Jak działa pośredni podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, jak działa pośredni podgrzewacz wody? Ten artykuł pomoże Ci w nauce działania pośredniego podgrzewacza wody. Pośredni podgrzewacz wody podgrzewa wodę, która krąży przez element grzejny w zbiorniku retencyjnym za pomocą kotła pierwotnego lub pieca.

Energia zbiornika wody pozwala grzejnikowi na rzadsze włączanie i wyłączanie, aby oszczędzać energię elektryczną.

Jak działa pośredni podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

W połączeniu z odpowiednio wydajnym kotłem i dobrze izolowanym zbiornikiem, pośredni podgrzewacz wody może być najbardziej opłacalnym sposobem dostarczania przegotowanej wody, zwłaszcza jeśli kocioł źródła ciepła jest skonfigurowany na zimny start. I chociaż podgrzewacze potrzebują magazynu, pośrednie podgrzewacze wody były o wiele bardziej efektywną metodą dla większości gospodarstw domowych. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy odkrywać więcej.

Podstawy pośredniego podgrzewacza wody

Mimo że jest on nazywany podgrzewaczem wody, pośrednio podgrzewany zbiornik wody nie podgrzewa wody. Alternatywnie, gorąca woda jest najpierw przepuszczana z bojlera do elementu grzejnego w zbiorniku. Ciepło przekazywane jest z wody w wężownicy do zbiornika wody, który dalej trafia do kranów. Termostat wtórny łączy się z kotłem zawsze, gdy potrzebna jest ciepła woda użytkowa. Ponieważ nagrzewnica z ogrzewaniem pośrednim nie wykorzystywała gazu ani elektryczności, nie potrzebowała spalin. W rzeczywistości jest to po prostu rodzaj zbiornika magazynowego z wewnętrzną wężownicą oraz kranami wejściowymi i wyjściowymi.

Kiedy zawsze masz duży kocioł, połączenie go z pośrednim podgrzewaczem wody w celu stworzenia systemu kombinowanego wydaje się realistycznym wyborem. Zbiornik pośredni wydaje się być stosunkowo tanim dodatkiem. Zbiorniki pośrednie nie wymagają oddzielnego zasilania paliwem. Zbiorniki pośrednie mają dłuższą żywotność niż tradycyjne podgrzewacze wody zasilane gazem.

Jak działa pośredni podgrzewacz wody?

Aby podgrzać domową instalację wodną, ​​podgrzewacze wody pośredniej wykorzystują działający kocioł grzewczy. Zbiornik pośredni znajdował się przed kotłem, a oba były przeplatane pętlą cyrkulacji wody, która przepływała między nimi. Rura jest owinięta wokół jak wężownica dochodząc do pośredniego zbiornika wody, aby zoptymalizować przenoszenie ciepła, a następnie wyjście. W rezultacie ciepła woda przepływa z kotła przewodem uzwojenia zbiornika pośredniego i ponownie do kotła. Operacja ta jest powtarzana do momentu, aż zbiornik wody osiągnie poziom i może być wykorzystany do zasilania armatury wodno-kanalizacyjnej. Pomaga to w nauce działania pośredniego podgrzewacza wody.

Typy pośrednich podgrzewaczy wody

W zależności od tego, jak zarządzają przepływającą przez nie wodą, pośrednie systemy ciepłej wody można dalej podzielić na dwa typy. Przestudiuj te typy i dowiedz się więcej o nagrzewnicy pośredniej.

#1. Podgrzewacz wody w stylu zbiornika

Pod względem zastosowania zasobnika ciepłej wody, systemy typu zbiornikowego są porównywalne z tradycyjnymi podgrzewaczami wody. Zamiast używać bezpośredniego źródła ciepła do utrzymania wysokiej temperatury w zbiorniku, woda jest stale wymieniana między zbiornikiem a wymiennikiem ciepła. Takie urządzenia nadają się do zastosowań, które wymagają dużych ilości wody, a zużywają sporadycznie. Możesz również zainteresować się wyjaśnieniem głównych typów podgrzewaczy wody

#2. Podgrzewacz wody na żądanie

Systemy wody na żądanie były najlepiej przystosowane do sytuacji, w których zapotrzebowanie na podgrzewaną wodę jest stałe w czasie, więc nie ma potrzeby utrzymywania pełnego zbiornika. Taki układ systemu jest znacznie bardziej ekonomiczny, ponieważ usunięto styl czołgu. Dlatego należy go wybrać zawsze, gdy jest dostępny.

Dobór pośredniego podgrzewacza wody

Dobór pośredniego podgrzewacza wody jest niezbędny i należy najpierw ocenić zapotrzebowanie na ciepłą wodę lub jak zmienia się ono w ciągu godziny. Całkowite zużycie określa wymaganą wydajność pośredniego podgrzewacza wody, podczas gdy zachowanie godzinowe wskazuje, czy potrzebne są dodatkowe jednostki. Niezależnie od tego, czy zdarzają się sytuacje, w których istnieje duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę, ogólna potrzebna wydajność podgrzewacza może być nadmierna. W takich okolicznościach bardziej opłacalne jest wykorzystanie zbiornika na wodę i napełnienie go przed rzeczywistymi godzinami szczytu, minimalizując zapotrzebowanie na wydajność grzałki. Zamiast korzystać z ogromnego, kosztownego grzejnika używanego tylko w godzinach szczytu. Zawsze będą różne opłaty do rozważenia, niezależnie od używanego podgrzewacza wody.

Załóżmy jednak, że kocioł został już umieszczony w budynku. W takim przypadku przy wyborze systemu kombinowanego należy wziąć pod uwagę koszt dodatkowej instalacji wodno-kanalizacyjnej i silników oraz energię do zasilania tych pomp wodnych, w przeciwieństwie do samego zbiornika pośredniego.

Jednak połączony system musi przetrwać ponad początkowe wydatki. Pośrednie podgrzewacze wody są podobnie podatne na awarie z powodu braku przełączania awaryjnego. W przypadku awarii kotła tracisz zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę. Praca w okresie letnim jest marnotrawstwem, ponieważ kocioł nie zasila systemów grzewczych i powinien pracować na jednej czwartej swojego całkowitego potencjału. Gdy obecne jest tylko obciążenie ciepłej wody w domu, kocioł powinien w idealnym przypadku móc pracować z połową obciążenia przez całe lato.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak działa pośredni podgrzewacz wody. Grzejnik pośredni wykorzystuje do działania bojler, nie są one powszechnie stosowane, ale jeśli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest zbyt wysokie, będzie to idealne rozwiązanie. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jaki jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody i jaki jest punkt użytkowania podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.