Jak działa podgrzewacz Tesli? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Jak działa grzejnik Tesli? Nagrzewnica działa tak samo jak ogrzewanie w klasycznych samochodach. Jedyną różnicą jest źródło ich mocy. Klasyczne samochody, takie jak to, z czego obecnie najczęściej korzystamy, to palny silnik, który zużywa benzynę, podczas gdy w samochodach Tesli ciepło generowane jest przez zainstalowane w ich systemie grzejniki elektryczne.

Ludzie mają tendencję do używania zaawansowanych i zaawansowanych technologii, aby ułatwić codzienne życie we współczesnym pokoleniu. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że im bardziej zaawansowana jest ta technologia, tym więcej odpadów elektronicznych i bardziej zanieczyszczona stała się nasza planeta.

Jak działa podgrzewacz Tesli? Przeczytaj te ciekawe fakty!

W związku z tym inżynierowie zaprojektowali urządzenia elektroniczne, maszyny i sprzęt, które mogą pomóc, jeśli nie rozwiązać, ale mogą pomóc ocalić nasze środowisko. Tesla jest znana ze swojego systemu oszczędzania energii, który pozwala na oszczędzanie nieodnawialnych zasobów, takich jak benzyna. Jednym z ich podstawowych źródeł energii jest energia elektryczna wytwarzana z energii słonecznej. Jednym z tych postępów jest system ogrzewania w pojazdach. Czym różnią się systemy ogrzewania samochodów Tesli od pojazdów, których używamy dzisiaj? Jest jeden sposób, aby się tego dowiedzieć, czytając ten artykuł. Zacznijmy!

Jak działa podgrzewacz Tesli

Wiem, że niektórzy lub większość z was już słyszała o Tesli. Zwłaszcza ich autonomiczne samochody. Tesla jest jednym z największych i najlepszych producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Jestem pewien, że widziałeś przynajmniej jeden w filmach i reklamach. Chociaż są znani nie tylko z produkowanych samochodów, są również konkurencyjni na całym świecie w produkcji akumulatorów i systemów energii słonecznej w USA.

Wewnętrzne spalanie ciepła w pojeździe

Czasami nie czujemy ciepła wewnątrz naszych pojazdów z powodu dostępnej klimatyzacji, ale podczas uruchamiania silnika paliwo z czasem nagrzewa się. To samo dotyczy twoich samochodów Tesla i klasycznych samochodów, których używamy dzisiaj. Jednak spalanie ciepła między różnymi typami pojazdów jest również dalsze. Czym więc każde spalanie ciepła różni się między samochodami tesla i klasycznymi?

#1. Samochody tradycyjne

Klasyczne samochody to samochody prowadzone przez ludzi. Oczywiście te samochody wykorzystują silniki spalinowe, które wymagają paliwa jako źródła zasilania. Te silniki spalinowe zapewniały również moc i ciepło w kabinie. Ciepło wydobywające się z maszyny pozwala zachować przytulność i ciepło we wnętrzu pojazdu, gdy nadejdzie mroźna zima.

Spalanie wewnętrzne wewnątrz pojazdu umożliwia silnikowi cieplnemu wytwarzanie ciepłej atmosfery wewnątrz samochodu poprzez spalanie paliwa benzynowego, które wytwarza moment obrotowy. Moment obrotowy jest następnie przykładany do kół, umożliwiając pojazdowi poruszanie się na odległość. Klasyczne samochody mają również tłoki i cylindry, które poruszają się w górę iw dół oraz napędzają koła pojazdu. Zastanawiasz się jednak, czym samochody Tesli różnią się od tradycyjnych?

#2. Samochody Tesli

Inżynierowie samochodów Tesli zaprojektowali pojazd z silnikiem elektrycznym i akumulatorem. Nie posiada silnika spalinowego, który posiadają klasyczne samochody. Silnik elektryczny stosowany w tych samojezdnych samochodach ma również mniej części do majsterkowania. Nie wymaga mini-wybuchów wytwarzanych przez paliwo palne, ale zasilają go elektromagnesy. Ponieważ nie wymaga benzyny jako paliwa, zużywa energię na zasadzie elektryczności.

Jak działa grzejnik Tesli? W porównaniu do ciepła wytwarzanego przez silniki spalinowe sposób ogrzewania Tesli jest dość prosty. Matryca grzejna w silnikach spalinowych Zastąpiona grzałką zasilaną energią elektryczną. Jeśli zastanawiasz się, ile prądu zużywa, to około 400 woltów. Mogą jednak wystąpić problemy związane z użytkowaniem grzałek elektrycznych.

Grzejniki elektryczne mogą powodować przerwy w zasilaniu w akumulatorze silnika pojazdu lub to, co powszechnie znamy jako system magazynowania energii. Jednak Tesla opracowała system, aby temu zapobiec. Instalują dodatni współczynnik temperaturowy lub PTC dla krótkich zastosowań systemu oporowego. System działa, gdy ciepło wzrasta, prąd pobierany do grzejnika jest regulowany, zmniejszając jego moc wyjściową z Systemu Magazynowania Energii.

PTC umożliwiło jazdę samochodom Tesli w temperaturze od -4 stopni Fahrenheita do maksymalnie 32 stopni Fahrenheita. Ładowanie jest nadal możliwe w okresach zimnych i zimowych, ponieważ grzałka w obwodzie chłodzącym akumulatora będzie nadal działać podczas ładowania. Chociaż w tych zimnych porach roku wydajność akumulatora Twojego samochodu spadnie. Oznacza to, że więcej energii traci się szybciej niż podczas ciepłych pór roku. To sprawia, że ​​grzałka jest bardziej korzystna dla urządzenia, ponieważ pomaga zwalczać niską temperaturę odczuwaną przez baterię wewnątrz urządzenia, dzięki czemu działa tak, jak powinna.

Środki ostrożności podczas jazdy Teslą

Większość modeli Tesli może podróżować do 400 mil przy w pełni naładowanej baterii. Jednak w zimnych i deszczowych porach jego prędkość podróżowania spada o 40 procent, dzięki czemu można operować tylko od 180 do 240 mil. Chociaż może się wydawać, że nie ma to wpływu na codzienne dojazdy, prawdopodobnie powinieneś pomyśleć dwa razy, jeśli wybierasz się tym samochodem na dłuższą podróż. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak naprawić grzejnik samochodowy.

To okładka

Silniki i silniki Tesli są znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne samochody z silnikami spalinowymi. Te zmarnowane nieodnawialne energie, takie jak benzyna i ciepło, również, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak działa grzejnik Tesla. Możesz jednak wziąć pod uwagę cenę również wtedy, gdy planujesz kupić ją dla siebie. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak zwiększyć temperaturę nagrzewnicy samochodowej.