Jak działa termostat podgrzewacza wody? Przeczytaj ciekawe fakty!

Czy wiesz, jak działa termostat do podgrzewacza wody? To jest właściwe miejsce, aby dowiedzieć się więcej o termostacie do podgrzewacza wody. Termostat steruje elementami grzewczymi elektrycznego podgrzewacza wody.

Dwie części i dwa termostaty są powszechnie spotykane w zasilanych elektrycznie zbiornikach ciepłej wody. Części nie nagrzewały się jednocześnie. Woda jest podgrzewana najpierw przez górny element, a następnie przez dolny.

Jak działa termostat podgrzewacza wody? Przeczytaj ciekawe fakty!

Pomiędzy dwoma komponentami górny termostat działa jako regulator. Termostat dolny uruchamia się zawsze wtedy, gdy woda w górnej połowie zbiornika jest podgrzewana. Dolny termostat aktywuje dolny element, gdy tylko wykryje, że woda stała się zbyt zimna. Że po zakończeniu ogrzewania górnej części nastąpi to. Wejdźmy w głąb, aby odkryć więcej niesamowitych faktów.

Co robi termostat podgrzewacza wody?

W przypadku większości podgrzewaczy wody termostat górny jest głównym elementem sterującym. Pod jego kontrolą jest zarówno górna, jak i dolna część. Termostat to czujnik uruchamiany przez temperaturę. W odpowiedzi na to „żądanie ciepła” termostat zapali jeden z elementów, gdy temperatura wody spadnie poniżej określonego poziomu. Metoda pomiaru temperatury wody stosowana przez termostat jest niezwykła, ponieważ nigdy nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Tylna część termostatu odbiera temperaturę zewnętrznej powierzchni zbiornika. Jest mocno do tego dociśnięty i zabezpieczony klipsem.

Ten styk metal-metal przenosi ciepło z wody do termostatu poprzez przewodzenie przez zewnętrzną część zbiornika. Poza dwoma lokalizacjami, w których zainstalowano termostaty, pozostała część zbiornika jest całkowicie zaizolowana. Wiele elektrycznych podgrzewaczy wody o pojemności ponad 25 galonów zawiera dwa termostaty, jeden na górze i jeden na dole zbiornika podgrzewacza wody. Górny termostat jest odpowiedzialny i zawsze wydaje polecenia dolnemu termostatowi.

Jak działa termostat podgrzewacza wody?

Kiedy po prostu używasz gorącej wody wcześnie, pobierasz wodę z góry zbiornika. Grzałka jest jednocześnie ładowana wodą lodową w miarę dostarczania ciepłej wody. Dolny termostat najpierw wykrywa spadek temperatury, ponieważ woda jest przesyłana na dno zbiornika podgrzewacza wody przez rurkę zanurzeniową. Wysyła sygnał do górnego termostatu elektrycznego podgrzewacza wody, który aktywuje dolny element tak długo, jak długo górna połowa zbiornika pozostaje gorąca. W większości mieszkań komponenty są zwykle zasilane pojedynczo. Niższy termostat może wykonać zadanie, jeśli potrzebujesz tylko kilku litrów ciepłej wody.

Niemniej jednak, jeśli masz trudności z przebudzeniem i wymagasz długiej kąpieli lub gdy jest kolejka za drzwiami toalety, możesz skończyć zużycie całej pozostałej ciepłej wody w zbiorniku.

Może się to zdarzyć, niezależnie od tego, czy wyższy element jest zaangażowany. Za każdym razem, gdy woda w górnej części zbiornika zaczyna się ochładzać, wyższy termostat włącza się, aby utrzymać odpływającą wodę w komfortowej temperaturze dla następnego użytkownika. „Ocena za pierwszą godzinę” jest przypisana do podgrzewacza wody typu zbiornikowego. Ta ocena jest zwykle o 20-30 procent wyższa niż pojemność zbiornika. Ponieważ elementy zostały aktywowane, grzałka zacznie wytwarzać dodatkową ciepłą wodę natychmiast po wykryciu spadku temperatury.

Zbiornik o pojemności 50 galonów może wyprodukować ponad 60 galonów podgrzanej wody w ciągu godziny. Po zrozumieniu, jak działa termostat podgrzewacza wody, konieczne jest poznanie ustawień temperatury na podgrzewaczu wody, więc czytaj dalej. Możesz być również zainteresowany tym, jak przetestować termostat do podgrzewacza wody.

Ustawienie temperatury na termostacie podgrzewacza wody

Różne marki i typy podgrzewaczy wody mają porównywalne zakresy temperatur. Zwykle waha się od 120 do 145 stopni Fahrenheita. Temperatura jednostek jest wstępnie ustawiona na 125-130 stopni Fahrenheita przed dostarczeniem do klienta. Jest to bezpieczna i energooszczędna opcja, która chroni konsumentów przed palącą wodą, zwłaszcza dzieci i osoby starsze. Ważne jest, aby zrozumieć, że wystawienie na działanie ekstremalnie gorącej wody o temperaturze 125 stopni Fahrenheita wymaga ponad pięciu minut na wytworzenie oparzeń lub mniej niż 40 sekund w temperaturze 135 stopni Fahrenheita i mniej niż jednej chwili w temperaturze 150 stopni Fahrenheita. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zmienić ustawienie temperatury w elektrycznym podgrzewaczu wody.

Wymiana termostatu w systemie ciepłej wody jest prosta, ale musisz to zrobić tylko wtedy, gdy przełącznik jest wyłączony. Wyłącz zasilanie elektryczne podgrzewacza za pomocą głównego wyłącznika skrzynki bezpieczników lub standardowego wyłącznika. Aby zrobić miejsce na elementy sterujące, zdejmij panel dostępu i pokrywę, a następnie odsuń izolację. Ustaw pokrętło w odpowiedniej pozycji za pomocą klucza. Przywróć górną część, panel dostępu lub izolację do ich pierwotnych pozycji, a następnie włącz zasilanie podgrzewacza wody.

Jest tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić siebie i innych przed obrażeniami. Jedną z metod jest zainstalowanie zaworu ograniczającego temperaturę, który łączy się z kranami, aby ograniczyć przepływ gorącej wody, lub zaworu mieszającego, aby obniżyć temperaturę gorącej wody przez połączenie gorącej i zimnej wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak działa termostat do podgrzewacza wody. Termostat podgrzewacza wody odpowiada za temperaturę wody, ale lepiej jest zainstalować czujnik monitorujący temperaturę, aby uniknąć obrażeń. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić elektryczny podgrzewacz wody i co powoduje nieszczelność podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.