki ciśnieniowe zużywają około 2 do 10 galonów wody na minutę. Myjki ciśnieniowe do lekkich obciążeń zużywają średnio około 180 litrów wody na godzinę. Ta ilość jest porównywalna do zmywania naczyń w misce, zwykle od 2 do 5 GPM.

Jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze sposoby!

Mocno obciążone myjki ciśnieniowe zużywają około 10 galonów na minutę lub 600 galonów wody na godzinę. W porównaniu do węży ogrodowych, które zużywają około 780 galonów wody na godzinę, myjki ciśnieniowe zużywają bardzo mało wody.

Ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową można zmniejszyć, używając letniej wody, co skraca czas potrzebny do czyszczenia. Ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową jest pokryta dogłębnie w dalszej części. W miarę zagłębiania się w ten artykuł poznasz ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową. Poświęć trochę czasu, aby to przeczytać!

Woda zużywana przez elektryczną myjkę ciśnieniową

Ile więc wody zużywa myjka ciśnieniowa? Ogólnie rzecz biorąc, jeśli mamy do czynienia z lekką myjką, myjki ciśnieniowe zużywają około 2 galonów wody na minutę. Model, którego używasz, marka i inne czynniki mają znaczenie. Typowe urządzenie wysokiej jakości zapewnia około 1,8 GPM lub 2100 PSI przy ekstremalnych ciśnieniach do użytku domowego.

Z drugiej strony myjki ciśnieniowe zużywają znacznie więcej wody na minutę, odpowiednio 8 lub 10 galonów wody na minutę. Po prostu wszystko zależy od używanego typu: im bardziej skuteczna jest myjka, tym większe ma ciśnienie wody, a co za tym idzie, zużywa mniej wody.

Większość myjek ciśnieniowych ma automatyczny zawór odcinający, który zapobiega ciągłemu przepływowi wody podczas czyszczenia pojazdu lub innej powierzchni. Według doniesień, takie technologie mogą zaoszczędzić około 70 galonów świeżej wody co 10 minut sprzątania.

Przepływ wody z komercyjnej myjki ciśnieniowej jest niezwykle sprężony. Najlepsze myjki ciśnieniowe zmniejszają wypływ z kranu do około 5 galonów na minutę. Jest to typowa wydajność odkurzacza 4000 PSI, pomimo ceny, która uniemożliwia dostęp większości ludzi. Przeczytaj ten alert bezpieczeństwa dotyczący myjki ciśnieniowej.

Sposoby bardziej efektywnego używania myjki ciśnieniowej

Możesz podjąć określone kroki, aby wykorzystać jednostkę ciśnieniową, jednocześnie zmniejszając ilość zużywanej wody nawet bardziej niż to możliwe. Oto jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej:

#1. Skorzystaj z gorącej wody

Mycie różnych powierzchni myjką ciśnieniową z ciepłą wodą wydaje się skuteczniejsze niż mycie zimną wodą. Preferowana jest ciepła woda, ponieważ pomaga ona skuteczniej usuwać zanieczyszczenia. Zmniejsza również wysiłek związany z praniem i ilość potrzebnego środka czyszczącego. W rezultacie będziesz potrzebować mniej wody.

Jeśli to możliwe, używana woda musi mieć temperaturę od 160 do 210 stopni Fahrenheita. Jeśli po prostu potrzebujesz takiego urządzenia do skromnych prac domowych, wystarczy przenośna pompa ciśnieniowa do gorącej wody, która będzie zużywać znacznie mniej niż 5 godzin tygodniowo.

#2. Prawidłowe pranie

Nie wylejesz więcej wody niż potrzeba, jeśli zrozumiesz, jak prawidłowo prać, co pozwoli zaoszczędzić wodę. Rozważ skromne namoczenie wstępne przed nałożeniem detergentu podczas czyszczenia samochodu. Oszczędza to wodę, ponieważ po użyciu detergentu wszystko, co musisz zrobić, to spłukać go i gotowe. To zajmie tylko kilka minut. Jeśli robisz to poprawnie, możesz wypić tylko około 9 do 15 litrów wody.

Co wpływa na zużycie wody na myjce ciśnieniowej

Powinieneś wiedzieć, że na zużycie wody przez myjkę ciśnieniową ma wpływ kilka czynników.

#1. Sposób, w jaki z niego korzystasz

Ilość zużytej wody zależy od siły przepływu wody, ciepła, ciśnienia i roztworu czyszczącego stosowanego podczas korzystania z jednostki ciśnieniowej. Zasadniczo wpłyną one na szybkość czyszczenia powierzchni. Na przykład, jeśli po prostu użyjesz zimnej wody, brud będzie znacznie trudniejszy do usunięcia. Co więcej, twarda woda zmusza do używania większej ilości roztworów czyszczących i wymaga dodatkowej mocy i wody, aby dobrze się umyć. Tak więc, jeśli nie zważasz na te szczegóły, możesz zapłacić wyższy rachunek za wodę, niż zamierzałeś.

#2. Operacja

To, co zrobisz z myjką ciśnieniową, wpłynie na poziom zużycia wody. Do umycia podjazdu lub tarasu należy używać myjki ciśnieniowej o umiarkowanym lub silnym ciśnieniu. W tych maszynach można używać od 2300 do 2500 PSI oraz od 2,2 do 2,3 litra na minutę. Jednak wystarczyłaby lekka myjka elektryczna, jeśli po prostu umyjesz pojazd wodny lub samochód. Zużyta woda wynosiłaby 1,4 do 1,6 galona na minutę, przy PSI od 1400 do 1750.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy zrozumiecie, jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej. Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak działa myjka ciśnieniowa. Jak wspomniano powyżej, ten gadżet zużywa mniej wody, co czyni go bardziej znaczącą długoterminową oszczędnością wody. Jest również znacznie bardziej wydajny podczas czyszczenia, więc była to wielka wygrana. Jeśli używasz myjki raz na jakiś czas do czyszczenia pojazdu lub tarasu, lekka myjka ciśnieniowa może zaoszczędzić więcej wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Sun Joe, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Greenworks i jak korzystać z myjki ciśnieniowej Honda.