Jak działa promiennik podczerwieni? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Pytanie brzmi: jak działa promiennik podczerwieni? Grzejniki wykorzystujące technologię podczerwieni działają podobnie do słońca. Wytwarzają niewidzialne światło podczerwone zużywane przez Ciebie i przedmioty w otoczeniu.

Sekwencja spiral i projektor emituje światło podczerwone, które jest następnie kierowane na zewnątrz. To światło słoneczne ogrzewa twoje ciało, gdy je pochłania.

Jak działa promiennik podczerwieni? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy kiedykolwiek byłeś zmarznięty w cieniu, ale rozgrzany, gdy wychodzisz na słońce? Ponieważ ubrania i skóra otrzymują promieniowanie podczerwone, nagrzewa ciało. Podczerwień to rodzaj promieniowania cieplnego, najbardziej podstawowy rodzaj ciepła, jaki rozumiesz. Jest składnikiem promieniowania elektromagnetycznego. To wszystko jest organiczne, ale to podobny rodzaj ciepła. Zacznijmy!

Jak działa promiennik podczerwieni?

Jakie są zasady dotyczące promienników podczerwieni? Jak działa promiennik podczerwieni? W promiennikach podczerwieni energia elektryczna jest zamieniana na promieniowanie cieplne. Widmo elektromagnetyczne obejmuje fale podczerwone. Temperatura jest porównywalna do zimowego słońca nad skórą lub pieca opalanego drewnem. To był ten sam rodzaj ciepła, które wytwarza twoje własne ciało. To najprostsza metoda ogrzewania, jaką wymyślił człowiek.

Natychmiastowe przenoszenie ciepła z palnika na przedmiot (ciebie i otaczającą cię przestrzeń) bez dostarczania ciepła między nimi jest znane jako podczerwień. To podobne ciepło, jakiego doświadczamy w nagrzanej słońcem atmosferze, a to właśnie długość fali pochłania ciało najefektywniej. Jest naturalny i bezpieczny (UV, a nie podczerwień jest niebezpieczny). W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie, takie jak ogrzewanie na podczerwień Herschel, które jest w 100 procentach przyjazne dla środowiska, pozwalają nam na modny, przyjemny i wysoce regulowany sposób zastosować przenoszenie ciepła przez promieniowanie podczerwone.

Jak skuteczne jest ogrzewanie na podczerwień?

Ponieważ promienniki konwekcyjne mają ciepłą atmosferę, najlepsze innowacyjne promienniki konwekcyjne o niskim zużyciu energii elektrycznej wymagają około 110 W/100 stóp3, aby utrzymać nieefektywne pochłanianie ciepła przez atmosferę i niewystarczającą transmisję energii dalej. Ponieważ panele na podczerwień Herschel nie ogrzewają powietrza, zwykle wymagane jest 70 W/100 stóp3. Można by sądzić, że 1 kW promieniowania uwalnianego przez promiennik lub konwekcję może mieć te same właściwości transportu ciepła, ale tak nie jest. Ponieważ promieniowanie cieplne przenosi ciepło szybciej na kW niż konwekcja, będziesz je zużywać rzadziej.

Konwektory elektryczne lub Herschel działają przez prawie 40% wymaganego czasu ogrzewania, zwykle nazywanego „mocą efektywną”; jednak ze względu na fundamentalną zmienność w przenoszeniu ciepła Herschel może zaoszczędzić około 37 procent na wydatkach na energię w porównaniu z grzejnikami akumulacyjnymi i konwekcyjnymi.

Co to jest ogrzewanie na podczerwień?

To technologia grzewcza, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone, aby Cię ogrzać. Poprzez fale elektromagnetyczne w obszarze podczerwieni energia cieplna jest dostarczana precyzyjnie do ciała o obniżonej temperaturze. Ponieważ powietrze zewnętrzne nie jest ogrzewane i nie uczestniczy w przenoszeniu ciepła, promienniki podczerwieni są wygodne, zdrowe, energooszczędne. Wytwarzane ciepło jest przyjemne i wilgotne. Elektryczność lub paliwo są wykorzystywane w promiennikach podczerwieni — długości fal promieniowania elektromagnetycznego w zakresie podczerwieni, od 780 nanometrów do 1 mikrometra.

Mniejsze długości fal mają większą częstotliwość i pokrewne energie w widmie podczerwieni. W rezultacie przewodnictwo cieplne promieni podczerwonych może wynosić od setek stopni Celsjusza do 36000 stopni Celsjusza. W ciągu ostatnich kilku dekad osiągnięto postęp w wykorzystywaniu energii dla tak dobra ludzkości w oparciu o fundamentalne koncepcje naukowe. Promienniki podczerwieni są teraz dostępne w różnych funkcjach i stylach, aby sprostać naszym zróżnicowanym wymaganiom.

Nasze biura, miejsca pracy, salony, magazyny i garaże są przez nie ogrzewane. Promienniki podczerwieni są pomocne w różnych gałęziach przemysłu, ponieważ mogą być używane do utwardzania, suszenia, termoformowania itp. Promienniki podczerwieni są stosowane w aptekach, aby wspomóc powrót do zdrowia poprzez fizjoterapię.

Kiedy należy używać promienników podczerwieni?

Chociaż promienniki podczerwieni oferują bezpośrednie, opłacalne ciepło, nie neguje to zapotrzebowania na systemy grzewcze. Większość promienników podczerwieni nie jest przeznaczona do ogrzewania całego domu. Systemy ogrzewania na podczerwień są najczęściej spotykane w rozległych obiektach o przedłużonym rozpraszaniu ciepła, w tym w magazynach, warsztatach i magazynach lotniczych. Szerokie drzwi, a nawet inne otwory, często zamykane lub zamykane, to standard w tych pomieszczeniach. Aby chronić te regiony przed przegrzaniem, odpowiednie jest ciepło podczerwone.

Promienniki podczerwieni są również powszechnie spotykane w przemyśle wytwórczym, chociaż nie są przeznaczone tylko do lokalizacji komercyjnych i rozległych przestrzeni. Są przydatne w pracach związanych z budową domu i przebudową, na przykład pozwalając farbie wyschnąć, ponieważ mogą koncentrować ciepło na przedmiotach, a nie tylko wdmuchiwać ciepłe powietrze w przestrzeń. Ciepło podczerwone może być rozwiązaniem, gdy wymagane jest proste ciepło.

Promienniki podczerwieni mogą być również używane w klubie fitness lub salonie; sauny na podczerwień stają się niezwykle powszechne. Najnowsza technologia kieruje promienie podczerwone na ciała, ogrzewając je podobnie jak promienie słoneczne, z wyjątkiem braku promieniowania ultrafioletowego. Ciepło podczerwone omija powietrze i natychmiast ogrzewa ciała, co jest znacznie bardziej wydajne. Oto przewodnik dotyczący bezpieczeństwa promienników podczerwieni.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, jak działa promiennik podczerwieni. Powyżej omówiliśmy, jak działają te grzejniki i wszystko, co dotyczy ogrzewania na podczerwień. Przeczytaj uważnie ten artykuł, aby dobrze go zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak dodać termostat do grzejnika ściennego i jak wyczyścić grzejnik ścienny.