Jak działa zwalczanie szkodników? Kompleksowy przewodnik dla właścicieli domów

Kiedy masz do czynienia z szkodnikami, możesz zapytać „jak działa zwalczanie szkodników?” Być może zastanawiasz się, jak się do tego zabrać lub jakie kroki musisz podjąć.

Nie martw się, ponieważ omówimy niektóre z typowych obaw dotyczących zwalczania szkodników i tego, jak to działa.

Jak działa zwalczanie szkodników? Kompleksowy przewodnik dla właścicieli domów

Co powinieneś wiedzieć o zwalczaniu szkodników?

Jak sama nazwa wskazuje, usługi zwalczania szkodników będą bardzo pomocne w oczyszczeniu domu z wszelkich robactwa pełzającego po domu.

Istnieją różne usługi i specjalizacje, które może zaoferować lokalna kontrola szkodników. Mogą to być zwalczanie komarów, pluskiew, karaluchów lub innych niepożądanych zwierząt atakujących Twój dom.

Czas potrzebny na zwalczanie szkodników różni się w zależności od powagi sytuacji lub rodzaju usługi lub specjalizacji.

Niektóre procedury mogą zająć od 15 do 30 minut. Inne przypadki mogą zająć sporą część dnia.

Inwazje to inna historia. W zależności od tego, jak silna jest infestacja, pozbycie się niechcianych gości może zająć kilka dni lub nawet kilka tygodni.

Czasami możesz być w stanie podjąć środki zapobiegawcze lub samodzielnie pozbyć się robactwa. Kontrola szkodników może być przydatna, gdy sprawy są poza twoją kontrolą.

W niektórych przypadkach problemem mogą być również szkodniki przebywające na zewnątrz. Jeśli masz mini szklarnię, możesz wypróbować środki zapobiegawcze, korzystając z naszego przydatnego przewodnika, jak trzymać robaki z dala od mini szklarni.

Jak przygotować się do zwalczania szkodników?

Gdy znajdziesz się renomowaną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników, będziesz chciał przygotować swój dom na zabiegi, które będą wykonywać.

1. Usuń lub odłóż potrzebne rzeczy

Zanim dotrą na miejsce, może pomóc przenieść meble lub urządzenia z kątów domu. Przenoszenie Twoich rzeczy może ułatwić zespołowi zwalczania szkodników dostęp do trudno dostępnych miejsc w celu usunięcia szkodników.

Następnie chcesz mieć pewność, że Twoje rzeczy nie zostaną skażone.

Rzeczy takie jak ubrania, zabawki, podstawowe rzeczy, a nawet pościel należy przechowywać w bezpiecznym miejscu. Jeśli nie ma gdzie ich umieścić, zawiń je w folię, aby pestycydy na nich nie osiadły.

Rozsądnym środkiem ostrożności w przypadku rzeczy, które trzymasz w szufladach, jest zaklejenie przestrzeni między drzwiami a szufladami. Unikaj taśmy maskującej, ponieważ papier może wchłaniać pestycydy.

Będziesz także chciał pokryć meble plastikiem. Nie używaj owijek z tkaniny, ponieważ mogą wchłonąć używane chemikalia.

2. Posprzątaj kuchnię

Jeśli chodzi o kuchnię i jadalnię, zacznij od opróżnienia kosza na śmieci.

Zachowaj wszystkie naczynia, talerze, miski, kubki i wszystko podobne. Musisz przechowywać te przedmioty, ponieważ zwalczanie szkodników zwykle spryskuje szafki kuchenne, które są potencjalną pożywką dla szkodników.

Wskazane jest, aby wyjąć z kuchni drobny sprzęt AGD.

Jeśli nie jest to możliwe, odłącz je i zawiń w folię. Upewnij się również, że urządzenia można łatwo przenosić, jeśli zostawisz je na blacie.

Przechowuj całą żywność w grubych plastikowych pojemnikach, ponieważ szkodniki przeżuwają cienki plastik. Jeśli masz produkty takie jak przyprawy i frytki, przechowuj je w lodówce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Możesz również odłączyć lodówkę, zanim kontrola szkodników zacznie działać. Zużyj wszelkie łatwo psujące się towary i odrzuć resztki na dokładkę.

3. Przenieś swoje zwierzęta

Jeśli masz jakieś zwierzęta, pozwól im przebywać w innym miejscu, na przykład w domu sąsiada, przyjaciela lub członka rodziny, podczas procesu. Zwierzęta są bardzo wrażliwe na chemikalia stosowane podczas zabiegów.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego, przechowuj przedmioty zwierząt domowych w bezpiecznym miejscu, aby zapobiec zanieczyszczeniu.

Jeśli masz rybę domową, zawiń akwaria szczelnie w folię. Zwalczanie szkodników byłoby również doskonałą okazją do zainwestowania w automatyczny karmnik, aby Twoje ryby miały wystarczająco dużo pożywienia, by przetrwać.

Wyłącz pompy powietrza w akwarium. Działające pompy powietrza mogą absorbować toksyny, które mogą zanieczyścić wodę.

4. Pozwól swoim roślinom oddychać świeżym powietrzem

Jeśli masz jakieś rośliny, zostaw je na zewnątrz. Możesz spróbować owinąć je w folię, ale pamiętaj, że niektóre mogą przeżyć, podczas gdy inne mogą uschnąć.

5. Wyczyść łazienkę

Jeśli wiesz, że Twoja łazienka jest spryskiwana, opróżnij ją. Włóż szczególną ostrożność w przechowywanie szczoteczek do zębów, maszynek do golenia i innych przyborów toaletowych.

Po tym, jak zwalczanie szkodników zajmie się łazienką, wymiana mydła i detergentu może być bezpieczna.

Czy powrót do domu po zwalczaniu szkodników jest bezpieczny?

Po zabiegach może być konieczne odczekanie około dwóch do czterech godzin, zanim wrócisz do środka. Czasami trzeba czekać cały dzień.

Oprócz czekania, oto kilka innych środków ostrożności, które powinieneś podjąć później.

  • Jeśli podczas procesu zostawiłeś jakieś jedzenie, wyrzuć je. Nawet organiczne pestycydy mogą być nadal toksyczne, a żywność może nie być bezpieczna.
  • Należy nosić odzież ochronną, taką jak rękawice, dotykając obrabianych powierzchni. Rękawiczki są koniecznością podczas rozpakowywania zapakowanych rzeczy.
  • Staraj się unikać czyszczenia. Możesz przypadkowo zetrzeć wszelkie chemikalia używane do odstraszania szkodników.
  • Napraw nieszczelności, ponieważ nieszczelne obszary i pęknięcia mogą ponownie przyciągać szkodniki.
  • Wypatruj szkodników nawet po zabiegu. Martwe szkodniki mogą pojawiać się od czasu do czasu, a te martwe szkodniki mogą również przyciągać więcej szkodników.
  • Musisz pozbyć się wszelkich produktów papierowych, ponieważ mogą one wciągnąć więcej szkodników.
  • Jeśli miałeś problem z pluskwami, mogą pojawić się plamy, których nie możesz usunąć. Gdy już będziesz mógł wyczyścić, oto pomocny przewodnik, jak pozbyć się plam z pluskiew.

Wniosek

Z pewnością było dużo, aby dowiedzieć się, jak poradzić sobie ze zwalczaniem szkodników. Niemniej jednak dobrze, że nie będziesz już musiał pytać „jak działa zwalczanie szkodników”.

Znajomość tych wskazówek może pomóc, gdy musisz zająć się niechcianymi szkodnikami.