Jak działa podgrzewacz nafty? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, jak działa podgrzewacz na naftę? Porozmawiajmy o tym wszystkim; bez wątpienia dobrą opcją jest posiadanie szczegółowych informacji o wszystkich urządzeniach w domu. Rzucimy okiem na to.

Grzejnik naftowy jest głównym źródłem energii w amerykańskich domach i pomaga radzić sobie z przerwami w dostawie prądu.

Jak działa podgrzewacz nafty? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Ten rodzaj grzejnika wykorzystuje naftę do ogrzewania przestrzeni, jak sugeruje jego nazwa. Należy jednak pamiętać, że tylko paliwo klasy 1K idealnie pasuje do Twojego podgrzewacza nafty. Czytaj dalej, ponieważ przyjrzeliśmy się dokładnie mechanizmowi działania podgrzewaczy nafty. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak działa podgrzewacz nafty?

Posiadamy dwa rodzaje grzejników o nazwie konwekcyjne i promiennikowe. Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa podgrzewacz nafty. Wymyślmy to razem!

Układ pracy nagrzewnicy konwekcyjnej

Grzejnik konwekcyjny o cylindrycznym kształcie działa na prostym mechanizmie, podobnym do lampy zasilanej naftą. Na palniku umieszczonym na zbiorniku nafty mocowany jest knot wykonany z bawełny lub włókna szklanego. Wiązki włókien w knotze zasysają naftę ze zbiornika poprzez działanie kapilarne. Paliwo jest następnie zamieniane w opary, gdy pozostaje w knotach. Następnie opary nafty zmieniają się w gazie przez odparowanie powierzchniowe i cały proces nazywa się zgazowaniem. Podgrzewacz nafty wykorzystuje gaz do podgrzewania powietrza w przestrzeni. Możesz ulepszyć mechanizm knota grzejnika konwekcyjnego, umieszczając kilka cegieł ogniotrwałych na komorze spalania. Cegły jeszcze bardziej nagrzeją i ocieplą pomieszczenie.

Układ pracy promiennika

Promiennik w kształcie prostokąta nie różni się niczym od grzejnika konwekcyjnego. Promiennik posiada elektryczny element grzejny, który podnosi temperaturę nafty, aby zamienić ją w opary. Następnie włącza się wentylator, aby przenieść gaz powstały po oparach do zespołu palnika. Ciepło jest następnie przekazywane przez wentylator lub reflektor, jeśli znajdujesz się przed promiennikiem. Styl wkładu, który dostarcza naftę, jest nieco inny pod względem lokalizacji i mocowań z boku i to wszystko! Mechanizm działania promiennika jest tak prosty.

Funkcje bezpieczeństwa podgrzewacza nafty

Oto kilka funkcji bezpieczeństwa podgrzewacza nafty:

#1. Czujnik wywrócenia

Nie musiałeś być obeznany z przypadkowym przewróceniem się grzejnika. Wszyscy musimy stawić czoła takim sytuacjom w codziennym życiu, ale jest to dość niebezpieczne. Dlatego niektóre modele są wyposażone w czujnik, który wykrywa, kiedy grzejnik spadnie na podłogę, a następnie wysyła do niego sygnał wyłączenia. Ta doskonała funkcja bezpieczeństwa może uchronić Ciebie i Twoje dzieci przed wieloma smutnymi incydentami.

#2. Tacka ociekowa

Boisz się, że wokół grzejnika będzie gromadzić się nafta? Nie panikuj, nagrzewnice posiadają tackę ociekową, a jej zadaniem jest zbieranie paliwa, które wycieka z nagrzewnicy. Ta prosta rzecz pomaga nam w schludnej i czystej obsłudze.

#3. Dodatkowe funkcje podczas obsługi nagrzewnicy

Niektóre grzejniki mają termostat, który pomaga kontrolować temperaturę. Ponadto podgrzewacze na naftę pozwalają uwolnić się od zapałek lub zapalniczek. Ponieważ mają wbudowany akumulator lub piezoelektryczne urządzenie zapłonowe. Urządzenie można wymienić w przypadku awarii i mamy możliwość ręcznego włączenia grzałki.

Koszt prowadzenia podgrzewacza nafty

Grzejnik wytwarza około 135 000 BTU na galon. Grzejnik pracujący na nafcie generował minimum 3,3 kW i maksimum 6,8 kW ciepła. Kwota wydana na zakup nafty do pracy nagrzewnicy to o 70$ mniej niż jednostka elektryczna.

Wskazówki dotyczące obsługi podgrzewacza nafty

Oto kilka wskazówek dotyczących obsługi podgrzewacza nafty:

  • Nafta służąca jako paliwo do wytwarzania ciepła powinna być wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, kurzu i cząsteczek wody. Upewnij się również, że garb nie jest lepki, ponieważ może blokować włókna knota.
  • Musisz uważnie obserwować knot i ustawić go na odpowiedniej wysokości, aby uniknąć osadzania się smoły i ewentualnie nieprzyjemnych zapachów. Knot na odpowiedniej wysokości pomaga również kontrolować wysokość płomienia.

Napełnij zbiornik paliwa, aby uruchomić nagrzewnicę

Musisz uzupełnić zbiornik po ośmiu godzinach. Zalecamy nie próbować napełniania zbiornika w domu, ponieważ nafta potrzebuje trochę czasu, aby zmieszać się z powietrzem w idealnej kombinacji, zanim grzejnik się zapali. Wyjmij grzałkę, gdy poczujesz, że zbiornik wkrótce się opróżni. Następnie pozwól grzejnikowi się zapalić i zabraknie paliwa. Odczekaj 10-15 minut, aby grzałka ostygła, ponieważ temperatura grzałki wynosi prawie 500 ° F. Zmień paliwo i voila! Teraz jesteś gotowy do przyjęcia grzałki po rozproszeniu oparów powstałych w wyniku odparowania nafty. Być może zainteresuje Cię również sposób rozpalania podgrzewacza nafty.

Odpowietrznik czy brak odpowietrznika?

Cóż, odpowiedź jest trochę trudna. Musisz otworzyć okno, aby wpuścić szkodliwe gazy, takie jak CO, CO2, SO2 i NO2. Alternatywnie, musisz zainstalować detektor tlenku węgla, aby zachować bezpieczeństwo, wiemy, że musisz się zastanawiać, gdzie powinienem umieścić czujnik tlenku węgla. Istnieje jednak wiele dostępnych zasobów internetowych, które poprowadzą Cię krok po kroku przez proces. To najłatwiejsza i najczęstsza odpowiedź na to pytanie. Co więcej, jeśli mówimy o trudnej części, należy rozważyć umieszczenie grzejnika naftowego na kominku lub wywietrzenie go do komina jako drugą opcję wentylacji.

To okładka!

Na pewno podobał ci się przewodnik o tym, jak działa podgrzewacz nafty. Było to dla nas zabawne i radosne przeżycie. Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy, aby poinformować nas, jak podobał Ci się ten post na blogu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty i jak bezpieczny jest podgrzewacz nafty w pomieszczeniach.